2010


Sylwester z Big Cycem

31 grudnia 2010 w noc sylwestrową zapraszamy do grodu Kopernika czyli do Torunia. Tutaj na Rynku Staromiejskim w samym sercu toruńskiej Starówki rozpocznie się koncert sylwestrowy, którego gwiazdą będzie Krzysztof Skiba i zespół Big Cyc. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.30. Występ Big Cyca zaplanowany jest na godzinę 23.30. O północy rozpocznie się powitanie Nowego Roku. Z pewnością nie zabraknie sztucznych ogni i wiwatów. Koncert potrwa do godziny 1 w nocy. Zapraszamy!

Muzyka z Trójmiasta

Nowinki muzyczne przed Sylwestrem! W grudniu 2010 roku nakładem Modern Look ukazała się wyjątkowa płyta „Muzyka z Trójmiasta vol.1”. Jest to pierwsza w historii polskiej muzyki składanka przebojów artystów pochodzących z Trójmiasta. Miejsca w którym narodziła się nie tylko Solidarność , ale też, co nie pozostało bez wpływu na późniejsze wydarzenia w historii Polski-muzyka rockowa. Na płycie tej znalazło sie 13 wielkich hitów w wykonaniu takich zespołów i solistów, jak: Czerwone Gitary, Kombi, Czarno Czarni, Big Cyc, Leszcze czy Golden Life.
Piosenki autorstwa m.in. Jacka Cygana, Krzesimira Dębskiego, Grzegorza Skawińskiego, Krzysztofa Skiby, Jarka Janiszewskiego, Sławomira Łosowskiego czy Maćka Łyszkiewicza stanowią o niezwykłej wartości tej antologii.
Płyta została wydana dzięki współpracy z Portalem trojmiasto.pl

Scenariuszem w kolano

17 grudnia Krzysztof Skiba był gościem programu TVP 2 „Pytanie na śniadanie” gdzie wspólnie z Wojtkiem Jagielskim i Beatą Sadowską i psychologiem Wojciechem Eichelbergerem oraz redaktora naczelną miesięcznika zwierciadło Mananą Chyb rozmawiał o wariactwach przedświątecznych oraz o stresie związanym z gorączką zakupów i przygotowaniami do świąt. Dyskusje zdominował Skiba, który nie dopuścił nikogo do głosu, za co został zdzielony na wizji scenariuszem w kolano przez Beatę Sadowską. Po tym incydencie Skiba stwierdził, że wolałby być bity przez Sadowską w inne miejsca i niekoniecznie kartką papieru. Tego samego dnia wieczorem Skiba prowadził w warszawskim klubie Forteca koncert z udziałem gitarzysty z Senegalu Paco Sarra oraz DJ i wokalisty Mamadou Diouf. W koncercie wziął udział także punkowy zespół z Ukrainy Hajdamaky oraz kabaret Łowcy.B

Artyści pomagają

16 grudnia na antenie Radia Gdańsk odbyła się świąteczna aukcja charytatywna z udziałem Krzysztofa Skiby. Licytowano m.in. rockandrollowy zestaw prezentów w skład którego wchodziła koszulka Muzeum Polskiego Rocka oraz płyta Big Cyca i książka o zespole. Słuchacze radia Gdańsk wylicytowali podarowane przez Big Cyca i Skibę prezenty na sumę 555 zł 55 groszy. Podczas aukcji licytowano także bombki podpisane przez sportowców oraz płyty innych artystów z autografami. Dochód uzyskany z aukcji przeznaczono na gdańskie hospicjum im. księdza Dutkiewicza.

Beats of Freedom w TVN

W najbliższy poniedziałek 13 grudnia o godz. 22.35 na antenie TVN odbędzie się telewizyjna premiera filmu Wojciecha Słoty i Leszka Gnoińskiego „Beats of Freedom – Zew wolności” . Jest to film dokumentalny opowiadający historie polskiego rocka. Szczególną uwagę twórcy filmu poświęcają latom 80-tym i muzyce rockowej w czasach generała Jaruzelskiego. W filmie można zobaczyć m.in. takie grupy jak Kult, Dezerter, Kryzys, Śmierć Kliniczna, T.Love, Republikę, Perfect i wiele innych. W filmie wypowiadają się liczni muzycy i dziennikarze m.in. Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Marek Niedźwiedzki. Krzysiek Skiba opowiada o swoim zatrzymaniu w Jarocinie oraz o happeningach Pomarańczowej Alternatywy. Film był już pokazywany w kinach. Jest także wydany na DVD. Narratorem filmu jest Chris Salewicz autor książek o The Clash oraz biografii Boba Marleya i Paula Mc Cartneya.


