Kapuś autorytetem "Niezłomnych"


Portal informacyjno historyczny Niezłomni.com dał sygnał do nagonki na moją osobę publikując wpis Leszka Żebrowskiego na mój temat. Pan Leszek Żebrowski opluł mnie koncertowo jako osobę, która raczyła napisać kilka nieprzychylnych zdań o wojennej kolaboracji kierownictwa Narodowych Sił Zbrojnych z okupantem. Fakt współpracy NSZ z gestapo i Wehrmachtem jest potwierdzony przez raporty dowódców Armii Krajowej takich jak generał Stefan Rowecki Grot czy płk Jan Zientarski (dowódca okręgu Kielce AK) i wielu innych. Nie sposób zarzucić dowódcom AK że byli lewakami czy że sympatyzują z PO.
Portal Niezłomni.com publikując napaść Żebrowskiego na moją osobę uruchomił całą lawinę wyzwisk w moim kierunku. Niestety Niezłomni publikując atak Żebrowskiego na mnie okazali się totalnymi złamasami. Leszek Żebrowski to jak wykazują dokumenty pozyskane z zasobów archiwalnych IPN zarejestrowany 7 marca 1982 tajny współpracownik komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Kapuś Jaruzelskiego i Kiszczaka jest dla Niezłomnych "autorytetem". Gdy pan Żebrowski spotykał się w warszawskiej kawiarni "Na rozdrożu" z ppor. Gierałtem, pił za pieniądze SB luksusową kawkę i koniaczki ochoczo donosząc na kolegów, ja walczyłem o wolną Polskę. Siedziałem w pierdlu i byłem wielokrotnie zatrzymywany przez SB z powodu swoich antykomunistycznych aktywności. Poniżej publikuje link do teczki Leszka Żebrowskiego. Można tam poczytać ciekawe rzeczy np. jak agent o kryptonimie "Leszek" doradza SB zwalczać opozycję, wprowadzenie stanu wojennego uważa za "dobrodziejstwo", jest zdania, że niektórych działaczy podziemia każe się zbyt MAŁO surowo. Można dowiedzieć się także, iż Leszek Żebrowski współpracuje "chętnie" oraz, że został przeszkolony z zasad konspiracji przez oficera SB.
NIEZŁOMNI! Oto jaki wspaniały "patriota" jest publikowany na Waszym portalu. Możemy (a nawet powinniśmy) spierać się o bolesne karty polskiej historii. Możemy nawet spierać się ostro. Nie pozwolę jednak aby kwestionować mój patriotyzm rękami komunistycznego agenta. Wasz portal czytają młodzi ludzie i oni nie powinni mieć takich wzorców jak Leszek Żebrowski.Dokument.


Święto morza
Otwarcie wakacji
Big Cyc w trasie


Czerwiec okazał się niezwykle gorącym miesiącem koncertowym. Big Cyc pojawił się m.in. na koncertach w Otwocku, Luboniu, Legnicy, Opolu, Wiązownej, Poraju. Na wszystkich koncertach niezwykle gorąco przyjmowana była nowa piosenka zespołu "Viva san Escobar". Podczas koncertu w Legnicy na scenie pojawiła się aktorka Marzena Kipiel Szczuka (odtwórczyni słynnej roli Halinki Kiepskiej z serialu "Świat według Kiepskich"). Przed nami udział w kilku ważnych festiwalach rockowych m.in. Igrzyska Rocka (góra świętej Anny koło Opola) 8 lipca. I sierpniowy CZAD Festiwal.


