Świątecznie


Big Cyc koncert gwiazdkowy i sylwestrowy


Podczas gwiazdkowego koncertu w Poznaniu (19.12) dla trzech tysięcy pracowników firmy Samsung Big Cyc zapowiadany był przez Marcina Prokopa z TVN. Koncert odbył się w hali wystawowej MTP. Zespół został gorąco przyjęty i kilkakrotnie bisował. Był to przedostatni koncert Big Cyca w tym roku. Ostatnim tegorocznym koncertem kończącym sezon i jednocześnie zaczynającym kolejny będzie koncert sylwestrowy w Zamościu na który gorąco zapraszamy. Zamość to piękne miasto z uroczą starówką. Koncert odbędzie się na Rynku Wielkim w samym sercu miasta. Czeka nas pokaz sztucznych ogni i wspierające koncerty grup lokalnych. Prowadzenie imprezy sylwestrowej: Krzysztof Skiba. Start koncertu godz. 21.00. Pierwsza część koncertu Big Cyca godz. 23.00. Przybywajcie!Pomagamy! Pomagamy!


Tuż przed świętami organizowanych jest wiele akcji charytatywnych. Krzysztof Skiba zaangażował się w pomoc i uczestnictwo wielu z nich. Wymieńmy tylko te najważniejsze. Krzysztof aktywnie wsparł Turniej Gwiazdkowy organizowany przez MOSiR w Czeladzi dostarczając cały komplet gadżetów od siebie, Big Cyca i znanych osobistości z Wybrzeża (Darek Michalczewski, Grzegorz Skawiński, Artur Siódmiak, Wiganna Papina), wsparł akcję budowy studni dla Fundacji "Pies szuka domu", wspierał wraz z Ewą Lubert zbieranie gadżetów na akcję charytatywną podopiecznych TVN, prowadził koncert i licytację gadżetów podczas akcji "Koncert dla Antosia" w Luzinie koło Wejherowa.Podczas zakończenia sezonu motocyklowego klubu HDC Eleven prowadził aukcje charytatywne w centrum kongresowym we Wrocławiu.Wywiady! Wywiady!


Nowa władza dostarcza sporo tematów nie tylko prawnikom i politykom opozycyjnym. Kontrowersyjne decyzje nowych elit komentują też satyrycy. Krzysztof Skiba z wielkim dystansem odnosi się do zmian proponowanych przez większość parlamentarną czemu wielokrotnie dawał wyraz w swych komentarzach. Jest śmiesznie, ale niebawem będzie mocno niewesoło. Najczęściej komentarze Skiby pojawiają się w TVP Info. Ciekawe jak długo?Skrzydła Biznesu ze Skibą


09.12 w warszawskim hotelu Sofitel pod patronatem gazety Dziennik. Gazeta Prawna odbyła się konferencja biznesowa w połączeniu z galą rozdania nagród "Skrzydeł Biznesu" dla najbardziej dynamicznych i wyróżniających się średnich i małych przedsiębiorstw. Gośćmi konferencji byli m.in. Jarosław Kuźniar z TVN i Krzysztof Skiba, którzy opowiadali o swoich karierach medialnych i doświadczeniach w biznesie. Krzysztof Skiba nie tylko opowiadał o napoju swojego pomysłu czyli o oranżadzie PRL, ale także zaprosił uczestników konferencji do degustacji. Od stycznia 2016 oranżadę PRL będzie można nabyć we wszystkich sklepach sieci NETTO.Wielki Test ze Skibą


Juz po raz kolejny Krzysztof Skiba pojawił się w popularnym programie Wielki Test o...w TVP 1. Tym razem był to Wielki Test o Internecie prowadzony przez Paulinę Chlewską i Macieja Orłosia. Program nadano na żywo 30.11.2015. Zagadnięty przez prowadzących Krzysztof Skiba opowiadał dlaczego śmieszą go internetowe memy i które z nich uważa za najlepsze.Krzysztof Skiba Ambasadorem EURO 2016


Krzysztof Skiba Ambasador EURO 2016 w piłce ręcznej opowiada o sporcie, Big Cycu, życiu i teledysku "Jesteśmy najlepsi"
Wywiad.

Mikołaj ze Skibą


Wielki test o internecie


To już dziś! Śpiewaczka Alicja Węgorzewska (48 l.), showman Krzysztof Skiba (51 l.), aktorki Olga Bończyk (47 l.) i Klaudia Halejcio (25 l.) oraz wokalistka Sarsa (26 l.) - to tylko część gwiazd, które zmagać się będą w telewizji w "Wielkim teście o internecie". To kolejna odsłona popularnej serii teleturniejów serwowanych przez telewizyjną Jedynkę. Zapowiada się więc wieczór pełen emocji i dobrej zabawy.
Link.

Imprezy, imprezy, imprezy


Plany na niedzielę? A może SPR i spotkanie z Krzysztof Skiba? "BUNT, SEKS, PUNK ROCK i HAPPENINGI W CZASACH PRL"?
Link.

Oraz motocykle, piwo, kobiety i rock and roll! Zakończenie sezonu motocyklowego organizowane przez HDC Eleven Wrocław. Warto wpaść!

