APEL KRZYŚKA SKIBY

Nie kupuj Mikołaja w worku!
Przed nami ostatni weekend przedświąteczny! Histeria zakupowa w pełni. Atmosfera świąt to atmosfera wojny. Sklepy biją się o klientów, a klienci biją się o towary. Codziennie atakowani jesteśmy nową porcją promocji, które przemijają szybciej niż pokazowy przejazd Pendolino. My sami też przypuszczamy szturm na sklepy różnej maści, dając się nabrać na wszelkiego typu obniżki. Co ciekawe te tzw. zakupy mają już swoje własne święta, np. Dzień Darmowej Dostawy w Polsce czy Cyber Poniedziałek w Stanach. Apeluję aby w tym szale zakupów i robienia sobie prezentów zachować jakiś rozsądek. Nie kupujmy głupot takich jak "śmieszne prezenty" typu kubek z uchem w środku, nie kupujmy tych strasznych czekoladowych Mikołajów, bo potem nie ma kto ich jeść, nie kupujmy tej świątecznej cepelii.
Moim zdaniem dobrym prezentem są zawsze podarunki z krainy kultury takie jak książki, filmy czy płyty. Właśnie przed świętami mamy urodzaj wspaniałych premier literackich i muzycznych. Są nowe płyty Czarno Czarnych, Maleńczuka, Kukiza, Kazika, Meli Koteluk, Gaby Kulki, Skalpela, Dezertera i wielu innych. Ukazały się nowe książki Tokarczuk, Dehnela, Krajewskiego, Saviano czy Kereta. Warto z tego skorzystać, aby wzbogacić swoje lub naszych bliskich zbiory. Tak zupełnie z prywaty polecam wszystkim dwupłytowy album (DVD i CD) z koncertu urodzinowego zespołu Big Cyc. Koncert ten został zarejestrowany podczas Przystanku Woodstock w zeszłym roku. Oglądało go ponad 500 tys. widzów. Podczas koncertu zagraliśmy największe swoje przeboje, a na scenie śpiewał z nami sam Jurek Owsiak. Koncert nakręcony jest na 15 kamer i wydany w jakości HD. W recenzji miesięcznika muzycznego "Teraz Rock" otrzymał notę pięciu gwiazdek co oznacza "dzieło wybitne". Zainwestuj w kulturę! Szkoda forsy na kupowanie głupot!
Skiba w Na Temat

Na Temat to jeden z ciekawszych i poważniejszych polskich portali internetowych poświęconych polityce, kulturze i ciekawym informacjom ze świata. Nie ma tam sensacyjek rodem z Pudelka czy Kozaczka. Redaktorem naczelnym portalu jest znany dziennikarz Tomasz Lis. 13 grudnia 2015 portal opublikował długą rozmowę z Krzysztofem Skibą o muzyce, polityce i o tym dlaczego nie chce być ani prezydentem, ani sołtysem. Rozmowę przeprowadziła Anna Dudek. Wywiad do przeczytania na naszej stronie w dziale "wywiady".Tiger znowu nokautuje!

Tym razem mistrz świata w boksie Darek "Tiger" Michalczewski znokautował konkurentów podczas aukcji charytatywnej jaka odbyła się 13 grudnia 2014 w sali bankietowej hotelu Mercure w Gdańsku przy ulicy Heweliusza.


Był to dodajmy od razu nokaut w podbijaniu ceny. Licytacja była brawurowo prowadzona przez Krzysztofa Skibę, a jej dochód przeznaczono na rehabilitację młodego motocyklisty Jarosława Trębacza, który uległ wypadkowi i porusza się na wózku. W sumie uzbierano ponad 14 tysięcy złotych. W trakcie licytacji największe sumy zapłacono za pałki perkusisty grupy Scorpions z autografem muzyka i rękawice podpisane przez Darka Michalczewskiego. W trakcie całej licytacji wyróżniał się legendarny Tiger, który nie dość, że dostarczył na licytację wiele sportowych i muzycznych pamiątek, to dodatkowo sam jeszcze kupował licytowane przedmioty. Darek wylicytował m.in. płytę DVD z koncertu urodzinowego Big Cyca na Przystanku Woodstock w 2013 za okrągłą sumę 1000 zł. Gratulacje!!! Imprezę zorganizowała firma Prestige oraz Gold Taxi Gdańsk. Fot: Maciej Żanowski.
Choinki dla każdego

Krzysztof Skiba wraz dziennikarzami radia RMF FM rozdawał choinki na Placu Solnym we Wrocławiu. Chętnych było bardzo wielu, a kolejka po darmowe choinki przypominała te z czasów PRL-u przed sklepem mięsnym. Żeby otrzymać choinkę trzeba było odstać minimum trzy godziny. Ci którzy zdecydowali się zaśpiewać kolędę mogli dodatkowo liczyć na kosz słodyczy od firmy Wawel. Przez jakiś czas śpiewających oceniał Skiba, a rozśmieszał wszystkich znany dziennikarz Marek Rusinek. Na zdjęciu Krzysiek Skiba z organizatorami akcji.
Big Cyc jako Kaczyński i Macierewicz

Mam głowę Kaczyńskiego! I to nie w przenośni tylko dosłownie. Wystarczy obejrzeć sobie okładkę najnowszego numeru tygodnika Angora (nr 50 z 14 grudnia 2014). Autor okładki Tomasz Wilczkiewicz posłużył się zdjęciem agencji fotograficznej East News, na którym widnieję ja i mój kolega z zespołu Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak. Jest to zdjęcie zrobione w 2011 roku podczas konferencji prasowej Polsatu, na którą przyszliśmy ubrani w mundury ZOMO. W tych strojach promowaliśmy wówczas nową płytę zespołu pt. "Zadzwońcie po milicję", która ukazała się w XXX rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i która przypominała zapomniane zespoły rockowego undergroundu lat 80. Pan "artysta" Wilczkiewicz przy pomocy komputera odciął nam głowy i w ich miejsce wstawił twarze znanych polityków. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński ma mój korpus i moją rękę z zomowską pałą, a Antoni Macierewicz klatkę piersiową i ręce Jacka Jędrzejaka. I tym sposobem przerobiono Big Cyca w PiS.


Nie wiem czy pan prezes Kaczyński jest zadowolony, że jest Skibą. Podejrzewam, że raczej nie. Natomiast ja na pewno nie jestem zadowolony, że stałem sie nagle Jarosławem Kaczyńskim. Wątpię także aby Dżej Dżej, który podróżuje obecnie po Kambodży był zachwycony tym, że oto stał się twórcą bajek smoleńskich czyli Antonim Macierewiczem. Ja rozumiem, że to jest dowcip, domyślam się, że znaleźć fotografię prawdziwych ZOMO-wców w dobrej rozdzielczości było trudno, więc posłużono się naszym zdjęciem , ale nie ma mojej zgody na to, aby w ciało Big Cyca wbijać oblicza liderów Prawa i Sprawiedliwości. Big Cyc o twarzy Kaczyńskiego i Macierewicza to świętokradztwo. A pewnie i pan Kaczyński z Big Cycem nie czuje się zbyt wygodnie.