Zapnij Pasy

7 grudnia w Warszawie Krzysiek Skiba wziął udział w akcji społecznej namawiającej osoby młode do zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Skiba przejechał się na symulatorze zapinacza pasów i na własnej skórze odczuł siłę odrzutu przy prędkości zaledwie 7 km/h. W akcję obok Krzyska Skiby zaangażowały się też inne znane osoby m.in. aktorzy Tomasz Karolak, Krzysztof Tyniec, Ewa Gawryluk, Anna Korcz, Radosław Pazura i muzyk Adam Wolski. Filmik z nagrywania sesji „Zapnij pasy” z udziałem Krzyśka Skiby można zobaczyć na stronie RP.TV pod linkiem http://www.rp.pl/artykul/575852.html
Fotki z sesji autorstwa Lidii Skuzy. Więcej informacji o tym wydarzeniu na www.facebook.com/zapinampasy


Fot: Lidia Skuza.


Fot: Lidia Skuza.Trzy razy Kongresowa

Prawie osiem tysięcy biletów sprzedano na mikołajkowe trzy koncerty organizowane przez Fundację Prometeusz w Sali Kongresowej w Warszawie. Obok zabawy koncerty były promocją zasad udzielania pierwszej pomocy podczas nagłych wypadków. Sala Kongresowa pamiętająca przemówienia Władysława Gomułki i koncerty Milesa Daviesa podczas Jazz Jamboree tym razem trzy razy pod rząd zapełniła się w dzień świętego Mikołaja. 6 grudnia odbyły się tam koncerty z udziałem m.in. grup Big Day, Volver i Czarno Czarni. Jedną z gwiazd imprezy był także znany iluzjonista Maciej Pol. Koncert poprowadził Krzysztof Skiba.


Skiba na So rich so pretty

4 grudnia w warszawskim klubie Loft 44 odbyła się kolejna impreza z modnego ostatnio cyklu „So rich so pretty”. Podczas imprezy prezentowano m.in. najnowsze modele aut maserati, odbyły się także pokazy taneczne, wokalne i live cooking. Obok wielu warszawskich artystów, celebrytów i lanserów gościem imprezy był tez Krzysztof Skiba, który udzielił wywiadu stacji Eska.TV.


Skiba odpowiada

Można już oglądać Skibę na popularnej videogadule. Krzysztof Skiba odpowiada na pytania zadawane przez internautów w portalu video gaduła (adres www.videogadula.pl). W trakcie ponad 35 minutowego nagrania Skiba odpowiada m.in. na pytania takie jak: co należy robić aby być wiecznie młodym, co zrobiłby jako prezydent, dlaczego nosi czarne okulary, czy jest za legalizacją trawki oraz czy gwiazda rocka musi mieć dużego członka. Obok Skiby najnowszymi gośćmi video gaduły są m.in. Krystyna Janda, Stachursky, Janusz Korwin Mikke, Józef Oleksy i Janusz Palikot.Krzysiek w Andrzejki

Krzysztof Skiba był w Andrzejki (30 listopada) gościem „andrzejkowego” wydania programu „Kawa czy herbata” w TVP 1. Skiba opowiedział, że stare wróżby andrzejkowe nie przystają do czasów dzisiejszych (lanie wosku przez dziurkę od klucza – dziś rzadko jaki klucz ma dziurkę) i należy zaproponować nowe zgodne z duchem czasu i aspiracjami kobiet np. gdy kobieta złamie obcas na dyskotece w Andrzejki znaczy, że nie dostanie kredytu z banku, a gdy spotka Michała Żebrowskiego na ulicy to znaczy, że dostanie podwyżkę lub dziewczyny z pracy zaproszą ją na wódkę. Tego samego dnia Krzysztof Skiba komentował w Wiadomościach sensacyjne odkrycie jednego z amerykańskich historyków według którego genueńczyk Krzysztof Kolumb to Polak.
Obywatel Solidarność

27 listopada w gdańskim Dworze Artusa odbyła się premiera książki i filmu „Obywatel Solidarność”. Jest to projekt w którym wielu ludzi z różnych środowisk wspomina swoje emocje związane z ogłoszeniem słynnych 21 postulatów strajkowych z Sierpnia’ 80 oraz proponuje nowy, całkowicie współczesny 22 postulat, który powinien być zrealizowany dziś. Do projektu zaproszono 63 osoby w tym m.in. Lecha Wałęsę, Henrykę Krzywonos, Andrzeja Kołodzieja, Krzysztofa Zanussiego oraz Krzysztofa Skibę.