GRUNT TO BUNT


26.11.15 w Ośrodku Kultury Ochota w Warszawie (ul. Grójecka 75) w ramach cyklu "Grunt to bunt" odbędzie się spotkanie pod tytułem "Alternatywa lat 80. skuteczna ucieczka z krainy paranoi" z udziałem Grzegorz K. Witkowskiego (autora książek o festiwalu w Jarocinie) oraz Krzysztofa Skiby autora książki o happeningach Pomarańczowej Alternatywy w latach 80. Start godz. 20.00

CÓRKA MAKUMBY W FINALE "MAM TALENT"


Natalia Capelik Muianga córka Pedro Muiangi , który wcielił się w rolę sympatycznego Makumby w teledysku zespołu Big Cyc wystąpi w finale programu "Mam Talent" telewizji TVN. Natalia ma 17 lat i pięknie śpiewa. Jest uczennicą I LO w Gdańsku. Przebrnęła wszystkie eliminacje konkursu i dotarła do finału podbijając serca jury i wielomilionowej widowni w całej Polsce. Jej ojciec 20 lat temu wystąpił z zespołem Big Cyc w teledysku do piosenki, która była wielkim przebojem we wszystkich rozgłośniach radiowych. Finał "Mam Talent" 28 listopada. Głosujcie na Natalię!!!Relacja.


SKIBA W SPICHLERZU ROCKA


Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie (ul. Poznańska 2) zaprasza 22.11.15 (niedziela) o godz. 18.00 na wieczór autorski Krzyśka Skiby pod tytułem "Bunt, Seks, Punk Rock i Happeningi w czasach PRL". W trakcie spotkanie Skiba będzie promował swoją książkę o happeningach "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" (wydanie Narodowe Centrum Kultury) oraz opowie o początkach zespołu Big Cyc i swoich przygodach na scenie rockowej. W trakcie spotkania wyemitowane zostaną filmy dokumentalne z lat 80. Wstęp wolny! Spichlerz Polskiego Rocka to unikalne w skali kraju miejsce gdzie zgromadzono wiele pamiątek i dokumentów ukazujących historie muzyki rockowej w Polsce w tym także barwną historię Festiwali w Jarocinie. .

SKIBA AMBASADOREM


W dniach 7-8.11 w gdańskiej Ergo Arenie rozegrano turniej towarzyski w piłce ręcznej z udziałem drużyn ze Szwecji, Rosji, Hiszpanii i Polski. Był to sprawdzian przed mistrzostwami Europy, których Polska jest gospodarzem. Tuż przed meczem finałowym z udziałem drużyn Hiszpanii i Polski ogłoszono ambasadorów honorowych Mistrzostw Euro 2016. Jednym z nich został Krzysztof Skiba. W gronie ambasadorów znaleźli się wybitni sportowcy, ludzie biznesu i sztuki. Obok Skiby ambasadorem jest także Dariusz Michalczewski (długoletni mistrz świata w boksie zawodowym), a także popularny piłkarz polskiej reprezentacji Sebastian Mila. Ogłoszenie ambasadorów oglądało pięć tysięcy osób na widowni hali Ergo Areny. Po ceremonii Skiba udzielił wywiadu dla Polsat Sport. Mecze Euro 2016 czekają nas w styczniu przyszłego roku.. Rozegrane zostaną w takich miastach jak Kraków, Katowice, Wrocław i Gdańsk.

SKIBA SPORTOWY


Wiele jest wywiadów Skiby o muzyce, płytach Big Cyca czy o sytuacji gospodarczej w Gwatemali. Rzadko jednak czytamy wywiady Skiby na tematy sportowe. Polecamy dwa ostatnie wywiady Skiby z września i października (publikujemy je z zakładce "wywiady") dotyczące sportu. Prawdziwe rarytasy!!! Jeden jest o piłce nożnej, a drugi o siatkówce.
Fitness SkibaAmerykańska książka o polskim rocku


W lobby hotelu Sheraton w Sopocie udzieliłem obszernego wywiadu pani profesor Sabrinie Petrze Ramet, która pisze naukową książkę o muzyce rockowej w Europie Wschodniej. Opowiadałem o barwnej historii zespołu Big Cyc oraz o urządzanych przez nas akcjach i happeningach. Profesor Ramet to ze wszech miar osoba niezwykle ciekawa. Absolwentka filozofii na Staford University i politologii na University of California w Los Angeles. Pracowała naukowo na University of Washington oraz na Ritsumeikan University w Kyoto. Biegle włada sześcioma językami i jest Amerykanką urodzoną w Londynie, a mieszkającą w Norwegii. Jest autorką dwunastu książek z dziedziny politologii i kultury oraz kilkuset artykułów naukowych z tych dziedzin. Napisała m.in. książki o muzyce rockowej w byłej Jugosławii i w Rosji, a także książki o upadku komunizmu w Europie.Rozmowa z Profesor Ramet była fascynującym przeżyciem, tym bardziej, że pani Profesor mimo swych 66 lat, ma bardzo wyluzowane podejście do życia i przez całą rozmowę ze mną popijała polską wódkę na przemian z kawą. Ja niestety piłem tylko herbatę. Finałem tej rozmowy (oraz wielu innych które z muzykami przeprowadziła profesor Ramet) będzie obszerna praca dotycząca muzyki rockowej w Polsce.