Apeluję o zaprzestanie takich niecnych praktyk i hańbiący handel fotografiami publicznych osób na części. Takie fotomontaże to tolerancja i przyzwolenie na handel organami. Pewnie w kolejnym numerze Angory zobaczymy, że Kaczyński ma doklejone komputerowo cycki Dody, a Macierewicz tyłek Roberta Biedronia. Stop handlarzom organów nawet na fotografiach! Z panem Wilczkiewiczem spotkamy się na pewno na sądzie ostatecznym.
Krzysztof Skiba
Skiba w Radiu Olsztyn

Dziennikarka Radia Olsztyn Monika Szczygło przez ponad godzinę przepytywała Krzysztofa Skibę na okoliczność jego barwnego życiorysu, ze szczególnym uwzględnieniem happeningów Pomarańczowej Alternatywy w latach 80. a także w związku z najnowszymi aktywnościami artystycznymi takimi jak koncertowa płyta Big Cyca wydana na DVD (koncert urodzinowy z 2013 na Przystanku Woodstock), nowymi nagraniami Big Cyca czy wreszcie książką "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" wydaną przez NCK oraz szykowaną płytą Piosenki Zembate.


Ciekawa rozmowa o życiu i artystach na antenie Radia Olsztyn we wtorek 09.12 o godz. 9.15. Polecamy!
Skiba zdaje prawo jazdy...w TVP

Już w najbliższy poniedziałek 08.12 o godz. 20.30 w TVP1 Paulina Chylewska i Maciej Orłoś poprowadzą "Wielki Test na Prawo Jazdy" z udziałem wielu znanych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Wśród uczestników programu znajdzie się także Krzysztof Skiba, który nie dość, że po latach przystąpi ponownie do egzaminu, to jeszcze podda się próbie jazdy w tzw. "alkoholowych goglach". Są to specjalne okulary, w których kierowca widzi tak samo jak osobnik, który spożył sporą dawkę alkoholu. Mrożące krew w żyłach zdjęcia do programu były realizowane w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie. W programie obok Krzysztofa Skiby wezmą udział także m.in. Marek Siudym, Jerzy Bończyk, Bartek Kasprzykowski, Mariusz Czerkawski, Tamara Arciuch, Marzena Rogalska, Jacek Wójcicki, Leszek Kuzaj, a Ania Rusowicz zaśpiewa swoją wersje przeboju AC/DC "Higway to Hell".Link
Końjo i Skiba pomagają!

Zbliża się św. Mikołaj z prezentami, a i święta Bożego Narodzenia niebawem, czas więc włączyć się w akcje charytatywne. 02.12 Końjo i Skiba odwiedzili Szpital Dziecięcy na ulicy Polanki w Gdańsku gdzie leczą się m.in. dzieci z chorobami układu oddechowego.


Było czytanie bajek o Kubusiu Puchatku, a także wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Były też opowieści o ulubionych bohaterach z książek dla dzieci i z filmów.


Końjo i Skiba ujawnili iż ich ulubionymi bohaterami są Koziołek Matołek oraz krasnoludki. Artyści rozdali dzieciakom prezenty i słodycze. Był też czas na wspólne fotografie i autografy. Mamy nadzieję, że dzieciaki choć na chwilę zapomniały o swoich chorobach i miło spędziły czas. Akcje zorganizował znany działacz charytatywny w Gdańsku, młody, dynamiczny student Przemek Szaliński.
Skiba znowu w albumie

W gdyńskiej Rivierze odbyła sie premiera kolejnego albumu z serii "Fot. Kosycarz. Niezwykłe, Zwykłe Zdjęcia". To już dziesiąty album z tej serii przygotowany przez Maćka Kosycarza, który prezentuje w nim zdjęcia swojego ojca Zbigniewa (bardzo znanego na Wybrzeżu fotoreportera) oraz swoje. Tym razem jest to album poświecony Gdyni. Przeglądając album podążamy śladami reporterskich wędrówek Zbigniewa i Maćka Kosycarzy po Gdyni z lat 50,60,70,80 i 90. Premiera albumu Kosycarzy to w Trójmieście zawsze jest wielkie wydarzenie. Na premierę przybyli prezydenci Gdyni i Sopotu, Krzysztof Skiba oraz Telewizja i Radio Gdańsk. Do Maćka ustawiła się długa kolejka po autografy. W tym albumie podobnie jak w dziesięciu poprzednich znalazło się zdjęcie Krzysztofa Skiby.
Podczas premiery Maciek Kosycarz żartował mówiąc, że to już jest taka tradycja jego Agencji Fotograficznej, iż są dwie osoby obecne we wszystkich wydanych albumach: Lech Wałęsa i Krzysztof Skiba. Fotografia Skiby została zrobiona w Gdyni Chyloni w miejscu gdzie ówczesny potentat finansowy Trójmiasta miał wybudować polskie Hollywood. Na zdjęciu widać już fundamenty hal filmowych. Niestety nim doszło do finalizacji projektu inwestor został aresztowany za malwersacje finansowe.
SKIBA SPOTKANIA AUTORSKIE!

Zapraszamy na serie spotkań autorskich połączonych z promocją najnowszej książki Krzysztofa Skiby "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa Historia" wydanej przez Narodowe Centrum Kultury.
18.11 (wtorek) godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach ul. Norwida 5
19.11 (środa) godz. 18.00 Restauracja - Hotel Dąbska 7 Szczecin.
20.11 (czwartek) godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach ul. Wojska Polskiego 23.

Recenzja

Skiba na Czerwonym dywanie

Po raz kolejny Krzysztof Skiba pojawi się w popularnym kąciku towarzyskim "Czerwony dywan" w programie śniadaniowym "Pytanie na śniadanie (TVP 2). W najbliższy poniedziałek (10.11.14) o godz. 8.15 wraz z zawsze uśmiechniętą Katarzyną Burzyńską komentował będzie najbardziej wystrzałowe premiery, skandale i wydarzenia polskiego i światowego show biznesu.
Skiba u Ostrego

W najbliższy poniedziałek 10.11 Krzysztof Skiba będzie gościem Aleksandra "Ostrego" Ostrowskiego w audycji "Ostra jazda" rockowej stacji Antyradio (Warszawa, Kraków, Katowice) . Jak zawsze możemy spodziewać się swobodnego wylewu mentalnego na tematy bieżące i wieczne.
Koniec sezonu motocyklowego z Big Cycem

Elitarny klub polskich harleyowców "Eeven" już po raz trzeci zaprosił Big Cyca na swoja imprezę. Tym razem będziemy hucznie świętować zakończenie sezonu motocyklowego. Impreza odbędzie się we wrocławskim centrum kongresowym RAKIETOWA. Rakietowy będzie też skład muzyczny tej balangi wystąpią grupy Vincent, Kobranocka i Big Cyc. Impreza niestety tylko na specjalne zaproszenia.
Skiba ojcem chrzestnym mafii?

W najnowszym teledysku grupy Coolers do piosenki "A ty, a ty" Krzysztof Skiba wcielił się w rolę prawdziwego mafioso.
div>

W filmie Skiba jest właścicielem kasyna w Monte Carlo. Pewnego dnia jednemu z graczy podejrzanie zaczyna sprzyjać szczęście.


Skiba nasyła na gracza dziewczynę, która pod pozorem awantury z szefem przytula się do niego i odwraca jego uwagę.


W tym czacie mafioso daje sygnał krupierowi. Gracz powoli zaczyna tracić zdobyte wcześniej żetony, ale ostateczna rozgrywka jeszcze przed nim. Mafioso chce go spłukać do końca. Stawia wszystko na numer "28" i daje do zrozumienia, że ten który z nich wygra bierze dziewczynę. Krupier podnosi brew i kręci ruletką. Finał jest do przewidzenia. Mafioso zgarnia całą pulę, a dziewczyna podpala mu cygaro.