San Escobar w TVN


W programie telewizyjnym Dzień Dobry TVN zespół Big Cyc zaprezentował piosenkę ze swojego najnowszego singla "Viva San Escobar". To żartobliwa kompozycja o szokującym odkryciu nieistniejącej na mapie świata wyspy, dokonanym przez naszego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Prowadzący program Marcin Meller żartobliwie dopytywał czy Big Cyc wybiera się z koncertami na te gorącą wyspę. Fikcyjna wyspa San Escobar ma już swoją flagę, hymn, mapę, walutę i język, a nawet kawę. Powstają o niej także liczne piosenki. Ta w wykonaniu Big Cyca jest najgłośniejsza, bo za jej emisje w nocnej audycji muzycznej na antenie Radia Gdańsk zwolniono dziennikarza Jarosława Janiszewskiego (wokalistę zespołu Czarno Czarni i Bielizna).


Big Cyc w Opolu


Big Cyc zagrał na koncercie charytatywnym Fundacji zespołu Piersi Niepokonani 2017 w amfiteatrze opolskim.W koncercie obok Big Cyca wzięli udział także tacy wykonawcy jak Golec Orkiestra, Piersi, Czadomen, Czarno Czarni, Parande, kabaret Łowcy B. , Kabaret Młodych Panów i wielu innych.


Koncert okazał się wielkim sukcesem. Wypełniony po brzegi amfiteatr opolski żywo reagował na żarty i piosenki. Publiczność gorąco oklaskiwała wszystkich wykonawców, tym bardziej, że całe Opole ma za złe prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu, że swą cenzorską postawą zniszczył w tym roku Festiwal Piosenki w Opolu. Podczas koncertu zebrano ponad 130 tys. zł na pomoc niepełnosprawnej młodzieży, podopiecznym Fundacji zespołu Piersi.


Big Cyc na Festiwalu Around The Rock


Kilka tysięcy fanów przyjęło niezwykle gorąco Big Cyca na festiwalu rockowym Around The Rock w Czerwionce Leszczynach koło Rybnika. To odbywający się od wielu lat festiwal polskiego rocka o bardzo dobrych notowaniach. W tym roku obok załogi BC zagrali tam m.in. Kult, Proletaryat, Jelonek czy Acid Drinkers. Podczas koncertu Big Cyca szczególnie żywiołowo przyjęto nowe numery z płyty "Czarne słońce narodu" w tym absolutny hit Internetu "Antoni wzywa do broni".


Piana bosmana
Wybory miss
Krzysztof Skiba Katapulta TV


Już od kwietnia działa nowy kanał rozrywkowy na You Tube pod nazwą Krzysztof Skiba Katapulta TV. Zgromadzono to liczne satyryczne wierszyki Krzysztofa Skiby, które cieszyły sie wielkim wzięciem na różnych kanałach rozsianych po Internecie. Niektóre z nich osiągnęły oglądalność ponad dwa miliony wyświetleń. Zaistniała potrzeba stworzenia jednego kanału, na którym byłoby można obejrzeć te wszystkie zabawne produkcje. Takim kanałem jest "Krzysztof Skiba Katapulta TV". Znajdują się tam wszystkie hity satyryczne Skiby takie jak wierszyki "Wykopki", "Limuzyny", "Wycinka" czy "Pchła Szachrajka", które zabawnie komentują polską rzeczywistość. Zapraszamy do subskrypcji tego nowego kanału.
Subskrybujcie!!!.Pudelek Show


To nazwa nowego programu rozrywkowego dostępnego na portalu Wirtualna Polska. Krzysztof Skiba był pierwszy gościem programu. Premiera odbyła się w kwietniu. Skiba z wdziękiem i swadą odpowiadał na pytania oraz rozwiązał kilka zagadek, musiał także poddać się gimnastycznej czynności lania wody i przemawiania tak jak premier Szydło. Program jest realizowany w stylu talk show i wbrew nazwie nie ma wiele wspólnego z plotkarskim Pudelkiem.Skiba u Michalik!