Towarzysz SkibaSkiba dzieciom


W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym odbyło się kolejne spotkanie charytatywne z cyklu Gwiazdy w Szpitalach. Tym razem dzieci odwiedził Krzysztof Skiba lider zespołu Big Cyc. Skibie towarzyszył również polski showman Konjo.Tutaj obszerna relacja z wizyty.
Roast Skiby
A tu zajawka


Roast oraz Amber fest
A już niedługo w Gdańsku Amber FestMistrzostwaApel do seniorów w sprawie obrony Zatoki Sztuki


Dzisiejsze ataki na Zatokę Sztuki w Sopocie przypominają mi ataki na słynny, sopocki klub Non Stop w czasach PRL-u. W latach 60. powstał w Sopocie klub słynny na całą Polskę, w którym występowały takie zespoły jak Czerwono Czarni, Niebiesko Czarni , Czerwone Gitary, a w latach 70. także Skaldowie, Test, Breakout, w latach 80. Budka Suflera, SBB, Krzak. Bywali tu tacy ludzie kultury jak Zbyszek Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Stefania Grodzieńska, Ewa Demarczyk. Ten dorobek artystyczny nie przeszkodził atakom na klub i zarzutom o zakłócanie ciszy nocnej, awantury, pijaństwo, propagowanie chuligaństwa, głośnej muzyki , a nawet sprzyjanie ulicznym gangom. Przypomnijcie sobie Drodzy Seniorzy te ataki na Wasz ulubiony klub w czasach komunizmu!
Dzisiaj sytuacja się powtarza. Zatoka Sztuki to miejsce słynne na całą Polskę. To perła Sopotu w której ma miejsce wiele wydarzeń artystycznych. Występują tu artyści popularni w Polsce, a także młodzi nieznani, a wartościowi, oraz ci słynni na całym świecie. Miejsce stało sie modne, a cała Polska chce tu bywać. Tu także mają miejsce liczne akcje charytatywne a także spotkania skierowane do rodzin z dziećmi. Sam prowadziłem i wspomagałem tu aukcje charytatywne oraz czytałem bajki dla maluchów. Przemek Szaliński organizuje tu cykl spotkań charytatywnych "Serca gwiazd" w ramach którego pojawiło się tutaj wielu wybitnych artystów takich jak Halina Kunicka, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, Kazimierz Kaczor, Grażyna Wolszczak, Jerzy Radziwiłowicz, Magdalena Zawadzka, Cezary Żak i wielu, wielu innych. I znowu słyszymy zarzuty o hałas, zakłócanie ciszy nocnej, a także te cięższego kalibru.
Zatoka Sztuki to nie jest jakaś enklawa dla wybranych. To miejsce dla wszystkich i otwarte dla wszystkich. Tak łatwo dziś stawia się zarzuty, tak trudno buduje coś wartościowego. Nie dajmy zniszczyć Zatoki Sztuki w Sopocie!
Krzysztof SKIBA
Artysta estradowy, satyryk, publicysta, autor tekstów piosenek i scenariuszy telewizyjnych.
Współorganizator akcji "Bezpieczny senior" w Sopocie i Gdańsku.
ZAGRAJ Z BIG CYCEM!
PIERWSZY TURNIEJ GRY PLANSZOWEJ BIG CYCA!


Wewnątrz każdego egzemplarza najnowszej płyty Big Cyc "Jesteśmy najlepsi" (od 2 tygodni jest już na rynku) znajduje się gra planszowa pod tytułem "Trasa Big Cyca". Startować może od 2-4 graczy, którzy rzucając kostką poruszają się po polach gry natrafiając na liczne niesamowite przygody i przeszkody. Wygrywa ten, który jako OSTATNI dotrze do linii METY, a to dlatego, że "fajnie być na trasie z Big Cycem". Mamy kostki, mamy plansze i będziemy grać!!!! Pierwszy TURNIEJ w grę planszową Big Cyca pod tytułem "Zagraj z Big Cycem" odbędzie się w najbliższy czwartek 11 czerwca o godz. 20.00 w Klubie "Spółdzielnia" w Gdańsku przy ulicy Abrahama 7. Nagrody dla zwycięzców to płyty, koszulki i piwo BC. Prowadzenie Turnieju: KRZYSZTOF SKIBA. Zapraszam wszystkich, którym znudziły się już gry komputerowe!!!