Premiera teledysku już niebawem. Piosenka w której gościnnie występuje Krzysztof Skiba promuje nowy album zespołu Coolers "Disco machine" (wydawca Lemon Records).
Ranking biustów

W programie telewizji Polsat Cafe Krzysztof Skiba został poproszony o wybranie dziesięciu najbardziej seksownych biustów polskiego show biznesu. Z ponad trzydziestu kandydatek ułożyła się lista dziesięciu, które zdaniem Skiby są najbardziej ponętne. - Wszystkie kobiety są piękne i wszystkie biusty zasługują na naszą uwagę, ale do ścisłego finału weszły te o rozmiarach XXL. Miejsce trzecie przyznałem aktorce Katarzynie Figurze, miejsce drugie wokalistce Iwonie Węgrowskiej, a jedynka bezapelacyjnie przypadła celebrytce i dziennikarce sportowej Karolinie Szostak. Ranking Skiby został nagrany w studiu Net Media w Warszawie.
KRĘGIELNIA

KOMISARIAT W RADIU

Dziś (czwartek 23.10) w gdańskim radiu PLUS gościem audycji "Poczytaj!" o godz 18.15 będzie Krzysztof Skiba. Spotkanie będzie okazją do opowiedzenia historii Pomarańczowej Alternatywy oraz omówienia najnowszej książki Krzysztofa Skiby "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia". Gość audycji barwnie opowie o antysystemowych happeningach z czasów PRL kiedy to wchodził w żółtych kalesonach na dachy kiosków Ruchu i rzucał w milicjantów landrynkami. W finale audycji konkurs w którym będzie można wygrać jeden egzemplarz książki wydanej przez Narodowe Centrum Kultury. Zapraszamy!Republika Studencka ze Skibą

W popularnym klubie "Eter" we Wrocławiu (ul. Kazimierza Wielkiego 27 A) ruszył cykl imprez studenckich pod hasłem Republika Studencka. Są to imprezy przeznaczone dla studentów pierwszego roku, dawniej zwane otrzęsinami. W programie koncerty, konkursy i szalona zabawa. Imprezy wspólnie z dwoma DJ i perkusistą Gelforem prowadzi Krzysiek Skiba. Pierwsza impreza przeznaczona dla żaków z Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się 17.10. Kolejne dwie imprezy tym razem dla studentów Politechniki odbędą sie w dniach 29.10 i 30.10. Zapraszamy!Big Cyc w ECS

Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku to nowoczesne muzeum historyczne poświęcone obaleniu komunizmu. W sierpniu tego roku otworzyli je prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. ECS mieści się na dawnych terenach stoczniowych na Placu Solidarności 1, tuż obok historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej.


Instytucja pełni rolę centrum edukacyjno- muzealnego. Posiada niezwykle nowoczesny budynek, którego ściany przypominają burtę budowanego na pochylni statku. W zbiorach muzeum zgromadzono m.in. oryginalną suwnicę stoczniową przy, której pracowała Anna Walentynowicz, wózek akumulatorowy na którym jeździł w czasie strajku Lech Wałęsa czy biurko z gabinetu lidera KOR-u Jacka Kuronia. W sali poświęconej młodzieżowej opozycji w latach 80. zgromadzono materiały związane z aktywnością takich grup jak Pomarańczowa Alternatywa, Federacja Młodzieży Walczącej, Ruch "Wolność i Pokój" czy Ruch Społeczeństwa Alternatywnego. Są tu nagrane m.in. wypowiedzi Krzysztofa Skiby dotyczące RSA oraz akcje uliczne z jego udziałem. Ciekawostką jest fakt, że ilustracją do tych filmów są piosenki zespołu Big Cyc z płyty "Zadzwońcie po milicję" ("ZOMO na Legnickiej" i "Dziki kraj"). W ciągu dwóch miesięcy od otwarcia, ECS odwiedziło już 80 tysięcy osób. <
Skiba komentuje

W Telewizji Focus w muzycznym programie "Para daje radę" 11.10 Krzysztof Skiba opowiadał Robertowi Kilenowi o historii piosenki Berlin Zachodni. Jak wiadomo z powstaniem tego numeru wiąże się wiele anegdot, więc było o czym opowiadać. Dodajmy tylko, że miesięcznik muzyczny Teraz Rock zaliczył piosenkę Big Cyca do 25 najważniejszych polskich, rockowych hitów "wolnej Polski". Komentarzy Skiby nie zabrakło także przy okazji odwołania koncertu zespołu Behemoth w Poznaniu (Skiba wypowiadał się w TVN 24) oraz meczów polskiej reprezentacji (Skiba gościł w Polsat News i w TVP Info). W związku z kampanią samorządową Skiba pojawił się na antenie TVP Info, gdzie w dowcipny sposób komentował wyborcze chwyty, tandetne triki i zagrywki kandydatów na radnych.
Skiba o Pomarańczowej

Krzysztof Skiba będzie promował swoją nową książkę "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie autorskie odbędzie się w lokalu MBP przy ulicy Kościuszki 25 w najbliższy wtorek (7.10) o godz. 17.00. Podczas spotkania Krzysztof Skiba zaprezentuje filmy z happeningów Pomarańczowej Alternatywy oraz opowie o swych barwnych akcjach w czasach PRLu. Książka oraz samo spotkanie może być gratką dla wszystkich fanów Big Cyca. W książce wydanej przez Narodowe Centrum Kultury Skiba opisuje zabawne początki działań zespołu. Wstęp na spotkanie jest wolny.Skiba w Mańanie

Klub Mańana Cafe we Wrocławiu zaliczany m.in. przez Gazetę Wyborczą do grona najciekawszych klubów w Polsce obchodzi swoje okrągłe, dziesiąte urodziny. Imprezy urodzinowe odbywają się aż przez trzy dni, a poprowadzi je Krzysztof Skiba. W programie m.in. pokazy mody, koncerty, spektakle teatralne i kabaretowe. Zapraszamy do Mańany (Wrocław ul. Mikołaja 8) w dniach 2-4 października. Szczegółowy program na stronach www.mananacafe.pl
Sopot zdobyty!

Big Cyc był gwiazdą pierwszego dnia festiwalu Heroes of Vintage który w dniach 26-27.09.14 odbywał się w Zatoce Sztuki w Sopocie.
Fot: Leszek Biernacki


Koncerty odbywały się w dużym pawilonie rozstawionym na plaży w Sopocie. Koncert Big Cyca, a także cały festiwal zebrał bardzo dobre recenzje. W imprezie wzięło udział pięć młodych zespołów konkursowych wyłonionych z grona 150, które zgłosiły akces.
Fot: Leszek Biernacki


Jednak magnesem, który przyciągał publiczność były gwiazdy. Obok Big Cyca zagrały także inne legendarne zespoły z lat 80. Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Kobranocka i Oddział Zamknięty. W trakcie trwania festiwalu Radio Gdańsk przeprowadziło dwugodzinną audycję na temat festiwalu. W audycji wypowiadali się m.in. Leszek Gnoiński (współautor filmu Beats of Freedom), Andrzej "Kobra" Kraiński wokalista i gitarzysta Kobranocki, dr. Mirosław Pęczak (socjolog, dziennikarz tygodnika "Polityka") oraz Jacek Dżej Dżej Jedrzejak i Krzysztof Skiba z Big Cyca.
Fot: Leszek Biernacki


A oto pamiątka filmowa z koncertu zespołu Big Cyc autorstwa Tomasza Wincenciaka. Pod tym linkiem
.
Skiba u Rogalskiej

W sobotę 27.09.14 w godzinach 10.00-12.00 Krzysztof Skiba będzie gościem audycji Marzeny Rogalskiej "Fajne przez poufne" w Radiu Złote Przeboje. Skiba opowie m.in. o swojej nowej książce "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia", o płycie "Piosenki Zembate" oraz o ostatnich trasach koncertowych i nowych piosenkach Big Cyca. Będzie też nieco barwnych historyjek z zakręconych dziejów kariery estradowej gościa audycji."Polskie gówno" z nagrodą

Podczas 39 Festiwalu Filmowego w Gdyni film "Polskie gówno" w reżyserii Grzegorza Jankowskiego zrealizowany według scenariusza Tymona Tymańskiego otrzymał nagrodę publiczności. Film jest parodią musicalu i opowiada o młodym zespole rockowym z Pruszcza Gdańskiego, który rusza w swą pierwszą trasę koncertową. To ostra satyra na polski show biznes. W filmie grają m.in. Grzegorz Halama, Robert Brylewski, Jan Peszek, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Tymon Tymański i...Krzysztof Skiba.Skiba jest wszędzie!