Milionowy Skiba

Miło nam poinformować, że w listopadzie 2010 blog Krzysztofa Skiby w Wirtualnej Polsce (adres www.skiba.bloog.pl) przekroczył liczbę 2 miliony wejść. Blog Skiby zamieszczony jest w dziale blogów Wirtualnej Polski obok innych blogów popularnych osób m.in. Marii Czubaszek, Artura Andrusa, Tymona Tymańskiego, Magdy Umer, Izy Kuny czy profesora Jerzego Bralczyka. Satyryczne spojrzenie na świat, aktualne komentarze, pełne humoru refleksje, obserwacje medialnych wydarzeń to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na blogu Skiby. Zapraszamy i miłej lektury!

Skiba na śniadanie

15 listopada 2010 w poniedziałkowym wydaniu magazynu śniadaniowego Pytanie na śniadanie" w TVP 2 gwiazdą dnia" był Krzysztof Skiba. Gospodarzami programu byli Ania Popek i Michał Olszański. Skiba odpowiadał na pytania mailowe widzów oraz komentował tematy pojawiające się w programie. Obok Skiby gośćmi programu byli m.in. Zbigniew Wodecki, Jacek Cygan, Paulina Młynarska i Weronika Marczuk Pazura. Podczas programu pokazano fragmenty teledysków i koncertów Big Cyca oraz kilka solowych występów Skiby m.in. podczas festiwalu w Opolu. Pokazano fragment słynnego programu Lalamido" z udziałem Skiby i Końja oraz teledysk do piosenki "Każdy coś ma".
Skiba w kajdankach

Tekst Krzysztofa Skiby pt „Przedłużony Jarocin” otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Dziennika Bałtyckiego (kajdanki!) podczas finału konkursu „Wspomnienia miłośników Rock’and rolla” zorganizowanego przez Fundację „Sopockie Korzenie”. Jest to wspomnienie Krzysztofa Skiby z festiwali muzyków rockowych w Jarocinie z lat 80-tych. Główna część tekstu dotyczy zatrzymania autora wspomnień podczas rozrzucania ulotek na koncercie jarocińskim w 1985.
Na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac i książek z całego kraju. Nagrodzone teksty będą opublikowane w specjalnej książce. Tekst Skiby już został opublikowany w weekendowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego pod tytułem „Jarociński kombatant”. Wręczanie nagród odbyło się 7 listopada w słynnej sopockiej restauracji Złoty Ul. Konkurs odbywał się pod patronatem prezydenta miasta Sopot. Na zdjęciSkiba odbierający nagrodę w postaci dyplomu i srebrnych kajdanek . Fot: Dariusz Bołt „Dziennik Bałtycki”
Album o Street Art

Ukazał się album poświecony polskiej sztuce graffiti pt. Polski Street Art. Jest to imponujące, bogato ilustrowane dzieło dokumentujące prace najbardziej ciekawych i aktywnych polskich malarzy „ulicznych”. Autorzy książki Elżbieta Dymna i Maciej Rutkiewicz wykonali tytaniczna pracę polegającą na zebraniu fotografii wielu ciekawych murali. Obowiązkowa lektura dla tych którzy interesują się sztuką alternatywną. Album ma blisko 400 stron i jest wspaniale wydany. Także tropiciele ciekawostek o Big Cycu znajdą tu coś dla siebie. W szkicu „Na szarym murze domu” autorstwa Izabeli Paluch, poświeconym historii sztuce malowania murów, jest wzmianka o Pomarańczowej Alternatywie oraz o łódzkiej Galerii Działań Maniakalnych założonej przez Krzyśka Skibę, która była bardzo aktywna na polu malowania ulicznych szablonów w latach 80-tych. W albumie znajdują się prace Krzyśka Raczyńskiego, Egona Fietke, Słonia i innych związanych z łódzką frakcją Pomarańczowej Alternatywy.


Big Cyc gościem „Jaka to melodia”

W warszawskim studiu nr 5 w siedzibie TVP na Woronicza Big Cyc i Krzysztof Skiba byli gośćmi programu „Jaka to melodia” prowadzonego przez Roberta Janowskiego. Przy okazji trzeciej już wizyty w tym programie zarejestrowano zestaw „nieśmiertelnych” przebojów bigcycowych takich jak „Makumba”, „Rudy się żeni”, „Facet to Świna” i „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”. Ponadto dodatkowe hity zagrali tego dnia Czarno Czarni (m.in. „Trąbo Twist” i „Nogi”), a także Krzysiek Skiba, który nagrał swój solowy przebój „Każdy coś ma”. Program „Jaka to melodia” jest wielkim widowiskiem muzycznym. Show emitowany jest w TVP od 13 lat. Średnia oglądalność każdego odcinka to 5-6 mln widzów. Ostatnio głosami telewidzów program został wybrany najlepszym hitem telewizyjnym minionego 20-lecia.
Obywatel Skiba