Big Cyc w trasie


W maju załoga Big Cyca pojawiła sie na wielu koncertach juvenaliowych. Zagraliśmy dla studentów duże plenerowe koncerty w Rybniku, Bydgoszczy i Krakowie.Pojawiliśmy się także na miejskiej imprezie w Jaworzynie Śląskiej koło Wrocławia. W Gdańsku na Targu Węglowym w centrum miasta Big Cyc zagrał obok Oddziału Zamkniętego, Kukiza i Lady Pank. Ten koncert zgromadził rekordową widownię ponad 30 tysięcy widzów. Dżej Dżej gościnnie zaśpiewał z Oddziałem Zamkniętym, a w trakcie koncertu Big Cyca w numerach "Berlin Zachodni" i "Jak słodko zostać świrem" pojawił się na gitarze syn Skiby - Tytus. Na wszystkich tych imprezach obok starych hitów zespół prezentował także nowe kawałki z płyty "Jesteśmy najlepsi". Przed nami kolejne koncerty. Tym razem zapraszamy 30.05 do Katowic (koncert przy ulicy Radockiego) i 31.05 do Aleksandrowa Łódzkiego (stadion MOSIR przy ul. 11 listopada).Premiera Oranżady PRL


Skiba wraz z pamiętną ekipą programu Lalamido pojawił się w Warszawie 20.05 by promować swój najnowszy hit z krainy napojów gazowanych "Oranżadę PRL". Z tej okazji na plaży przy restauracji Banjaluca w centrum Warszawy zorganizowano plażowy piknik w stylu retro. Końjo i Skiba przebrani za ekspedientów sklepowych z minionej epoki zabawiali widzów żartami i częstowali oranżadą w trzech kolorach. Słynna stylistka Wiganna Papina urządziła ekscentryczny pokaz mody w trakcie którego modelki prezentowały stroje zrobione z owoców i warzyw.


Krzysztof Drabik mistrz Europy barmanów we freestyle żonglował oranżadą, a sobowtór Freddy Mercurego śpiewał hity zespołu Queen. Na imprezie pojawili się m.in. Norbi, Michał Milowicz, Andrzej Najman, KASA, Ryszard Kalisz, Rafał Mohr, DJ Pawelec i znany rysownik Edward Lutczyn. Wszyscy napili się oranżady i bardzo ją chwalili. Smakowano także zakąski i dania kuchni bałkańskiej serwowanej przez restaurację Banjaluca (ul. Szkolna 2/4). Oranżada Skiby już niebawem będzie dostępna w sklepach sieci Netto.Happening na Lumumbowie


Z okazji 70 rocznicy powstania Uniwersytetu Łódzkiego Uczelnia przygotowała liczne atrakcje. Na dziedzińcu Manufaktury (ekskluzywne centrum handlowo kulturalne) odbył się koncert na którym łódzcy filharmonicy prezentowali utwory zespołu Dire Straits w wersjach symfonicznych. Na Wydziale Filologicznym jeden z najwybitniejszych umysłów epoki, profesor Uniwersytetu Bolońskiego, pisarz i intelektualista Umberto Eco wygłosił wykład z dziedziny semiotyki oraz odebrał tytuł doktora Honoris Causa. Odbyły się także uroczyste posiedzenia senatów łódzkich uczelni i liczne koncerty muzyki kameralnej. Bardziej luźną formę obchodów zaproponowali muzycy zespołu Big Cyc, którzy z okazji urodzin uczelni napisali piosenkę ("Uniwerek ja i ty") oraz zorganizowali happening (24.05). Na osiedlu studenckim Lumumbowo Krzysztof Skiba (absolwent UŁ) oraz Jacek Dżej Dżej Jędrzejak (absolwent UŁ) zaprosili wszystkich chętnych na spacerek historyczny po najbardziej charakterystycznych miejscach studenckiego miasteczka. Lumumbowo to jedno z największych osiedli studenckich w Polsce. Tu w latach 80. studiowali Skiba i Dżej Dżej i tu także w małym klubie Balbina mieszczącym się w II Domu Studenta UŁ, miał miejsce pierwszy koncert zespołu Big Cyc (marzec 1988). Rajd po osiedlu z nietypowymi Przewodnikami stał się okazją do spotkania wielu pokoleń studentów i do ciekawych historycznych wspomnień. Przybyli absolwenci Uczelni z lat 60. 70. i 80. opowiadali barwne anegdoty o życiu studentów, o juvenaliach z czasów PRL, cenzurze, nielegalnych melinach alkoholowych, pierwszych czarnoskórych studentach jacy pojawili się w Polsce w latach 50. i słynnym radiu studenckim Kiks. Spacerek wspomnieniowy po Osiedlu zakończył się piknikiem z kiełbaskami i oranżadą. Wydarzenie rejestrowała TVP Łódź, a relacje nadały Radio Łódź i Gazeta Wyborcza. Film dokumentalny z tego wydarzenia kręci Agencja Artystyczna Oxymoron.


Piwo Big Cyca zachwyca!


Piwo BIG CYC to piwo pszeniczne w stylu amerykańskim, uwarzone według receptury przygotowanej specjalnie dla zespołu.

Do uwarzenia tego piwa został użyty zarówno słód jęczmienny jak i pszeniczny, a aromatu cytrusów i egzotycznych owoców nadaje specjalna odmiana chmielu amerykańskiego Citra.

„American Wheat” to styl piwa nowofalowego znacząco różniący się od lagera, zarówno smakiem, jak i aromatem.

Razem z zespołem i naszym piwowarem wybraliśmy styl który będzie orzeźwiający, aromatyczny, a jego sesyjność świetnie się sprawdzi podczas niejednego koncertu dodaje Krzysztof Skiba.Od teraz BIG CYC nie tylko będzie kojarzony z dobrą rockową muzyką ale również ze świetnym piwem.