Ostatnio wywiad z Krzysztofem Skibą (dyrektorem artystycznym festiwalu Heroes of Vintage) ukazał się m.in. w Dzienniku Bałtyckim. Skiba dwukrotnie gościł także w audycjach muzycznych Radia Gdańsk szeroko informując o atrakcjach festiwalu. Skiba nie unikał egzotycznych miejsc. Pewnym zaskoczeniem były wywiady Skiby w pismach branżowych takich jak Wiadomości Handlowe (pismo branży spożywczej) czy miesięczniku Skarb (numer wrześniowy) magazynie sieci kosmetycznej Rossmann.Heroes of vintage

Komisariat naszym domem

Krzysztof Skiba w związku z promocją swojej nowej książki "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" we Wrocławiu udzielił wywiadu do Polskiego Radia Wrocław. Oto link do tego materiału: WYWIAD
Big Cyc na pięć gwiazdek

W najnowszym, wrześniowym numerze pisma muzycznego Teraz Rock nr 9(139) koncertowe DVD Big Cyca z zapisem naszego show z Przystanku Woodstock 2013 ocenione zostało na pięć gwiazdek. To bardzo wielkie wyróżnienie, gdyż tyle gwiazdek (maksymalna ilość) przyznaje się tylko dziełom wybitnym. Oprócz gwiazdek jest też mocno entuzjastyczna i pozytywna recenzja autorstwa Łukasza Wiewióra. Autor chwali zespół jak może, za energię, pomysły, dowcipy, wykonanie, styl, a nawet za...stroje, pisze także o samej muzyce "W roli głównej występuje jednak wspaniale synkretyczna i stylowa muzyka z luzacko-zadziorno-dowcipnymi tekstami". Dziennikarz Teraz Rocka wymienia znane hity Big Cyca grane na koncercie po czym podsumowuje "Wszystko to wykonane zostało z ogromna radością, energią i odpowiednio big cycową jędrnością". Bardzo cieszy nas fakt, że po 26 latach grania oceniani jesteśmy tak wysoko.
W tym samym numerze Teraz Rocka w dziale "Kraj Rad", w którym dziennikarze polecają perełki rockowe sprzed lat jest gorącą rekomendacja dwóch klasycznych już płyt Big Cyca "Z partyjnym pozdrowieniem (1990) i "Z gitarą wśród zwierząt" (1996).
Skiba na czerwonym dywanie

Skiba jak wielu przedstawicieli świata rocka raczej unika bankietów show biz, choć bywa, że się na nich jednak pojawia. Cały czas drzemie w nim rogata dusza komentatora i publicysty. Skiba przez lata pisywał felietony w takich pismach jak CKM czy Wprost. Wygłaszał swoje komentarze w takich programach jak "Kawa czy herbata" i "Dzień Dobry TVN". W poprzednim sezonie wygłaszał złośliwe opinie w programie "Świat się kręci" (TVP1) w ramach autorskiego cyklu "Skiby wywody", w tym sezonie będziemy mogli podziwiać jego talent uszczypliwego felietonisty w kąciku "Na czerwonym dywanie" w programie Pytanie na śniadanie w TVP 2. W co drugi poniedziałek wspólnie z Kasią Burzyńską, Skiba będzie komentował najgłośniejsze wydarzenia i skandale związane ze światem muzyki, filmu, telewizji, polityki i mody. Pierwsze popisy dał już w programie 25.08. w którym wyśmiewał się z wąsów Justina Biebera, wpadkę z plagiatem w wykonaniu Shakiry i komentował fakt, że Keanu Reeves reklamuje województwo kujawsko-pomorskie. Kolejny występ Skiby w tym show zapowiadany jest na 15.09.WYWIAD
Skiba i Dżej Dżej jurorami!

Heroes of Vintage to nowy festiwal, który w dniach 26.09-27.09 odbywać się będzie w najmodniejszym klubie Perły Bałtyku czyli w Zatoce Sztuki w Sopocie. Koncerty zespołów zaplanowano w nowoczesnych pawilonach na sopockiej plaży, a muzyce towarzyszyć będzie wystawa fotografii z czasów PRLu, pokazy filmów muzycznych oraz forum dyskusyjne pod hasłem "Seks, bunt i punk rock w czasach PRL-u". Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Skiba.
Obok plejady zespołów z lat 80. takich jak Kobranocka, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal Azji, Róże Europy i Big Cyc wystąpią też młode zespoły, które zgłosiły się do konkursu. W jury konkursu zasiadają przedstawiciele Zatoki Sztuki, Kobra z Kobranocki, oraz Dżej Dżej i Skiba. Na konkurs napłynęło dziesiątki zgłoszeń z całej Polski. W sumie zgłosiło się aż 150 zespołów. Z tego grona jury zakwalifikowało do grania w finale pięć najlepszych: Be My, Czarne Kwiaty, Latające Pieści, Milky Wishlake i We Artist. Nagroda główna czyli 10.000 zł zostanie przyznana po wysłuchaniu kapel na żywo. Zapraszamy do Sopotu!!!!
Mocna końcówka

Końcówka sierpnia okazała się bardzo pracowita dla Krzysztofa Skiby. W ciągu trzech dni zrobił po Polsce trasę ponad 2500 km!!! Wspólnie z Pawłem "Końjo" Konnakiem prowadził koncert "Hity wczechczasów" w słynnym amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, następnie koncert Centrum Dialogu Przełomy zorganizowany na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich przez Muzeum Narodowe w Szczecinie z udziałem zespołów Kolaboranci i Lady Pank, a w finale zagrał z Big Cycem na prezentacji zawodników drużyny hokejowej Naprzód Janów w Parku Bolina w Katowicach. Skiba był także przelotem w Warszawie gdzie gościł w audycji Marii Szabłowskiej w radiowej Jedynce a także odwiedził Jana Niebudka w audycji "Do południa" w radiowej Trójce gdzie opowiadał o swojej książce "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" wydanej przez Narodowe Centrum Kultury.WYWIAD
Big Cyc na Festiwalu Polsatu

Świetne recenzje zebrał zespół Big Cyc podczas występu na telewizyjnym Sopot. Polsat Festival. Big Cyc zaprezentował się w Operze Leśnej podczas pierwszego dnia w ramach koncertu "słodkie 90", który dowcipnie opisywał czasy transformacji ustrojowej i pierwsze lata budowania dzikiego kapitalizmu w Polsce, a przede wszystkim przypominał największe przeboje tamtych lat. Big Cyc zagrał swoje największe hity tamtej epoki czyli Berlin Zachodni i Makumbę. W koncercie obok Big Cyca wystąpili m.in. Wilki, Liroy, Golden Life, Elektryczne Gitary oraz Staszek Sojka.
BEATS OF FREEDOM (Zew wolności!)

