Prima Aprilis ze Skibą
Teledysk w Beskidach


Załoga Big Cyca pojawiła sie w Andrychowie, malowniczym miasteczku w Beskidzie Małym aby wspólnie z mieszkańcami i działaczami kultury nagrać nowy teledysk do piosenki "Jesteśmy najlepsi". Teledysk jest formą promocji koncertu na 250 urodziny miasta. W teledysku widzimy jak zespół odwiedza najciekawsze miejsca w Andrychowie i okolicy.Muzycy pojawiają się m.in. na rogatkach miasta jako turyści, w centrum przy placu Mickiewicza i żelaznej damie, która jest ozdobą fontanny, paradują z mieszkańcami i transparentami na głównych skrzyżowaniach, odwiedzają popularne schroniska i hotele takie jak Czarny Groń i Kocierz. Premiera teledysku niebawem, a koncert urodzinowy Andrychowa z udziałem Big Cyca 3 września.Gala AntyRadia


W czwartek 16 marca 2017 w słynnym warszawskim klubie Stodoła odbędzie sie wielka biba muzyczna. Gala Płyty Rocku Antyradia 2016. Podczas imprezy zostaną rozdane największe i najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Wystąpią legendarny T.Love, a także fantastyczni muzycy July Talk z Kanady i laureat konkursu AntyRadia młodzi, zdolni rockowcy czyli grupa Strażacy. Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba. Start godz.21.00. Zaproszenia można zdobyć tylko na antenie AntyRadia. Zapraszamy!Występ Skiby hitem w sieci


Podczas zorganizowanego w Gdańsku Dnia Jedności Europejskiej (11.03) do kilku tysięcy zebranych przemówił Krzysztof Skiba. Przez cztery minuty w satyrycznej formie wyśmiał klęskę dyplomatyczną rządu PiS w Brukseli. Ten spontaniczny stand up został zarejestrowany przez kilka kamer i wpuszczony do sieci. Krótki filmik ze Skibą i jego żartami stał się hitem Internetu. W ciągu dwóch dni tylko na portalu Gazety Wyborczej Trójmiasto obejrzało go ponad 1.7 mln osób. To absolutny rekord elektronicznego wydania Wyborczej. Film z występem Skiby można zobaczyć też na innych portalach m.in. portalu gdansk.pl To złote czasy dla satyry! Przy tak smutnej i opresyjnej władzy ludzie są głodni śmiechu i żartów.Big Cyc na planie serialu


Big Cyc wystąpi w nowym odcinku słynnego serialu komediowego "Świat według Kiepskich". Serial emitowany jest na antenie telewizji Polsat od 18 lat. Jest to najdłuższy serial typu sit com w Polsce. Do tej pory nakręcono pięćset odcinków tej zabawnej serii. Z tej okazji odbył się specjalny bankiet w warszawskim klubie Maska z udziałem aktorów serialu, na którym zagrał oczywiście zespół Big Cyc. Od osiemnastu lat piosenka Big Cyca "Świat według Kiepskich" pojawia się na początku i na końcu każdego odcinka. Odcinek z Big Cycem zostanie wyemitowany 8 marca czyli w Dzień Kobiet. Big Cyc w odcinku zagra siebie. Możemy ujawnić tylko tyle, że muzycy zespołu rozwiążą pewien ważny problem w rodzinie Ferdka Kiepskiego. Miłego oglądania! Na zdjęciu Big Cyc i aktorzy serialu w finałowej scenie.Skiba w jury


Znany gdański klub Miasto Aniołów słynie z dobrej kuchni, świetnych imprez tanecznych oraz z najlepszego w Trójmieście konkursu karaoke. Poziom konkursu jest bardzo wysoki i dorównuje poziomem znanym konkursom telewizyjnym. Kto chce się o tym przekonać może wpaść na finał semestralny konkursu, który organizowany jest w najbliższy czwartek 23.02. Bedzie wesoło i ciekawie, bo przewodniczącym jury jest Krzysztof Skiba. Start godz. 22.00. Zapraszamy!Walentynki trwają dalej!


Kto nie zaszalał w Walentynki ma szansę na dogrywkę!
Walentynki ze Skiba w klubie Banana dance Club we Wrocławiu!
Będzie gorąco i zabawnie!
Zapraszamy!Skiba i Owsiak podnoszą słuchalność


Najnowsze wyniki badań słuchalności stacji radiowych są niezwykle korzystne dla AntyRadia. To stacja, która jako jedna z niewielu powiększyła w ostatnim czasie grono swych słuchaczy. Znaczne spadki zanotowały m.in. Radiowa Jedynka i Trójka. Rockowa stacja AntyRadio ma liczbę słuchaczy zbliżoną do liczby słuchaczy Radia Maryja. Warto zauważyć, że AntyRadio nadaje tylko w osiemnastu największych miastach w Polsce, gdy tymczasem zasięg Radia Maryja jest o wiele większy i obejmuje terytorium całego kraju. W powszechnej opinii sukces AntyRadia to m.in. zasługa dwóch osobowości, które od pół roku pojawiają się w radiu czyli Jerzy Owsiak i jego audycja "Zaraz będzie ciemno" oraz Krzysztof Skiba i jego felietony nadawane codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.40 i 14.40 w ramach cyklu Szyderczym Okiem Skiby (SOS).