Premiera naszego trunku odbędzie się 01.05.2015 na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa - największej tego typu imprezie w Polsce.
Ze względu na to że piwo nie jest warzone w wielkich koncernach jego ilość jest ograniczona i dostępna w najlepszych pubach oraz sklepach piwnych w całej Polsce.Jednak nie martwcie się, bo tak jak muzyka BIG CYCa, tak i jego piwo zdobędzie rzesze fanów co pozwoli nam na warzenie kolejnych warek, aż do momentu kiedy każdy miłośnik dobrej zabawy będzie się mógł nim rozkoszować.
PARAMETRY PIWA :
Ekstrakt: 12° plato
Alk.: 5%
IBU 20
TWÓRCY PROJEKTU :
Zespół BIG CYC
Główny wykonawca i właściciel marki piwa - BROWAR PIWNA
Główny piwowar i twórca receptury - Wojciech Piasecki
Marketing – Wojciech Szlosowski
CUDNY ZAPACH, SMAK PRZENICA
BO TO PIWO JEST BIG CYCA


Piwo pszeniczne (typ "American Wheat") zrobione na amerykańskim chmielu według receptury stworzonej specjalnie dla zespołu Big Cyc przez BROWAR PIWNA w Gdańsku i wyprodukowane przez Browar WITNICA zadebiutuje na FESTIWALU DOBREGO PIWA we Wrocławiu w dniach 1-3 maja.Po tym terminie będzie dostępne w całej Polsce. Etykieta piwa wzorowana jest na okładce najnowszej płyty zespołu "Jesteśmy najlepsi" (premiera pod koniec maja 20125). Polecamy i piwo i płytę!!! Doskonały zestaw na wiosenne imprezy!


ORANŻADZA PRL


Już niebawem na rynku pojawi się oranżada wymyślona według receptury Krzysztofa SKIBY. To smak z czasów PRL, prawdziwa oranżada z epoki Towarzysza Gomułki i Towarzysza Gierka!!!!Woda na oranżadę czerpana jest ze źródła głębokiego na 130 metrów. Jest niskokaloryczna i sprzedawana będzie w trzech kolorach żółtym, czerwonym i zielonym. Oranżada będzie dostępna w butelkach 0.5 litra i 2 litry. Produkować go będzie firma Marino ze Wschowej. Za trzy tygodnie produkt pojawi się w sklepach. W sam raz na grilla w długi, majowy weekend! Na razie w oranżadę testuje KOMITET CENTRALNY czyli Skiba, Końjo i Jarek Janiszewski.


Akcja bezpieczny seniorJesteśmy najlepsi - nowa płyta zespołu Big Cyc!


"Jesteśmy najlepsi" to nowa płyta zespołu Big Cyc, która w maju ukaże się nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys, znanej z promowania ambitnej rockowej muzyki spod znaku rocka, reggae, ska, punk."Jesteśmy najlepsi" to piętnasta płyta studyjna w dorobku zespołu., a licząc kompilacje typu "The Best Of " z premierowymi piosenkami jako bonusami oraz płyty DVD, to dwudziesta. Płyta została nagrana w katowickim MAQ Studio w kilku intensywnych sesjach na przestrzeni 2014/ 2015. Zawiera 14 nowych piosenek z których kilka znanych jest już z teledysków publikowanych na You Tube takich jak "Zegarek Putina", "Koło", "Gender song" czy "Lato w Afganistanie".Obecnie płytę pilotuje piosenka tytułowa "Jesteśmy najlepsi" do której powstał teledysk z udziałem takich sław sportu jak Otylia Jędrzejczak, Iwona Guzowska, Monika Pyrek, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Adam Korol, Szymon Kołecki, Marcin Lijewski, Piotr Świerczewski i wielu innych mistrzów oraz młodych sportowców, podopiecznych Akademii Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka.
Piosenka i teledysk "Jesteśmy najlepsi" to wydarzenie o charakterze artystyczno sportowym. Utwór promuje sportową rywalizacje fair play, propaguje zdrowy styl życia i postawy antyrasistowskie, krzewi ducha walki i optymizmu. Stanowi także zachętę do uprawiania sportu przez młodzież szkolną unikającą lekcji WF.
Płyta "Jesteśmy najlepsi" to mieszanka wybuchowa z gazem rozweselającym i pigułką prawdy doprawiona sarkazmem i polana gęstym wkurzeniem na polskie absurdy. Zdaniem lekarzy jest w stanie pobudzić do życia osoby niemrawe i zrezygnowane, a nawet nieżywe.
Na najnowszej płycie Big Cyca nie brakuje żartów muzycznych w starym stylu zespołu ("Gender song") ale są też kompozycje pełne gorzkich refleksji i przemyśleń dotyczących naszej rzeczywistości ("Zegarek Putina", "Lato w Afganistanie"). Ciekawostką jest piosenka "Uniwerek ja i ty" napisana specjalnie na 70.lecie Uniwersytetu Łódzkiego na którym studiowali Dżej Dżej i Skiba.
Brzmienie płyty jest bardzo nowoczesne, ale mimo to Big Cyc cały czas pozostaje sobą i jest wierny dawno temu obranej stylistyce szyderstwa, zjadliwej ironii i kpiny. Muzycy od lat świetnie czują się w loży szyderców z perspektywy, której oceniają nasz zwariowany i skołowany świat.
Ciekawostką dla fanów będzie z pewnością fakt, że nowe CD zespołu będzie zawierać oryginalny bonus w postaci GRY PLANSZOWEJ pod tytułem "Trasa Big Cyca". Okładkę płyty namalował Szymon Chwalisz.
Big Cyc jest jak dobre portugalskie wino, wyłowione z pirackiego okrętu na dnie morza, które po wielu awanturach i przygodach nabiera właściwego drace i prowokacji umysłowej smaku.
Zespół gra na scenie nieprzerwanie od 27 lat. Sprzedał ponad 2 mln płyt i zagrał ponad cztery tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. Jest to jedyny w Polsce zespół który gra w tym samym, oryginalnym składzie od początku istnienia.
Teraz LEGENDA POLSKIEGO ROCKA uderza z nową energią!!!
Skład zespołu Big Cyc:
Jacek "Dżej Dżej" Jedrzejak - wokal, bas, teksty.
Roman "Piękny Roman" Lechowicz - gitary
Jarosław Dżery Lis- bębny
Krzysztof Skiba - teksty, wokal, inspiracje, atrakcja wieczoru
Gościnnie (od wielu lat)
Piotr "Gadak" Stajdel - klawisze
Marek "Maras" Szajda - gitary