KONCERT PONAD PODZIAŁAMI

Kętrzyn 16/08/2014

Zapraszamy na wyjątkowy koncert tego lata!
W pięknym amfiteatrze w Kętrzynie, wśród mazurskich jezior i lasów na jednej scenie zagrają zespoły rockowe z Rosji, Ukrainy i Polski
Charakter tego koncertu jest wyjątkowy, a jego przesłanie niezwykle gorące i aktualne. W związku z dramatycznymi wydarzeniami na wschodzie Ukrainy oraz aspiracjami wolnościowymi w Rosji pragniemy zaprosić do Kętrzyna
WSZYSTKICH DLA KTÓRYCH WAŻNE SĄ TAKIE WARTOŚCI JAK WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA I PRAWA CZLOWIEKA.
W koncercie uczestniczyć będą zespoły z krajów które w przeszłości toczyły ze sobą wojny i do dziś utrzymuje się między nimi napięcie polityczne czyli z Rosji, Ukrainy i Polski. Zamiast podrzynać sobie gardła i wysadzać się w powietrze lepiej razem dajmy się porwać muzyce!
Ideą koncertu jest porozumienie muzyczne (a dzięki niemu także szerokie porozumienie międzyludzkie ) realizujące się ponad podziałami narodowościowymi. Chcemy udowodnić, że idee wolności i wartości demokratycznych, poszanowanie praw człowieka, prawo do swobodnego wybierania swoich przedstawicieli, wolność słowa i wyboru , przekonania i religii, niezależność terytorialna naszych krajów, słowem wartości europejskie są uniwersalne i bliskie zwykłym ludziom w Rosji, na Ukrainie i w Polsce. Wszystkie te idee i pragnienia najswobodniej można wyrazić poprzez muzykę, która potrafi łączyć ludzi z różnych kultur i krajów.
Nazwa koncertu nawiązuje do głośnego filmu dokumentalnego Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty który opowiadał o roli jaką w czasach PRL-u w drodze do polskiej wolności odegrała niezależna muzyka rockowa. W Polsce muzyka undergroundu potrafiła kruszyć mur żelaznej kurtyny, potrafiła wywalczyć przestrzeń wolności dla tych wszystkich, którzy nie godzili się na system dławiący wolność człowieka.
Naszym marzeniem jest aby między naszymi narodami panowała przyjaźń, współpraca i pokój. To jest realne gdy powiodą się przemiany demokratyczne na Ukrainie i w Rosji. Tym koncertem pragniemy wspierać opozycję demokratyczną i ruchy obywatelskie w Rosji oraz przemiany wolnościowe na Ukrainie.
GWARANTUJEMY PIĘĆ GODZIN ŚWIETNEJ MUZYKI I ZABAWY!
Koncert BEATS OF FREEDOM (16.08.14 sobota)
AMFITEATR ul. Kajki 2 w Kętrzynie
start godz: 18.00 ,Wstęp wolny!
Zagrają :
JABBERWOCKY (Polska)
PAROVOZ (Rosja)
HAYDAMAKY (Ukraina)
BIG CYC (Polska)
Prowadzenie koncertu: Krzysztof SKIBA
Informacje o zespołach:
„ JABBERWOCKY”
Ich muzykę określają jako melodyjny Rock z domieszka ska i reggae Zespół od kilkunastu lat występuje na wielu Festiwalach Przeglądach i Koncertach w całym kraju. Do największych osiągnięć grupy JABBERWOCKY można zaliczyć zdobycie nagrody na 10 przeglądzie Młodej Sceny "Zgrzyty" w Białymstoku, zajęcie 2miejsca w siódmej edycji konkursu "Przebojem na Antenę" Organizowane przez Polskie Radio Białystok , drugie miejsce Remont Fest Warszawa oraz pierwsze miejsce na Czwartym Ogólnopolskim Przeglądzie reggae. Po wielu latach grania postanowili wejść do studia i nagrać swój materiał który został zarejestrowany w Apollo Records w Białymstoku. Płyta dostępna jest w dobrych sklepach muzycznych w całej Polsce . Ogólnie zespół pozostawia po swojej muzyce pozytywne wibracje. http://owsiaknet.pl/video/24473744
http://www.youtube.com/watch?v=m9rEMAX44GE
http://www.youtube.com/watch?v=ebrKR0VTBgk
https://www.facebook.com/pages/Jabberwocky/149425095083392
"PAROVOZ"
Powstał latem 2013 roku. W jego składzie są doświadczeni i znani na kaliningradzkiej scenie muzycznej artyści. Muzyka zespołu to energetyczna mieszanka rocka, punk, ska, reggae i pokrewnych stylów. Każdy miłośnik dobrej muzyki rockowej znajdzie w repertuarze grupy coś bliskiego swemu sercu. Muzycy starają się w swojej twórczości łączyć humor z nutą lirycznej nostalgii.
Muzycy grupy Parovoz są autorami hitu "Zdrastwuj Biedronka" w którym dowcipnie opisują wypady mieszkańców terenów przygranicznych z okolic Kaliningradu na zakupy do Polski. Piosenka odniosła wielki sukces w Internecie. Była także prezentowana w polskich programach informacyjnych (TVN 24 i TVP Info). Sukces utworu „Biedronka” sprawił, że zespół zagrał już wiele koncertów w Polsce, w tym na gdańskiej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa doszła też do ćwierćfinału popularnego talent show "Must Be The Music" w telewizji Polsat wykonując m.in. przeróbkę piosenki "Makumba" zespołu Big Cyc.
HAYDAMAKY
Najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół znad Dniepra. Haydamaky to najlepszy towar eksportowy, jaki mogła dać światu Ukraina. Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK. Eksplozja potężnego rocka, reggae i ludowych melodii z różnych zakątków Ukrainy - czyli mieszanka, która nie pozwala słuchaczom ustać w miejscu. Ich koncerty to kilkudziesięciominutowy wybuch czystej energii, którą wchłaniają słuchacze i nie mogą się nią nasycić. Na scenie statyczne są tylko statywy do mikrofonów…
Haydamaky zagrali setki koncertów, dziesiątki festiwali w całej Europie i za oceanem.
Od 2001 roku zespół wydał pięć albumów, z czego trzy ostatnie doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Przedostatni album to wspólne dzieło dwóch gigantów – ukraińskich Haydamaków i polskiego Voo Voo, które otrzymało statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół współpracował z wieloma innymi polskimi artystami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, wokalistami Vavamuffin Reggaeneratorem Pablopavo, Pudelsami, metalowym Rootwater.
Ostatni, najnowszy album „No More Peace!” to krążek zespołu, na którym gościnnie wystąpili między innymi Kamil Bednarek, hiszpański żywioł Word Music/punk Che Sudaka, kanadyjski wirtuoz skrzypiec Papa Duke (współpracujący m.in. z Gogol Bordello), Apollo 440, Yat-Kha (założyciel Huun-Huur-Tu, najbardziej znanego na świecie zespołu śpiewaków alikwotowych z Tuwy) oraz Dr Nelle (do niedawna wokalista No Smoking Orchestra Emira Kusturicy).
BIG CYC
To istniejący od 26 lat legendarny, polski zespół rockowy, którego korzenie sięgają do antysystemowych ruchów happeningowych lat 80. Big Cyc ma na swoim koncie 17 wydanych albumów. Wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. Nagrał kilkadziesiąt programów dla telewizji. Zrealizował blisko pięćdziesiąt teledysków. Sprzedał dwa miliony płyt i zagrał tysiące koncertów w całej Polsce, a także w USA, Kanadzie, Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Słowacji. Zespół ma na liczniku wiele przebojów takich jak: Berlin Zachodni, Makumba, Rudy sie żeni, Świat według Kiepskich, Facet to Świnia, Dres, Piosenka góralska i sporo innych. W zeszłym roku Big Cyc obchodził hucznie 25-lecie zespołu grając wielkie koncerty w całej Polsce oraz w Chicago. W lipcu tego roku ukazało się jubileuszowe DVD z zapisem koncertu urodzinowego na Przystanku Woodstock 2013 z udziałem 500 tysięcy widzów.
Organizatorzy koncertu: Miasto Kętrzyn, Kętrzyńskie Centrum Kultury
Partner: Restauracja & Kręgielnia CITY CLUB
Żywy Big Cyc na DVD!!!