Znana z niezwykłej urody oraz bezkompromisowych ocen komentatorka życia politycznego, dziennikarka Eliza Michalik gościła Krzysztofa Skibę w swoim programie "Nie ma żartów" w Telewizji Superstacja. Wbrew nazwie programu żarty były i to nawet sporo. Eliza Michalik skomentowała filmiki satyryczne Skiby, które ostatnio stały się hitami Internetu.Gala Fitness w Gdańsku


V Mistrzostwa Polski Fit Kid & Fitness Aerobic odbyły się 02.04 na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Ta sympatyczna impreza co roku gromadzi rzesze młodych fanów tej trudnej dyscypliny sportu. mistrzostwa oraz gale wręczenia medali, jak co roku poprowadził Krzysztof Skiba. Organizatorem imprezy była mistrzyni świata w Fintness w 2000 roku Aleksandra Kobielak.Koncert AntyRadia w Stodole


W znanym warszawskim klubie Stodoła odbył sie koncert Finał Płyty Antyradia podczas którego prezenterzy i gwiazdy tej zacnej rockowej rozgłośni wręczyli statuetki zasłużonym zespołom i wykonawcom, na któreych piosenki i płyty głosowali radiosłuchacze. Galę poprowadził w rewolwerowym stylu Krzysztof Skiba, a na imprezie zjawiło sie sporo przedstawicieli polskiej branży muzycznej. Na zdjęciu poniżej Jerzy Owsiak, Aleksander Ostrowski, Krzysztof Skiba i szef stacji Mariusz Smolarek.


Prima Aprilis ze Skibą
Teledysk w Beskidach


Załoga Big Cyca pojawiła sie w Andrychowie, malowniczym miasteczku w Beskidzie Małym aby wspólnie z mieszkańcami i działaczami kultury nagrać nowy teledysk do piosenki "Jesteśmy najlepsi". Teledysk jest formą promocji koncertu na 250 urodziny miasta. W teledysku widzimy jak zespół odwiedza najciekawsze miejsca w Andrychowie i okolicy.Muzycy pojawiają się m.in. na rogatkach miasta jako turyści, w centrum przy placu Mickiewicza i żelaznej damie, która jest ozdobą fontanny, paradują z mieszkańcami i transparentami na głównych skrzyżowaniach, odwiedzają popularne schroniska i hotele takie jak Czarny Groń i Kocierz. Premiera teledysku niebawem, a koncert urodzinowy Andrychowa z udziałem Big Cyca 3 września.Gala AntyRadia


W czwartek 16 marca 2017 w słynnym warszawskim klubie Stodoła odbędzie sie wielka biba muzyczna. Gala Płyty Rocku Antyradia 2016. Podczas imprezy zostaną rozdane największe i najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Wystąpią legendarny T.Love, a także fantastyczni muzycy July Talk z Kanady i laureat konkursu AntyRadia młodzi, zdolni rockowcy czyli grupa Strażacy. Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba. Start godz.21.00. Zaproszenia można zdobyć tylko na antenie AntyRadia. Zapraszamy!Występ Skiby hitem w sieci


Podczas zorganizowanego w Gdańsku Dnia Jedności Europejskiej (11.03) do kilku tysięcy zebranych przemówił Krzysztof Skiba. Przez cztery minuty w satyrycznej formie wyśmiał klęskę dyplomatyczną rządu PiS w Brukseli. Ten spontaniczny stand up został zarejestrowany przez kilka kamer i wpuszczony do sieci. Krótki filmik ze Skibą i jego żartami stał się hitem Internetu. W ciągu dwóch dni tylko na portalu Gazety Wyborczej Trójmiasto obejrzało go ponad 1.7 mln osób. To absolutny rekord elektronicznego wydania Wyborczej. Film z występem Skiby można zobaczyć też na innych portalach m.in. portalu gdansk.pl To złote czasy dla satyry! Przy tak smutnej i opresyjnej władzy ludzie są głodni śmiechu i żartów.Big Cyc na planie serialu