Jesteśmy najlepsi - nowa płyta i teledysk zespołu Big Cyc.


"Jesteśmy najlepsi" to najnowsza piosenka zespołu Big Cyc, która pilotuje nową płytę zespołu pod taką samą nazwą. Będzie to już 15 studyjny album zawierający absolutnie premierowe piosenki zasłużonej dla polskiego rocka ekipy muzyków.Wydarzenie!
Teledysk do piosenki "Jesteśmy najlepsi" to wydarzenie bez precedensu. Obok muzyków Big Cyca wzięło w nim udział kilkunastu wybitnych sportowców, w tym mistrzowie Polski, Europy i świata (także mistrzowie olimpijscy). W teledysku występują m.in. Otylia Jędrzejczak, Iwona Guzowska, Monika Pyrek , Artur Siódmiak, Dariusz Michalczewski, Marcin Lijewski, Adam Korol, Szymon Kołecki, Piotr Świerczewski i wielu innych, zasłużonych dla Polski mistrzów sportu. Ważnymi aktorami w teledysku są także młodzi piłkarze ręczni podopieczni Akademii Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka.
Idea!Teledysk jest wspólnym projektem artystów i sportowców, który niesie przesłanie sportowej rywalizacji, podgrzewa ducha walki fair play, krzewi idee współzawodnictwa i szacunku dla przeciwnika, ma wydźwięk antyrasistowski i jest zachętą do zdrowego stylu życia oraz do uprawiania sportu przez młodzież szkolną.
Tym teledyskiem chcemy nie tylko ożywić areny i boiska sportowe, chcemy także wywołać dyskusję na temat edukacji sportowej w Polsce. Dość zwolnień z Wychowania Fizycznego! Dość traktowania lekcji WF po macoszemu!
"Jesteśmy najlepsi" to także pozytywny sygnał i wezwanie dla każdego. Nie trzeba być prawdziwym mistrzem świata. Możesz być mistrzem świata u siebie w domu i to każdego dnia. To hymn sportowy, ale także hymn dnia codziennego, bo codziennie musimy walczyć z przeciwnościami losu. "Jesteśmy najlepsi" to doskonałe antidotum na polską depresję i przeklętą chorobę współczesności zwaną wypaleniem zawodowym.
Ciekawostki!Zdjęcia do teledysku kręcono w Gdańsku na stadionie PGE Arena oraz w studiu telewizyjnym w Warszawie. Teledysk realizuje agencja filmowa Karabin Maszynowy z Gdańska.Ze względu na sporą ilość uczestników teledysku na planie pracowały dwie ekipy filmowe.
Dobrym duchem przedsięwzięcia był "król Artur" czyli Artur Siódmiak, który przekonał wielu sportowców do wzięcia udziału w teledysku.
Idee związane z teledyskiem oraz całe przedsięwzięcie poparł Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat.
Wiele pozytywnego zamieszania podczas kręcenia teledysku wprowadziła maskotka młodych piłkarzy ręcznych Król Lew.Jesteśmy najlepsi - nowa płyta i teledysk zespołu Big Cyc.