Kto nigdy nie był na koncercie Big Cyca będzie mógł zobaczyć sobie taki koncert na DVD. Już 10 lipca premiera tego wyjątkowego wydawnictwa, które zawiera sfilmowany na 30 kamer urodzinowy koncert zespołu podczas zeszłorocznego festiwalu Przystanek Woodstock Jurka Owsiaka. Dodatkowym elementem są fragmenty koncertu BC z 2006 roku (także Przystanek Woodstock) oraz obszerny wywiad z zespołem. Materiał wzbogacony jest o płytę CD z nagranym materiałem. Urodzinowy koncert Big Cyca miał na Przystanku charakter szczególny. Ponad 500 tysięcy widzów, niesamowita atmosfera, luz, humor, zabawa okraszona punkową energią i czadem. Obowiązkowe wydawnictwo dla wszystkich fanów. Polecamy!!!!
Skiba absolwentem VIP

W klubie studenckim Balbina w Łodzi odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą na którym promowano książkę "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia". W trakcie spotkania zaprezentowano film o happeningach Galerii Działań Maniakalnych, która organizowała akcje antysystemowe w latach 1987-1990. Ważnym punktem spotkania było wręczenie tytułu Absolwenta VIP Krzysztofowi Skibie przez prorektora Uniwersytetu Łódzkiego. W związku ze zbliżającą się 70 rocznicą powstania Uczelni tytuł taki otrzymało wielu znanych absolwentów UŁ w tym spore grono profesorów, dziennikarzy oraz artystów m.in. Władysław Pasikowski (reżyser), Anita Werner (dziennikarka TVN), Tatiana Okupnik (wokalistka) i prof. Marek Belka (prezes NBP).Premiera przed komisariatem

Tego można się było spodziewać! Premiera książki Krzysztof Skiby o happeningach Pomarańczowej Alternatywy nie mogła odbyć się w sposób konwencjonalny. Autor w stroju krasnoludka przeczytał obszerne fragmenty swojej książki "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" przed komisariatem Łódź Śródmieście, w którym w latach 80. go zatrzymywano. Krasnoludek z książką na ulicy wzbudzał wśród mieszkańców Łodzi zrozumiałe zainteresowanie tym bardziej, że obok miała miejsce awaria tramwajów i tłum pasażerów spontanicznie właczył sie do happeningu. Wydarzenie sfilmowała TVP Łódź, Telewizja TOYA oraz TVP Kultura. Obecni byli też dziennikarze Radia Łódź, radia Eska, Gazety Wyborczej i Dziennika Łódzkiego. Krzysztof Skiba prosił zgromadzonych o podawanie wybranych stron i czytał fragmenty książki. Przeczytał fragmenty ze strony 5, 102 i 178. Książka "Komisariat naszym domem" to wspomnienia z czasów PRL-u gdy autor był jednym z liderów ruchu krasnoludków, które organizowały ośmieszające władze happeningi, po których zawalił się system. Książkę wydało Narodowe Centrum Kultury.
Skiba o Pomarańczowej

23 czerwca (poniedziałek) 2014 w Łodzi o godz. 15.00 przy ulicy Piotrkowskiej 212/214 czyli tam, gdzie w czasach PRL-u mieścił się komisariat Milicji Obywatelskiej Łódź Śródmieście, a w czasach wolnej Polski bank, który zbankrutował, będzie miał miejsce wyjątkowy happening z udziałem Krzysztofa Skiby. Będzie to premiera długo oczekiwanej książki "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" w której Krzysztof Skiba opisał swoje happeningowe boje w czasach, kiedy to rzeczywistość była tak śmieszna, że sama w sobie stanowiła dzieło sztuki. Książka ukazuje się nakładem Narodowego Centrum Kultury i pod patronatem Gazety Wyborczej. Oto plan związany z premierą książki w dniu 23.06.14.


.Godz. 15.00 - publiczne czytanie książki przez Krzysztofa Skibę przy ulicy Piotrkowskiej 212/214 w Łodzi.
Godz. 17.30 - spotkanie z Krzysztofem Skibą pt. "Czy krasnoludki obaliły komunizm?" - klub Balbina ul. Lumumby 18/20 II DS UŁ. Wstęp wolny.
Godz. 20.00- impreza zamknięta w klubie Drukarnia w Łodzi.
Spór o historię

W nagraniu programu "Spór o historię" w TVP Historia wzięli udział Krzysztof Skiba i Paweł "Końjo" Konnak. Podczas blisko godzinnego programu dyskutowano o roli Pomarańczowej Alternatywy i innych ruchów alternatywnej opozycji w obaleniu systemu PRLu. W programie prowadzonym przez redaktora Marka Zająca wzięli udział także naukowcy z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Krzysztof Skiba i Paweł "Końjo" Konnak sporo mówili o swoich książkach, które związane są z tym tematem i które ukazały się w ostatnich trzech latach nakładem narodowego Centrum Kultury. Mowa o pozycjach takich jak "Artyści, wariaci anarchiści" (2010), "Gangrena mój punk rock song" (2012) , "Karnawał Profuzji (2013) czy "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" (2014)."Makumba" piosenką 25-lecia

Z okazji 25 rocznicy wyborów w 1989 roku, które utworzyły drogę do wolności w Polsce i były początkiem upadku komunizmu i systemu PRL, mnożą się rozliczne rankingi i podsumowania w tym także te muzyczne. Miło nam donieść, że w rankingu radiowej Jedynki piosenka Big Cyca "Makumba" (1996 rok) została zaliczona do grona 25 najważniejszych polskich przebojów tego okresu. W rankingu słuchaczy Pierwszego Programu Polskiego Radia znajduje się kolejna piosenka Big Cyca "Berlin Zachodni".
Najlepszy biznes to showbiznes!

W majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes. Franchising" (nr 5/111) ukazał się spory wywiad z Krzysztofem Skibą dotyczący jego działalności biznesowej na polu świata rozrywki (Krzysztof Skiba jest właścicielem Agencji Artystycznej Ars Media). W wywiadzie zatytułowanym prowokacyjnie: "Skiba: imprezuję zawodowo" Krzysztof Skiba ujawnia kulisy organizacji imprez rozrywkowych oraz daje wiele rad osobom, które chciałyby taką działalnością się zająć. Wywiad o tyle ciekawy, że po raz pierwszy Krzysztof Skiba wypowiada się nie o stronie artystycznej swojej działalności, ale o stronie czysto biznesowej. Już na początku wywiadu Skiba przedstawiony zostaje przez redakcję pisma jako "artysta, biznesmen", co dla wielu jego odbiorców może być szokujące.
Kulisy trasy Big Cyca!