Krzysztof Skiba 31.10 w Sopocie nagrał swoje wspomnienia z lat 80-tych w ramach multimedialnego projektu „Obywatel Solidarność”. Jest to projekt dedykowany śp. Arkadiuszowi Rybickiemu, który w Sierpniu ’80 był wspólnie z Maciejem Grzywaczewskim twórcą słynnych stoczniowych tablic na których wypisano 21 postulatów strajkowych. W ramach tego projektu (realizowanego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) swoje wspomnienia nagrało już kilkadziesiąt osób od Lecha Wałęsy po Jana Lityńskiego, od Jacka Fedorowicza po Grzegorza Klamana. Jest to zbiorowy portret filmowy, który mówi o marzeniach Polaków. Marzeniach tych z lat 80-tych jak i o postulatach, które powinniśmy realizować współcześnie. Reżyserem filmu jest Beata Staszyńska, a opiekę artystyczną sprawuje holenderski artysta Otto Hansen. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury.
Skiba w piwie

Pod koniec października na rynku prasowym ukazał się nowy magazyn „Business Spectrum”. Jest to wyjątkowo ekskluzywny magazyn dla „biznesmenów z apetytem na życie”. W pierwszym numerze pisma znajdujemy felietony Krzysztofa Skiby i Mariusza Max Kolonko. Numer pisma prawie w całości poświecony jest wszystkiemu co się wiąże z…piwem. Magazyn nie jest powszechnie dostępny i otrzymać można go jedynie drogą prenumeraty. Pismo wydaje wrocławska spółka Adre.


Skiba przemaglowany

Pora jesienna sprzyja długim rozmowom i nakłania do życiowych refleksji. Być może właśnie dlatego w październiku ukazało się kilka wywiadów z Krzysztofem Skibą. Dziennik Łódzki (nr z 23.10) przepytał Skibę nietypowo, bo na temat ojcostwa i rodzicielstwa. Ryszarda Wojciechowska w rozmowie pt. „Dobry ojciec ma zawsze czas dla swoich dzieci” przemaglowała Skibę w temacie wychowania i radzenia sobie z synami (wywiad tutaj). Z kolei trójmiejski magazyn „Prestiż” poświecił Skibie okładkę, a także zrobił z rozmowy z nim wiodący materiał pisma (Prestiż nr 10/2010). Jest o happeningach, dopalaczach, polityce, muzyce i rodzinie. W związku z jubileuszem gdańskiej Jedynki (60 lat!) młodzież z I LO w Gdańsku przepytała Skibę na temat dawnych wspomnień z czasów licealnych. Z kolei w katalogu Stowarzyszenia Instytut Polskiego Rocka ukazał się wywiad ze Skibą dotyczący happeningów i wspólnych akcji z Końjem pod szyldem Muzeum Polskiego Rocka. Wszystkie te rozmowy do przeczytania w naszym dziale „Wywiady”.
Wolność słowa

Studenckie pismo „Plagiat” zorganizowało w dniu 26.10 serię spotkań z ludźmi mediów pod hasłem „Wolność słowa w mediach”. Spotkania odbywały się w klubie „Kazik” Politechniki Lubelskiej. Referaty na temat wolności słowa wygłosili m.in. dziennikarze Radia Lublin oraz Gazety Wyborczej. Gościem specjalnym imprezy był Krzysztof Skiba oraz Piotr Gadzinowski.


Historia nagrana

W siedzibie Teatru Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie Krzysztof Skiba opowiedział historie happeningów założonej przez siebie Galerii Działań Maniakalnych (łódzkiej Pomarańczowej Alternatywy), a także szczegóły dotyczące swojej działalności opozycyjnej w latach 80-tych. Nagrań dokonano (w dniu 26.10) na potrzeby projektu historycznego „Historia Mówiona”. W ramach tego projektu Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN gromadzi relacje świadków ciekawych historycznych wydarzeń historii Polski po 1945 roku. Rozmowę przeprowadziła dr Joanna Zętar z Teatru NN.Fot: Piotr Sztajdel


Fot: Piotr SztajdelSkiba w Synapsie

Krzysztof Skiba był gościem specjalnym klubu Synapsa w Łodzi (23.10). Podczas imprezy „Medykalia” na której bawili się studenci Uniwersytetu Medycznego Skiba przedstawił swój dynamiczny, kabaretowy show wzbudzając entuzjazm zgromadzonej widowni. Przez moment Skiba - ku uciesze studentów - wcielił się nawet w rolę barmana i nalewał wszystkim za darmo piwo i drinki. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Medicum z Łodzi


Fot : Arleta ZmyślonaBig Cyc dla studentów

W październiku grupa Big Cyc gra serię klubowych koncertów dla studentów. Koncerty organizowane są przez samorządy studenckie uczelni w ramach „otrzęsin” dla pierwszego roku. 16.10 Big Cyc zagra w Krakowie, 22.10 w Katowicach i 28.10 w Łodzi. Szczegóły na www.bigcyc.pl Zapraszamy!