Na najpiękniejszym europejskim stadionie czyli gdańskiej PGE Arena kręcono zdjęcia do najnowszego teledysku zespołu Big Cyc pod tytułem "Jesteśmy najlepsi". W zdjęciach obok zespołu wzięło udział wielu znanych sportowców (Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Iwona Guzowska, Otylia Jędrzejczak, Szymon Kołecki, Adam Korol i wielu innych).Powstawaniu teledysku towarzyszyło wielkie zainteresowanie mediów. Trzy relacje na żywo z tego wydarzenia nadała telewizja TVN 24. Sceny z teledysku rejestrowała TVP, Polsat, TV Pomorska i Telewizja Trójmiasto. Obecni byli wszyscy dziennikarze trójmiejskich mediów , a radio Gdańsk emitowało wywiady ze Skibą, Dżej Dżejem, Dariuszem Michalczewskim i Arturem Siódmiakiem. Premiera teledysku pod koniec kwietnia. Piosenka "Jesteśmy najlepsi" to muzyczny zwiastun najnowszej płyty Big Cyca pod tym samym tytułem. Teledysk realizuje Agencja Filmowa Karabin Maszynowy.
Skiba ponownie w Bibliotece


W Prima Aprilis Krzysztof Skiba pojawił się w Bibliotece Miejskiej w Łazach promując swą najnowszą książkę pod tytułem "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia". Podczas spotkania Skiba barwnie opowiadał o happeningach antysystemowych w czasach PRL. Były anegdoty i zabawne opowieści, ale też sporo gorzkich refleksji dotyczących epoki słusznie minionej i współczesności. W trakcie spotkania zaprezentowano także filmy z akcji i happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Po spotkaniu była okazja do autografów.
Skiba w Błękitym Marszu


W związku z Międzynarodowym Dniem autyzmu, który przypada na dzień 2 kwietnia w Sosnowcu zorganizowano happening pod nazwą Błękitny Marsz, który poprowadził Krzysztof Skiba. W happeningu wzięło udział ponad 600 uczniów sosnowieckich szkół, którzy z błekitnymi balonami i flagami przeszli centrum miasta (Od Gimnazjum nr 16 przy ulicy Legionów do parku Sieleckiego). Celem marszu było zwróceniu uwagi na osoby dotknięte chorobą autyzmu, szerzenie tolerancji dla innych i solidarność z osobami niepełnosprawnymi. Relacje z wydarzenia nadała TVP Katowice, Telewizja Silesia, radio Katowice, a obszerny materiał zamieścił Dziennik Zachodni.
Skiba na prezydenta!!!Nowa płyta w maju!


Trwają końcowe szlify najnowszej płyty zespołu Big Cyc. Będzie to płyta zawierająca absolutnie nowe i premierowe piosenki zespołu. Jak zawsze można spodziewać się sporo dobrego rocka, prześmiewczych i szyderczych tekstów o politycznym zabarwieniu i celnych, satyrycznych obserwacji naszej rzeczywistości. Płytę będzie pilotował singel z optymistycznym hymnem sportowym "Jesteśmy najlepsi". Jest to przy okazji nazwa całego wydawnictwa. W MAQ studio trwają ostatnie miksowania i dogrywki. Do studia zawitał Krzysiek Skiba by nagrać rapowane wstawki w utworze "Uniwerek ja i ty". Pod koniec marca zespół nagrywa pierwszy teledysk do tytułowej piosenki. Wydawnictwo "Jesteśmy najlepsi' ukaże się w maju 2015 nakładem firmy Lou Recked Boys z Wrocławia. Jest to 15 album studyjny Big Cyca, a 19 licząc wydawnictwa The Best Of z premierowymi piosenkami.

Skiba w Bibliotece!


Zapraszamy na kolejne spotkania autorskie z Krzysztofem Skibą podczas których autor promuje swoją najnowszą książkę poświęconą happeningom Pomarańczowej Alternatywy "Komisariat naszym domen. Pomarańczowa historia". Książkę wydało w czerwcu 2014 roku Narodowe Centrum Kultury. Jest to barwnym językiem napisana historia antysystemowych działań artystycznych w czasach PRL, w których autor brał czynny udział w czasach studenckich. Fanów Big Cyca zainteresuje z pewnością informacja, że w książce są relacje z pierwszych koncertów i prób zespołu. Najbliższe spotkania odbędą się 11 marca (środa) godz. 18.00 w Bibliotece Miejskiej we Wrześni ul. Dzieci Wrzesińskich 13 oraz tydzień później 18 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Opolu przy ul. Minorytów 4. Na oba spotkania: wstęp wolny!
Skiba w Bibliotece!


Zapraszamy na kolejne spotkania autorskie z Krzysztofem Skibą podczas których autor promuje swoją najnowszą książkę poświęconą happeningom Pomarańczowej Alternatywy "Komisariat naszym domen. Pomarańczowa historia". Książkę wydało w czerwcu 2014 roku Narodowe Centrum Kultury. Jest to barwnym językiem napisana historia antysystemowych działań artystycznych w czasach PRL, w których autor brał czynny udział w czasach studenckich. Fanów Big Cyca zainteresuje z pewnością informacja, że w książce są relacje z pierwszych koncertów i prób zespołu. Najbliższe spotkania odbędą się 11 marca (środa) godz. 18.00 w Bibliotece Miejskiej we Wrześni ul. Dzieci Wrzesińskich 13 oraz tydzień później 18 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Opolu przy ul. Minorytów 4. Na oba spotkania: wstęp wolny!
BIBLIOTECZNIEZapraszam na spotkanie autorskie w Bibliotece Miejskiej we Wrześni! Jak zawsze podczas spotkania to co lubicie najbardziej czyli: boks, koks i botoks!
SKIBA - NASZ KANDYDAT NA PREZYDENTA KOSMOSU.
Skoro może startować na prezydenta Ogórek z Millerem, Kukiz z kwaśną miną i Korwin z muszką, a nawet Deska z dredami to teraz czas na SKIBĘ Z KAPELUSZEM.
Premiera programu:
SKIBA ZROBI WAM DOBRZE
Prezydencki Stand Up komedy!
Piątek 27.02.15. Pub Arena Katowice.
Start godz 20.00. wstęp wolny!
Skiba klubowo

Skiba pomaga

Biesiada felietonistów.