Jest wreszcie okazja zobaczyć jak załoga Big Cyca spędza czas w trasie. zaglądamy za kulisy, do garderoby, hoteli, do knajp i na zaplecze sceny, a także do busa zespołu. A wszystko to na clipie skręconym przez sam zespół. Zmontował te obrazki Dżej Dżej do piosenki "Kuloodporny księżyc". Wielka gratka dla wszystkich fanów. No wy clip po "Kole", "Zegarku Putina" i "Gender song. Teledysk

Świat się kręci

W środę 28.05 Krzysztof Skiba ponownie (po krótkiej przerwie - związanej z majowymi koncertami Big Cyc) pojawi się w programie "Świat się kręci" (TVP 1 godz 18.30). W swoim autorskim bloku "Skiby wywody od środy do środy" Skiba poruszy temat samowoli urzędników oraz omówi zjawisko slangu młodzieżowego. Wyjaśni m.in. znaczenie i tajemnicze pochodzenie słowa "suchar".
PREMIEROWY TELEDYSK BIG CYCA

Uwaga! Oto nowa, prowokacyjna piosenka Big Cyca "Gender Song" okraszona niezwykle aktualnym przesłaniem i skandalizującym teledyskiem. Oto co Big Cyc sądzi o hipokryzji polityków! Teledysk

Big Cyc rusza w trasę

Big Cyc na ostro rozpoczyna swój 26 sezon koncertowy. W dniach 27.04-29.04 rozgrzewka w Austrii. W kurorcie narciarskim Zell am Zee Big Cyc zagra na zakończenie sezonu narciarskiego, a już od 3 maja zespół zaczyna wiosenno-letnią trasę koncertową. Trasa obejmuje ponad trzydzieści koncertów w całej Polsce. Jej zakończenie planowane jest we wrześniu. Szczegóły trasy na www.bigcyc.pl
Skiba na ringu!

Krzysztof Skiba zadebiutował jako announcer podczas gali sztuk walki Fight Night 8 w Częstochowie. Impreza zorganizowana przez boksera Marcina Najmana zgromadziła wielu ciekawych zawodników MMA, boksu zawodowego i K-1. Gościem honorowym gali był legendarny polski bokser Andrzej Gołota. Gale obejrzało 5 tysięcy widzów zgromadzonych w hali. Impreza była transmitowana przez stację Orange Sport.
Skiba i gwiazdy

Miłą stroną bycia artystą rozrywkowym jest fakt, że na swym szlaku można poznać wspaniałych ludzi. Krzysztof Skiba ostatnio wspólnie występował z legendą kabaretu i filmu Stanisławem Tymem, a sam występ miał coś ze znanego filmu "Rejs" bo odbywał się na promie StenaLine do Szwecji.


Z kolei w hotelu Hilton w Łodzi Krzysztof Skiba wspólnie z wokalistą Rudim Schubertem (słynne Wały Jagiellońskie), aktorką Kasią Bujakiewicz i gwiazdą TVN-u Omeną Mensah wystąpił w programie rozrywkowym dla klientów firmy Bosh.
Skiba w Wyborczej

W piątkowym wydaniu Gazety Wyborczej z 11 kwietnia 2014 w ramach cyklu "Ludzie wolności" ukazał się duży wywiad z Krzysztofem Skibą pod tytułem "Nasza koślawa wolność". W wywiadzie tym Krzysztof Skiba wspomina początki Big Cyca i polityczny przełom lat 1989/90. Inny ciekawy wywiad ze Skibą (tym razem już mniej polityki, a więcej muzyki) ukazał się w internetowym piśmie muzycznym PIMM. Wywiad z pisma PIMM do przeczytania w całości w naszej rubryce "wywiady".Skiba na ekranie

Krzysztof Skiba tradycyjnie pozostaje aktywny telewizyjnie. Ostatnio dla Eska TV nagrał dwa długie programy w których żartuje i opowiada o kulisach show biznesu, a w programie Agnieszki Szulim "Na językach" (TVN) opowiadał o koncertach Big Cyca w USA. Najczęściej jednak Skiba pojawiał się ostatnio w programie Agaty Młynarskiej "Świat się kręci" (TVP 1) gdzie ma swój stały kącik "Skiby wywody" w którym satyrycznie omawia wydarzenia minionego tygodnia. W okresie styczeń-kwiecień Skiba był gościem programu Młynarskiej aż 12 razy.
Big Cyc jako klasyk

W kwietniowym numerze pisma muzycznego Teraz Rock wybrano 25 najważniejszych polskich płyt rockowych jakie ukazały się w ostatnich 25 latach. Miło nam donieść, że w tym gronie znalazła się także pierwsza płyta Big Cyca "Z partyjnym pozdrowieniem" wydana przez Polskie Nagrania (licencja Izabelin) w 1990 roku. Big Cyc znalazł się obok takich zespołów jak Hey, Kult, Armia, Myslovitz, T.Love, Acid Drinkers, Republika, Dżem i kilku innych. Pierwsza płytę Big Cyca uznano za mistrzowską w takich dziedzinach jak: muzyka, teksty, a nawet okładka. Tak przechodzi się do klasyki.
Gender song

W klubie Maniana we Wrocławiu nagrano nowy teledysk Big Cyca do piosenki "Gender song" (roboczy tytuł "Parkiet"). W zdjęciach oprócz zespołu uczestniczyło kilkanaście osób, które na potrzeby teledysku wcieliły się w grono ostro bawiących się ludzi. Ten clip zapowiada się bardzo interesująco, a sama piosenka jest mocno niecenzuralna i dostępna będzie jedynie w Internecie. Relacje z kręcenia teledysku oraz wywiad z muzykami przeprowadziła stacja TVN. Teledysk zrealizowała agencja filmowa "13" z Wrocławia.
Fryderyk dla Big Cyca

W popularnym programie "Jaka to melodia" (TVP 1) gościem wieczoru był zespół Big Cyc, któremu przy okazji tej wizyty, prowadzący program Robert Janowski wręczył statuetkę Fryderyka Chopina za "całokształt pracy artystycznej". W ten sposób na oczach milionów widzów uhonorowano zaległe 25-lecie zespołu. Przy okazji wizyty w programie zespół nagrał kilka piosenek na potrzeby audycji m.in. przeboje takie jak "Makumba", Rudy się żeni", "Słoiki" i "Facet to świnia". "Jaka to melodia" to program, który już od ponad 18 lat hula na antenie telewizyjnej. Każdy odcinek ogląda 6 milionów widzów.
Skiba w Antyradiu

Krzysztof Skiba jest stałym i oczekiwanym gościem w czwartkowej audycji Aleksandra "Ostrego" Ostrowskiego w warszawskiej stacji radiowej Antyradio (stacja odbierana jest w Warszawie, Krakowie i Katowicach). We wspomnianej audycji (emitowanej w godzinach 10.00-12.00) Skiba i "Ostry" komentują z wrodzoną sobie swadą wszelakie paranoje otaczającej rzeczywistości. Jest "pikantnie, zabawnie i inteligentnie" jak skomentował tę audycje jeden ze słuchaczy. Wisienką na torcie jest kultowy i wykwintny konkurs o nazwie hiszpańsko podobnej "EL Konkursso" w którym warto uruchomić szare komórki, co też wielu słuchaczy ochoczo czyni. Poniżej na fotce: Skiba w Antyradiu.
MASZYNA ROZRYWKI

Informujemy, że po 6 latach współpracy Krzysztof Skiba zakończył pisanie felietonów do portalu Wirtualna Polska w ramach bloga "Skibą w łeb". Od końca lutego 2014 nie ukazują się już nowe wpisy. W ciągu sześciu lat blog odwiedziło ponad 5 mln czytelników. Wszystkich fanów ciętego pióra Krzysztofa Skiby zapraszamy na portal Maszyny.pl Od marca ukazuje się tam MASZYNA ROZRYWKI rubryka mocno rozrywkowa redagowana przez Skibę. Maszyna Rozrywki pod tym
linkiem