Big Cyc z Jurkiem Owsiakiem!


Na przekór wszystkim krytykom i malkontentom w tym roku zespół Big Cyc zagrał aż trzy koncerty podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w sobotę 14.01 zespół wystąpił obok grup Acid Drinkers, Happy Sad i Dżem na koncercie WOŚP w Ośrodku Kultury w Żyrardowie.


Następnego dnia Big Cyc pojawił się z koncertem w studiu telewizyjnym TVN, gdzie grało serce Orkiestry i działał sztab WOŚP. Przy tej okazji zespół zaprezentował (licytowaną na rzecz WOŚP na Allegro) pamiątkową Złotą Płytę z teledysku piosenki "Jesteśmy najlepsi" z 2015 roku, na której były autografy mistrzów sportu, uczestników teledysku m.in. Otylii Jedrzęjczak, Artura Siódmiaka, Marcina Lijewskiego, Dariusza Michalczewskiego, Adama Korola, Piotra Świerczewskiego i wielu innych. Jerzy Owsiak otrzymał od Big Cyca w dowód przyjaźni oryginalny prezent - pamiątkowe dzieło pirografii (wypalanie w drzewie) autorstwa przyjaciela zespołu: Krzysztofa Skubika.
Wieczorem Big Cyc pojawił się na głównej scenie Orkiestry na Placu Defilad w Warszawie obok takich wykonawców jak: Urszula, Acid Drinkers, Enej, Organek, Kamil Bednarek. Tuż przed koncertem zespół udzielił wywiadu dla TVN 24. Koncert został przyjęty entuzjastycznie przez wielotysięczną publiczność. Jak powiedział prowadzący koncert znany konferansjer Irek Bieleninik był to najmocniejszy akcent kończący maraton muzyczny XXIV finału Orkiestry.


Biesiada Felietonistów


Już po raz XXIV trójmiejscy dziennikarze i satyrycy zebrali się na corocznej Biesiadzie Felietonistów by przy doborowym jadle i napitku ocenić miniony rok w dwudziestu zabawnych kategoriach takich jak np. Kicz Roku, Happening Roku, Unik Roku, Idiota Roku czy Cios Roku. Biesiada to jedyna taka impreza w Polsce o tak długiej tradycji. Inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy jest Krzysztof Skiba. W poprzednich latach na Biesiadach bywali znani satyrycy tacy jak Andrzej Mleczko, Michał Ogórek, Krzysztof Daukszewicz, Krzysztof Jaroszyński, Rudi Schubert, Marcin Wolski czy Leszek Malinowski (kabaret Koń Polski). W tym roku ton Biesiadzie nadawali dziennikarze z Dziennika Bałtyckiego, Gazety Wyborczej, tygodnika Angora, portalu Trojmiasto.pl. Gośćmi specjalnymi byli Maciek Kraszewski i Jarek "Doktor" Janiszewski. Obradom przewodniczył Krzysztof Skiba. Biesiada odbyła się 11.01 w eleganckiej restauracji klubie Miasto Aniołów w Gdańsku. Wyniki Biesiady pod tym linkiem oraz w dziale "Felietony".Mistrzowie stand up


W sali teatralnej NOT w Gdańsku 07.01 zorganizowano pierwszy w Trójmieście Roast czyli Anty benefis polegający na ostrym i bezkompromisowym wyśmiewaniu znanej postaci. Podmiotem lirycznym zabawy był znany gdański muzyk i skandalista Tymon Tymański. Na scenie pojawili się komicy tacy jak Łukasz "Lotek" Lodkowski (Warszawa), Adam van Bendler (Gdańsk), Michał Kempa (Warszawa) , Rafał Pacześ (Łódź), a także gwiazda internetu Jaok (Warszawa) i jak zawsze wygadany Jarek "Doktor" Janiszewski. Całość imprezy poprowadził w rewolwerowy sposób Krzysztof Skiba. Fani ostrych dowcipów nie mogli narzekać. Było ostro, zabawnie i inteligentnie. Trójmiejskie media uznały imprezę za wydarzenie . Organizatorem imprezy była agencja koncertowa Perspektywy.


Big Cyc Sylwestrowo


Dziesięć tysięcy widzów bawiło się na sylwestrowym koncercie Big Cyca w centrum gdańskiej starówki. Podczas koncertu na Targu Węglowym zespół zaprezentował swe największe przeboje takie jak Makumba, Berlin Zachodni, Rudy się żeni, Facet to świnia, Świat według Kiepskich czy Dres. Gościem specjalnym koncertu był Jarek Janiszewski z bratniej formacji Czarno Czarni.


W trakcie koncertu wręczono członkom zespołu Złote Płyty za przebojowy album "Czarne słońce narodu" wydany w 2016. Nie obyło się bez chóralnego śpiewania "sto lat" oraz gromkich oklasków dla zespołu.


Mimo zimna panowała niezwykle gorąca atmosfera. Krzysztof Skiba bawił publiczność dowcipami oraz złożył rockowe życzenia noworoczne wszystkim przybyłym fanom i mieszkańcom Gdańska.


Koncert zakończył się powitaniem nowego roku i imponującym pokazem sztucznych ogni. Organizatorem koncertu była Scena Muzyczna Gdańsk.