Jak co roku odbyła się biesiada felietonistów. I jak co roku nie mogło na niej zabraknąć Skiby. Więcej informacji znajdziecie tutaj oraz tutaj.
Były sobie krasnoludkiSkiba uwalnia piłkę
W ramach akcji charytatywnej Skiba uwolnił piłkę. Więcej


Big CYC WOŚP na Wyspach
Koncert dla Radka!
"Koncert dla Radka" zorganizowany 6 stycznia 2015 w święto Trzech Króli przez wokalistkę Weronikę Korthals zakończył się wielkim sukcesem. Do Kościoła św. Antoniego Padewskiego w Redzie ściągnęły prawdziwe tłumy. W koncercie wystąpili: aktor, wokalista z Teatru Muzycznego w Gdyni Marek Kaliszuk (gwiazda programu telewizji Polsat "Twoja twarz brzmi znajomo"), wokalista Marcin Molendowski (uczestnik "The Voice of Poland" drużyna Edyty Górniak) i Weronika Korthals z zespołem. Koncert i towarzyszącą mu aukcję charytatywną poprowadził Krzysztof Skiba. Wylicytowano m.in. książkę Krzysztofa Skiby "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" za 320 zł oraz krawat Marka Kaliszuka za 250 zł, a także całodniowy rejs luksusowym jachtem za 500 zł. Wśród widzów krążyły małe aniołki, które zbierały datki do puszki. Publiczność Redy zachowywała się rewelacyjnie. Oklaskiwano artystów i nie szczędzono grosza na pomoc dla Radka. Zebrano 14. 418 złotych. Wszyscy artyści (także ekipy techniczne) wystąpili za darmo. Pieniądze przekazano mamie Radka Malickiego. Radek Malicki to mieszkaniec Redy. Chłopczyk z porażeniem mózgowym wymagający ciągłego leczenia i rehabilitacji. Na zdjęciu uczestnicy koncertu: Krzysztof Skiba, Marek Kaliszuk, Weronika Korthals i Marcin Molendowski.
Koncert dla Radka

Przebojowy rejs z Polsatem


Zespół Big Cyc był jedną z gwiazd koncertu sylwestrowego Polsatu w Gdyni. Był to już czwarty występ zespołu podczas telewizyjnego show Polsatu nadawanego w noc sylwestrową. W latach poprzednich Big Cyc wielokrotnie występował także na galach sylwestrowych TVP 2. W tym roku Big Cyc wystąpił obok takich artystów jak Enej, Kamil Bednarek, Kombii, Mrozu, Doda, Sylwia Grzeszczak, Krzysztof Krawczyk i wielu innych. Koncert oglądało 160 tysięcy osób pod sceną i 4 mln przed telewizorami. Na zdjęciu Big Cyc tuż przed wejściem na scenę.
Skiba na Pudelku


Tuż przed koncertem Sylwestrowym w Gdyni dziennik Fakt przyniósł sensacyjną informację, iż Krzysztof Skiba postanowił żyć zdrowo i opracował swoja autorską dietę po której schudł 15 kg. Informacja ta obiegła wkrótce wszystkie polskie portale plotkarskie, a na słynnym Pudelku była wiadomością dnia. No cóż... jak się okazuje wiadomości o nowych piosenkach czy teledyskach Big Cyca, nowych książkach Skiby, wielkich koncertach zespołu i trasach, nie przebijają się tak głośno i szybko do mediów jak banalna informacja o "zdrowym trybie życia" i pozbyciu się zbędnych kalorii. Współczesnym mediom lepiej dywaguje się o kaloriach niż o kulturze!


Aktywuj siê z Mistrzem


Podczas akcji "Aktywuj się z mistrzem" zorganizowanej w gdańskiej hali AWF przez znanego sportowca Artura Siódmiaka (słynny "król Artur" reprezentant Polski i srebrny medalista w piłce ręcznej) zaproszony do udziału Krzysztof Skiba zachęcał młodych ludzi, aby nie rezygnować z zajęć WF i ćwiczeń fizycznych. W akcji wzięli udział znani sportowcy m.in. Iwona Guzowska (mistrzyni Europy w boksie) , Aleksandra Kobielak (mistrzyni świata w fitness) i Dariusz Michalczewski (mistrz świata w boksie). W trakcie imprezy podczas której młodzież szkolna miała szanse zmierzyć się z mistrzami, doszło do "spotkania po latach" ze słynnym Makumbą czyli Joelem Pedro Muiangą z Mozambiku, który w 1996 roku wystąpił w słynnym teledysku Big Cyca do piosenki "Makumba". Na zdjęciu od lewej: Artur Siódmiak, Krzysztof Skiba i Joel.