Big Cyc wystąpi w nowym odcinku słynnego serialu komediowego "Świat według Kiepskich". Serial emitowany jest na antenie telewizji Polsat od 18 lat. Jest to najdłuższy serial typu sit com w Polsce. Do tej pory nakręcono pięćset odcinków tej zabawnej serii. Z tej okazji odbył się specjalny bankiet w warszawskim klubie Maska z udziałem aktorów serialu, na którym zagrał oczywiście zespół Big Cyc. Od osiemnastu lat piosenka Big Cyca "Świat według Kiepskich" pojawia się na początku i na końcu każdego odcinka. Odcinek z Big Cycem zostanie wyemitowany 8 marca czyli w Dzień Kobiet. Big Cyc w odcinku zagra siebie. Możemy ujawnić tylko tyle, że muzycy zespołu rozwiążą pewien ważny problem w rodzinie Ferdka Kiepskiego. Miłego oglądania! Na zdjęciu Big Cyc i aktorzy serialu w finałowej scenie.Skiba w jury


Znany gdański klub Miasto Aniołów słynie z dobrej kuchni, świetnych imprez tanecznych oraz z najlepszego w Trójmieście konkursu karaoke. Poziom konkursu jest bardzo wysoki i dorównuje poziomem znanym konkursom telewizyjnym. Kto chce się o tym przekonać może wpaść na finał semestralny konkursu, który organizowany jest w najbliższy czwartek 23.02. Bedzie wesoło i ciekawie, bo przewodniczącym jury jest Krzysztof Skiba. Start godz. 22.00. Zapraszamy!Walentynki trwają dalej!


Kto nie zaszalał w Walentynki ma szansę na dogrywkę!
Walentynki ze Skiba w klubie Banana dance Club we Wrocławiu!
Będzie gorąco i zabawnie!
Zapraszamy!Skiba i Owsiak podnoszą słuchalność


Najnowsze wyniki badań słuchalności stacji radiowych są niezwykle korzystne dla AntyRadia. To stacja, która jako jedna z niewielu powiększyła w ostatnim czasie grono swych słuchaczy. Znaczne spadki zanotowały m.in. Radiowa Jedynka i Trójka. Rockowa stacja AntyRadio ma liczbę słuchaczy zbliżoną do liczby słuchaczy Radia Maryja. Warto zauważyć, że AntyRadio nadaje tylko w osiemnastu największych miastach w Polsce, gdy tymczasem zasięg Radia Maryja jest o wiele większy i obejmuje terytorium całego kraju. W powszechnej opinii sukces AntyRadia to m.in. zasługa dwóch osobowości, które od pół roku pojawiają się w radiu czyli Jerzy Owsiak i jego audycja "Zaraz będzie ciemno" oraz Krzysztof Skiba i jego felietony nadawane codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.40 i 14.40 w ramach cyklu Szyderczym Okiem Skiby (SOS).


Big Cyc z Jurkiem Owsiakiem!


Na przekór wszystkim krytykom i malkontentom w tym roku zespół Big Cyc zagrał aż trzy koncerty podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w sobotę 14.01 zespół wystąpił obok grup Acid Drinkers, Happy Sad i Dżem na koncercie WOŚP w Ośrodku Kultury w Żyrardowie.


Następnego dnia Big Cyc pojawił się z koncertem w studiu telewizyjnym TVN, gdzie grało serce Orkiestry i działał sztab WOŚP. Przy tej okazji zespół zaprezentował (licytowaną na rzecz WOŚP na Allegro) pamiątkową Złotą Płytę z teledysku piosenki "Jesteśmy najlepsi" z 2015 roku, na której były autografy mistrzów sportu, uczestników teledysku m.in. Otylii Jedrzęjczak, Artura Siódmiaka, Marcina Lijewskiego, Dariusza Michalczewskiego, Adama Korola, Piotra Świerczewskiego i wielu innych. Jerzy Owsiak otrzymał od Big Cyca w dowód przyjaźni oryginalny prezent - pamiątkowe dzieło pirografii (wypalanie w drzewie) autorstwa przyjaciela zespołu: Krzysztofa Skubika.
Wieczorem Big Cyc pojawił się na głównej scenie Orkiestry na Placu Defilad w Warszawie obok takich wykonawców jak: Urszula, Acid Drinkers, Enej, Organek, Kamil Bednarek. Tuż przed koncertem zespół udzielił wywiadu dla TVN 24. Koncert został przyjęty entuzjastycznie przez wielotysięczną publiczność. Jak powiedział prowadzący koncert znany konferansjer Irek Bieleninik był to najmocniejszy akcent kończący maraton muzyczny XXIV finału Orkiestry.