Zadyma w Zgorzelcu

W ramach Muzycznej Zadymy w Zgorzelcu obok zespołów takich jak Armia czy Sidney Polak pojawił się też Krzysztof Skiba. W piątek 15.10 w miejscowym liceum oraz w Miejskim Domu Kultury Skiba wygłosił wykład ilustrowany filmami na temat Pomarańczowej Alternatywy oraz kultury alternatywnej w latach 80-tych. Spotkanie w Domu Kultury było zorganizowane w formie happeningu, któremu towarzyszył bankiet rodem z czasów PRL-u. Sala udekorowana była portretami Edwarda Gierka, Wiesława Gomółki oraz Ericha Honeckera. Przy okazji spotkania Krzysztof Skiba promował także swoją książkę „Opowiadania podwodne”. W części muzycznej zagrało osiem konkursowych zespołów oraz grupy Armia i Sidney Polak. Na zdjęciu Krzysztof Skiba rozdaje autografy po spotkaniu.


Skiba i Muniek w Rock Cafe

W ramach Akademii Polskiego Rocka w środę 13.10 w gdańskim klubie Rock Cafe odbyło się spotkanie z liderem T.Love Muńkiem Staszczykiem, który barwnie opowiadał o historii zespołu. Tłumy, które przybyły do klubu wysłuchały wielu zabawnych anegdot związanych z życiem koncertowym Muńka. Spotkanie prowadzili Paweł „Końjo” Konnak i Krzysztof Skiba. Patronat nad imprezą sprawują Gazeta Wyborcza i Radio Gdańsk.


Fot Tytus SkibaSkiba w prasie

8.10 w gazecie Dziennik Bałtycki ukazał się duży materiał o znanych absolwentach gdańskiej „Jedynki”. I LO w Gdańsku to szkoła, która w tym roku obchodzi 65 urodziny. Jej absolwentami są m.in. premier Donald Tusk, były minister Aleksander Hall, artysta rozrywkowy Rudi Schubert, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz czy…Krzysztof Skiba. W artykule sporo miejsca zajmują wspomnienia i wypowiedzi Krzysztofa Skiby oraz jego kolegi ze szkoły Maćka Kosycarza. Artykuł ukazał się pod tytułem „Nie chodzili na wagary”. Autorką tekstu jest Irena Łaszyn.
Bolszewicy atakują!

W rocznicę rewolucji październikowej 7.10 w krakowskim klubie Carpe Diem Krzysztof Skiba poprowadził prawdziwie rewolucyjne Czerwone Party. Zgromadzona licznie młodzież krakowska śpiewała pieśni takie jak „Kalinka” oraz hymn ZSRR w wersji jazzowej. Wzorem starej wschodniej tradycji przeprowadzono konkursy na zjadanie ogórków kiszonych oraz tańczenie kazaczoka na blatach baru. Impreza reklamowana była prowokacyjnym plakatem na którym Skiba wypinał dumnie pierś z wielką czerwoną gwiazdą.
Akademia Polskiego Rocka

W październiku rusza rok akademicki i w związku z tym Skiba i Końjo otwierają w Gdańsku nową uczelnie…Akademię Polskiego Rocka. Akademia zagości w klubie Rock Cafe w Gdańsku przy ul. Tkackiej 7/8 gdzie odbędzie się seria multimedialnych wykładów, spotkań i koncertów ze znanymi postaciami sceny rockowej. Wstęp na wszystkie wykłady – imprezy jest wolny! Inauguracja roku akademickiego nastąpi 6 października (środa) o godz. 20.00. Gościem Akademii będzie znany dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński (autor książek o zespołach Kult, Myslovitz, Acid Drinkres, współautor Encyklopedii Polskiego Rocka oraz współautor słynnego filmu „Beats of Freedom” o polskim rocku lat 80-tych). Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Beats of Freedom – zew wolności” oraz koncert grupy Sunrise (laureata festiwalu piosenek Czesława Niemena). Moderatorami dyskusji będą Końjo i Skiba.
A oto plan kolejnych imprez w Rock Cafe w ramach Akademii Polskiego Rocka:
13.10 – Muniek Staszczyk (lider, wokalista i autor tekstów grupy T.Love)
19.10 – Hirek Wrona (dziennikarz i producent muzyczny, propagator muzyki hip hop, DJ
26.10 – Krzysztof „Grabaż” Grabowski (poeta rocka, autor tekstów i wokalista grup Pidżama Porno i Strachy na Lachy).
W listopadzie kolejna seria wykładów. Zapraszamy!!!Big Cyc ostatnie plenery