.
NOWA PIOSENKA BIG CYCA JUŻ W SIECI

Big Cyc w swoim najlepszym "publicystycznym" stylu. Jak zawsze celny i aktualny.
Nowy utwór zespołu zatytułowany "Zegarek Putina" to tylko z pozoru piosenka o słabostkach władzy i pociągu do drogich błyskotek. Numer ten można odczytywać w kontekście konfliktu na Krymie także jako "czas Putina", który grając na nosie Europie i USA próbuje wskrzesić trupa rosyjskiego imperium. Niestety czas na takie zabawy się skończył wraz z upadkiem ZSRR.
Już kilka godzin po premierze w sieci nowej piosenki Big Cyca nasi nieocenieni internauci zrealizowali zabawnego klipa z carem Władimirem w roli głównej.
KLIP

Big Cyc z Rusłaną

Rusłana gwiazda pop z Ukrainy (pierwsze miejsce na Eurowizji 2009) była gościem programu "Świat się kręci" w TVP 1 (05.02.14). Rusłana to nie tylko znana wokalistka, ale także działaczka polityczna, która aktywnie wspiera protesty opozycji na Majdanie. Jej emocjonalne wystąpienie w programie Agaty Młynarskiej było dramatycznym krzykiem o wolność i demokrację dla Ukrainy. Tuż przed programem z Rusłaną porozmawiał Krzysztof Skiba, który także był gościem programu. Rusłanie bardzo podobała się koszulka z logo Big Cyca czyli słynny Lenin z punkowym irokezem, bo Ukraińcy podobnie jak Polacy nie znoszą radzieckich symboli. Fot: Julia Łobodzińska.
"Strauss i przyjaciele"

Koncerty prowadzone przez Bogusława Kaczyńskiego i Krzysztofa Skibę pod tytułem "Strauss i przyjaciele" zorganizowane w Poznaniu, Wrocławiu i Zabrzu okazały się wielkim sukcesem. W każdym mieście drogie bilety wyprzedano do ostatniego miejsca. Jak poinformowała Agencja Koncertowa Sollus Group - podczas całej trasy sprzedano ponad siedem tysięcy biletów - co okazało się nowym rekordem, organizowanej od trzech lat imprezy. Koncerty "Strauss i Przyjaciele" to podróż do świata wiedeńskich balów na których królowały walce Johana Straussa. Dowcipnie i ze swadą o tych czasach opowiadają Bogusław Kaczyński i Krzysztof Skiba. Towarzyszy im orkiestra Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego oraz soliści tacy jak Katarzyna Hołysz, Andrzej Lampert jak również tancerze Anna Głogowska i Rafał Maserak. Gośćmi specjalnymi koncertów byli także Irena Santor (Poznań) i Zbigniew Wodecki (Wrocław, Zabrze).Śmiechotron

26 stycznia na antenie telewizji Polsat premiera programu "Śmiechotron". Jest to kabaretowy show zorganizowany z okazji 10-lecia Kabaretu Skeczów Męczących z udziałem kabaretu łowcy.B, Andrzeja Grabowskiego, Natalii Siwiec, grupy Feel, Enej oraz Krzysztofa Skiby. Zobacz jak Krzysztof Skiba reklamuje ten program: tutaj

BIESIADA FELIETONISTÓW

20.01.2014 z inicjatywy Krzysztofa Skiby juz po raz XXI odbyła sie Biesiada Felietonistów. Tym razem trójmiejscy prześmiewcy zebrali się w restauracji "Swojski Smak" gdzie przy wyśmienitym jadle i napitku podsumowali miniony 2013 rok. Rok obfitował w wydarzenia zabawne wiec zebrani nie mieli problemu z szyderczymi tytułami. Oto plon biesiady:
KOBIETA ROKU
31-letnia salwadorska zakonnica, która urodziła zdrowego chłopca imieniem Franciszek, chociaż nie wiedziała, że jest w ciąży
CZŁOWIEK ROKU
Minister Nowak – człowiek, którego czas się skończył, ponieważ dostał zbyt dużo wskazówek
WYDARZENIE ROKU
Legalizacja marihuany w Urugwaju i stanie Kolorado jako istotny krok w stronę uczynienia z Ziemi zielonej planety
BUBEL ROKU
Platforma Oburzonych, która nie przetrwała oburzenia Pawła Kukiza na autopromocję swoich partnerów
PARANOJA ROKU
Książka „Resortowe dzieci” napisana przez resortowe dzieci
ZWIERZĘ ROKU
Znany wielu dzieciom ptaszek księdza Gila, który z Dominikany przefrunął bezpiecznie do Polski przez ocean
CWANIAK ROKU
Projektant Maciej Zień, który namówił proboszcza na pokaz swoich kiecek w kościele św. Augustyna w Warszawie
IDIOTA ROKU
Jarosław Kaczyński – największy polski patriota, który na Kijowskim Majdanie wznosił banderowskie okrzyki
ZBOCZENIE ROKU
Poseł Krystyna Pawłowicz w jałowym związku z rzeczywistością
NUMER ROKU
Odkrywca Małysza, Apoloniusz Tajner, który zostawił rodzinę dla 30 lat młodszej, bo w roku olimpijskim trzeba stawiać na młodzież
PAW ROKU
Wspomnienia premierowej, czyli „Kocham pana, panie Fułku”
CIOS ROKU
Cios egzorcystów w sieć LIDL po odkryciu, że firma promuje satanizm za pomocą sera koziego w podprogowej cenie 6,66
NARZĘDZIE ROKU
Krzesło posła/agenta Tomka jako wyraz głębokich uczuć do rodziny kochanki, czyli jeszcze Porsche nie zginęła
HAPPENING ROKU
Podpalenie tęczy jako wyraz płomiennych uczuć do homoseksualistów
OFIARA ROKU
Duchowieństwo katolickie jako ofiara lgnących dzieci z rozbitych rodzin
KICZ ROKU
Filiżanka Wiśniewskiego i umywalka Urbańskiej jako ofensywa fajansu na polski showbiznes
MARTYROLOGIA ROKU
Ostatnia parówka ekspertów Macierewicza, która pękła na próżno
UNIK ROKU
Trójmiejscy dziennikarze zebrani na XXI Biesiadzie Felietonistów, unikający sprawiedliwej oceny prezydenta Adamowicza
POWIEDZENIE ROKU
Bądź moim „aktimelkiem” – arcybiskup Głódź do swojego asystenta, który wygrał przetarg na bieganie do nocnego po zagrychę do akordeonu
SKANDAL ROKU
Poseł Adam Hofman wychodzi z szafy, bo mu się nie mieści
PARADOKS ROKU
Atak na ideologię gender w wykonaniu starszych panów w purpurowych sukienkach
PECHOWCY ROKU
Ojciec Bashobora z Ugandy – sprzedał 50 tys. biletów i nie wskrzesił nikogo na Stadionie Narodowym
Poseł Wipler – ofiara polityki prorodzinnej
NIE ZAŁAPALI SIĘ
Hubert Urbański – przez 8 lat nie zorientował się, że sypia z Hannibalem Lecterem
Prof. Gliński – człowiek z tabletu
Rozenek – perfekcyjna pani domu pod Majdanem
Alkomat – tanie narzędzie Tuska do obniżania promili u kierowców i podwyższania procentów w wyborach
Wojciech Cejrowski – bosy specjalista modowy od papieskich butów
Poseł Solidarnej Polski, Piotr Sz., nie zapłacił za usługę seksualną, a za hotel zapłacili podatnicy
Narzędzia ekspertów Macierewicza – papierowy samolot, puszka po napoju energetycznym, drewniany młotek, parówka – jako dowody na zamach