Biesiada Felietonistów


Już po raz XXIV trójmiejscy dziennikarze i satyrycy zebrali się na corocznej Biesiadzie Felietonistów by przy doborowym jadle i napitku ocenić miniony rok w dwudziestu zabawnych kategoriach takich jak np. Kicz Roku, Happening Roku, Unik Roku, Idiota Roku czy Cios Roku. Biesiada to jedyna taka impreza w Polsce o tak długiej tradycji. Inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy jest Krzysztof Skiba. W poprzednich latach na Biesiadach bywali znani satyrycy tacy jak Andrzej Mleczko, Michał Ogórek, Krzysztof Daukszewicz, Krzysztof Jaroszyński, Rudi Schubert, Marcin Wolski czy Leszek Malinowski (kabaret Koń Polski). W tym roku ton Biesiadzie nadawali dziennikarze z Dziennika Bałtyckiego, Gazety Wyborczej, tygodnika Angora, portalu Trojmiasto.pl. Gośćmi specjalnymi byli Maciek Kraszewski i Jarek "Doktor" Janiszewski. Obradom przewodniczył Krzysztof Skiba. Biesiada odbyła się 11.01 w eleganckiej restauracji klubie Miasto Aniołów w Gdańsku. Wyniki Biesiady pod tym linkiem oraz w dziale "Felietony".Mistrzowie stand up


W sali teatralnej NOT w Gdańsku 07.01 zorganizowano pierwszy w Trójmieście Roast czyli Anty benefis polegający na ostrym i bezkompromisowym wyśmiewaniu znanej postaci. Podmiotem lirycznym zabawy był znany gdański muzyk i skandalista Tymon Tymański. Na scenie pojawili się komicy tacy jak Łukasz "Lotek" Lodkowski (Warszawa), Adam van Bendler (Gdańsk), Michał Kempa (Warszawa) , Rafał Pacześ (Łódź), a także gwiazda internetu Jaok (Warszawa) i jak zawsze wygadany Jarek "Doktor" Janiszewski. Całość imprezy poprowadził w rewolwerowy sposób Krzysztof Skiba. Fani ostrych dowcipów nie mogli narzekać. Było ostro, zabawnie i inteligentnie. Trójmiejskie media uznały imprezę za wydarzenie . Organizatorem imprezy była agencja koncertowa Perspektywy.


Big Cyc Sylwestrowo


Dziesięć tysięcy widzów bawiło się na sylwestrowym koncercie Big Cyca w centrum gdańskiej starówki. Podczas koncertu na Targu Węglowym zespół zaprezentował swe największe przeboje takie jak Makumba, Berlin Zachodni, Rudy się żeni, Facet to świnia, Świat według Kiepskich czy Dres. Gościem specjalnym koncertu był Jarek Janiszewski z bratniej formacji Czarno Czarni.


W trakcie koncertu wręczono członkom zespołu Złote Płyty za przebojowy album "Czarne słońce narodu" wydany w 2016. Nie obyło się bez chóralnego śpiewania "sto lat" oraz gromkich oklasków dla zespołu.


Mimo zimna panowała niezwykle gorąca atmosfera. Krzysztof Skiba bawił publiczność dowcipami oraz złożył rockowe życzenia noworoczne wszystkim przybyłym fanom i mieszkańcom Gdańska.


Koncert zakończył się powitaniem nowego roku i imponującym pokazem sztucznych ogni. Organizatorem koncertu była Scena Muzyczna Gdańsk.