We wrześniu zespół Big Cyc zagrał serie ostatnich wielkich koncertów plenerowych w tym roku. Udane koncerty Big Cyca odbyły się ostatnio w Elblągu (04,09 scena Specjala), Sanoku (05.09 Festiwal Ekologiczny), Zielonej Górze (07.09 Winobranie), Kostrzyniu nad Odrą (12.09 Rock w Twierdzy). Sezon koncertów plenerowych zakończą w tym roku koncerty w Przemkowie, Człuchowie i Krakowie (szczegóły na www.bigcyc.pl). Na fotce poniżej Dżej Dżej i Skiba na koncercie w Elblągu.
Udana konspira

Ponad tysiąc osób przewinęło się przez gdański klub Rock Cafe podczas całodniowego happeningu „Jeden dzień z życia konspiry” zorganizowanego przez Końja i Skibę. Happening nawiązywał tematyką do czasów podziemia politycznego i artystycznego z lat 80-tych. Uczestnicy podziwiali oryginalne maszyny drukarskie z tamtych czasów, a nawet sami mogli sobie wydrukować ulotkę. Urządzono też wystawę autentycznych transparentów z czasów walki z komuną oraz wystawę prasy II obiegu. Były pokazy filmów dokumentalnych z lat 80-tych i bufet bar PRL. Darek Paczkowski artysta graffiti uczył odbijać szablony, a Końjo i Skiba oprowadzali zwiedzających po podziemnym lokalu konspiracyjnym. Nie zabrakło też akcentów komediowych. Przed klubem funkcjonariusze ZOMO kontrolowali wszystkich wchodzących, a agenci SB rozdawali zaproszenia na happening. Pojawił się też agent CIA czyli Chuck Norris, który przywiózł w teczce dolary dla podziemnej „Solidarności”, szybko jednak został w widowiskowy sposób przechwycony przez dzielnych i czujnych funkcjonariuszy ZOMO.
W trakcie imprezy pojawiło się wielu autentycznych działaczy dawnego podziemia z NZS-u, WiP-u, RSA i „Solidarności” m.in. legenda podziemnej poligrafii Mirosław Chojecki, założyciel pierwszego niezależnego wydawnictwa NOWa w latach 70-tych. Relacje z imprezy nadały TVN 24, TVP Info, Radio Gdańsk, Radio TOK FM oraz portal Trójmiasto.pl , a Krzysztof Skiba był gościem porannego programu „Kawa czy herbata” w TVP 1.
Skiba w MTV

W tym roku MTV Poland wprowadziło na antenę polską wersje amerykańskiego programu „My sweet sixteen”, który od 2005 roku wzbudza sensacje wśród nastolatków zza Oceanu. W Polsce program nosi nazwę „Moje słodkie urodziny”. Bogaci rodzice fundują swoim pociechom szalona imprezę urodzinową, która odbywa się w ekskluzywnym klubie z udziałem gwiazd. W pierwszym odcinku polskiej wersji wystąpił TEDE. 23 sierpnia w sopockim klubie Cream mieszczącym się tuż przy plaży nagrywano kolejny odcinek w konwencji hawajskiej. Niestety pogoda nieco zepsuła imprezę i z plaży trzeba było się szybko ewakuować do wnętrza klubu. Ekskluzywnym gościem specjalnym siedemnastoletniej Kasi i jej przyjaciół był Krzysiek Skiba, który zaśpiewał numer „Każdy coś ma” ze swojej solowej płyty „Skiba dla dorosłych”. Emisja odcinka na początku września.Skiba w prasie

Z pewnym opóźnieniem informujemy, że spory wywiad z Krzysztofem Skibą ukazał się 20 sierpnia 2010 w weekendowym, magazynowym wydaniu „Gazety Współczesnej”. Wywiad pod nieco ekscentrycznym tytułem „Chcę być wesołym staruszkiem” przeprowadziła Katarzyna Kownacka. Wywiad anonsowany jest na pierwszej stronie magazynu GW dużym zdjęciem Skiby na cała stronę. Skrócona wersja tego wywiadu pod tytułem „Trzy pytania do Skiby” ukazała się tydzień później w lubelskim „Dzienniku Wschodnim” 27 sierpnia 2010. Pełna wersję wywiadu można przeczytać w naszej rubryce „Wywiady”.Jeden dzień z życia konspiry

Na dzień przed 30-rocnicą podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku zapraszamy na akcje artystyczną pod tytułem „Jeden dzień z życia konspiry”. 30 sierpnia 2010 ( poniedziałek) w godzinach 12.00-20.00 Krzysztof Skiba i Paweł Konnak wraz ze Stowarzyszeniem „Instytut Polskiego Rocka” organizują w klubie Rock Cafe (Gdańsk ulica Tkacka 7/8 oraz na ulicy przed klubem) rekonstrukcję historyczną związaną z podziemną działalnością polityczną w latach 80-tych. Na jeden dzień przeniesiemy się wehikułem czasu w epokę stanu wojennego. W trakcie akcji będzie można zobaczyć jak działała podziemna drukarnia, pojawią się patrole ZOMO, a Służba Bezpieczeństwa przeprowadzi widowiskowe rewizje. Nie zabraknie też warsztatu graffiti z szablonami z lat 80-tych oraz bufetu w stylu lat PRL-u (mięso spod lady). W klubie na scenie śpiewane będą piosenki Jacka Kaczmarskiego, a w bocznej sali klubu urządzimy pokaz filmów dokumentalnych o latach 80-tych (m.in. film „Dezerterzy” o pacyfistach z WiP, film „Walki uliczne” o zadymach z ZOMO czy filmy o młodzieżowej opozycji czyli o Pomarańczowej Alternatywie, RSA oraz FMW.Bez kobiet nie ma życia…

Pod takim tytułem ukazał się wywiad z Krzysztofem Skibą we wrześniowym numerze „Poradnika Domowego” (9/2010). Wywiad ukazał się w cyklu „Bliskie spotkania”, a rozmowę przeprowadziła Małgorzata Szamocka. Wbrew tytułowi w rozmowie można dowiedzieć się wiele ciekawostek nie tylko o kobietach. Poradnik Domowy to bardzo popularny miesięcznik kobiecy. Jego średni nakład wynosi ponad 500 tys. egz. Ukazuje się od 1992. Wydawany jest przez Agorę.


Big Cyc na zlocie Wikingów

Już po raz szesnasty na wyspę Wolin zjadą się z całej Europy dzielni morscy wojownicy Wikingowie. W tym roku zjazd jest planowany w dniach 6-8 sierpnia. Organizatorzy przewidują, że pojawi się ponad tysiąc wikingów w historycznych strojach. Jak zwykle odbędzie się konkurs na „najładniejszą brodę” , a zlotowi przyglądać się będzie kilkadziesiąt tysięcy turystów. W części muzycznej zaprezentują się zespoły grające muzykę różnych stylów od muzyki celtyckiej, przez muzykę średniowieczną do twardego metalu. Sensacja jest udział w festiwalu Big Cyca (koncert w sobotę 7 sierpnia). Z okazji zlotu Wikingów muzycy Big Cyca zapuszczają długie, rude brody oraz przestają piłować rogi pilnikami.Owsiak o Big Cycu

W wydanej właśnie książce „Przystanek Woodstock. Historia najpiękniejszego festiwalu świata” (Świat Książki lipiec 2010) Jerzy Owsiak sympatycznie wypowiada się o Big Cycu. Załoga Big Cyca pojawiła się na Przystanku w Kostrzyniu nad Odrą w 2006 roku. Koncert Big Cyca rozpoczynał festiwal i był wielkim wydarzeniem. Udział Big Cyca wielu dziennikarzy traktowało jako sensację gdyż właśnie w 2006 roku na anteny radiowe i do Internetu trafiła piosenka „Moherowe Berety”. Oto jak występ BC na festiwalu komentuje Jerzy Owsiak:
„(…) chciałem też uhonorować Big Cyca za to wszystko co zrobił i nadal robi. Big Cyc zagrał jak to on śmiesznie, wesoło, kpiarsko. Zabawa była fantastyczna. Na rozpoczęcie idealna (…)”
W książce o Przystanku jest też zdjęcie całej ekipy BC oraz duża fotka gitarzysty Pięknego Romana.SKIBA W SUKCESIE

W lipcowym numerze miesięcznika „Sukces” ukazał się wywiad z Krzysztofem Skibą. Wywiad został przeprowadzony w ramach stałej rubryki pisma o nazwie Rentgen. Jest to rodzaj testu z serią krótkich pytań i odpowiedzi. Z wywiadu dowiedzieć się można wielu szokujących rzeczy. Na pytanie „Kiedy kłamię „ Skiba odpowiada, że kłamie tylko w wyjątkowych sytuacjach np. gdy podczas koncertu koledzy z zespołu pytają czy został jeszcze jakiś alkohol. Na pytanie co jest najważniejsze w życiu Skiba udziela filozoficznej odpowiedzi „nie nabić sobie guza przy ściąganiu portek”. Wywiad opatrzony jest dużą fotką Skiby w cylindrze z trupimi czachami. Wywiad bez skrótów redakcyjnych można przeczytać w naszym dziale „wywiady”.Wolność dla Tybetu

Krzysztof Skiba wraz z synem Tytusem wziął udział w akcji Ratuj Tybet. Fundacja Inna Przestrzeń, która koordynuje akcję na rzecz pomocy Tybetańczykom zorganizowała w całej Polsce akcje informacyjne polegające na malowaniu wielkich graffiti propagujących walkę o wolność dla Tybetu. Tybet od 1949 roku znajduje sie pod chińska okupacją. W 1959 roku wybuchło powstanie przeciwko Chińczykom, które zostało krwawo stłumione. Od tego czasu w Tybecie przetrzymuje się setki więźniów politycznych, a wszelkie przejawy protestu są brutalnie tłumione. 3 lipca w Gdańsku Wrzeszczu na ulicy Do Studzienki Krzysztof Skiba, Tytus Skiba, organizator akcji Darek Paczkowski oraz artysta graffiti Tuse malowali szablonem obrazy o tematyce propagującej idee walki o wolność w Tybecie.
Sopot okiem Kosycarza

26 czerwca w Cafe Ferber w Sopocie odbyła się premiera nowego albumu Macieja Kosycarza „Fot: Kosycarz. Zwykłe. Niezwykłe zdjęcia Sopotu”. To kolejny album ze znanej serii albumów fotograficznych Maćka Kosycarza. Do tej pory ukazywały się albumy poświęcone Gdańskowi. Tym razem autor zebrał ciekawe fotografie starego i całkiem współczesnego Sopotu. Jak zwykle wiele fotografii jest autorstwa Zbigniewa Kosycarza, słynnego fotoreportera i kronikarza Trójmiasta (ojca Maćka). Nie brakuje też zaskakujących i zabawnych fotografii Sopotu autorstwa wydawcy albumu. Wśród wielu fotografii trafić można na zdjęcia Krzysztofa Skiby (występy w klubie Cafe No 5 w latach 90-tych) czy na fotkę Czarno Czarnych z koncertu w sopockim Spatifie. Podczas premiery albumu Krzysztof Skiba wspólnie z Maćkiem Kosycarzem udzielał wywiadów i rozdawał autografy
Bruce i blues

W restauracji Moonsfera w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się impreza firmy Sobieski z udziałem słynnego bohatera „Szklanej Pułapki” Burca Willisa. Gwiazdor Hollywood Bruce Willis przybył na kilka dni do Polski by jako współwłaściciel firmy Sobieski wziąć udział w nagraniu reklamy tej słynnej polskiej wódki. Zamknięte spotkanie z Brucem Willisem w Moonsferze prowadził Krzysztof Skiba. Na scenie uaktywnili się m.in. Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa oraz Marek Sierocki jako DJ. Podczas imprezy odbyła się premiera nowego drinka „Bruce i blues”. Nazwa drinka nie jest przypadkowa, bowiem aktor jest nie tylko wielkim fanem muzyki bluesowej, ale także sam świetnie śpiewa bluesa i gra na harmonijce ustnej.
Skiba z ADHD

22 czerwca w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbył się panel dyskusyjny poświecony problematyce zaburzeń ADHD (zespól nadpobudliwości) z udziałem Krzysztofa Skiby, który służył zebranym jako przykład osoby nadaktywnej. Dyskusje z udziałem autorytetów naukowych w dziedzinie rozpoznania i terapii ADHD prowadziła Alicja Resich Modlińska.


Oświadczenie Krzysztofa Skiby

Piszę ten tekst, sprowokowany inwektywami zwolenników Jana Pospieszalskiego, którzy opluwają mnie na forach internetowych wyzywając od bolszewików, komunistów i agentów. Autorem piosenki "Warto rozmawiać" jest Jacek Jędrzejak, ale to mnie Jan Pospieszalski zaliczył w swoim blogu do pałkarzy systemu i porównał do szkoły satyry z nurtu Jerzego Urbana.
Być może warto uświadomić prawicowym zwolennikom programu "Warto rozmawiać", że w stanie wojennym siedziałem w więzieniu za działalność w antykomunistycznym podziemiu. Byłem też kilkanaście razy zatrzymany przez SB za działalność w Ruchu "Wolność i Pokój" oraz Pomarańczowej Alternatywie. Z satyrą w stylu Urbana mam tyle wspólnego, że – gdy Jerzy Urban był u władzy – wydawałem podziemne pisma satyryczne, wymierzone w rząd, który reprezentował. Walczyłem o wolną Polskę gdy można było za to dostać po głowie. O wszystkim tym można sobie poczytać w archiwach IPN-u. Polecam zbiory teczek Sprawa Operacyjnego Rozpoznania "Jantar" oraz SOR "Alternatywa", jeśli kogoś to bardzo interesuje.
Tymczasem Jan Pospieszalski za PRL-u był konformistą. Grał na basie w grupie Czerwone Gitary i wielokrotnie występował z nią na oficjalnych rautach partyjnych w NRD i ZSRR. Jako muzyk Czerwonych Gitar był często gościem telewizji NRD oraz firmował swoją osobą zloty sowieckich pionierów. Był więc dla komunistycznej propagandy "pożytecznym idiotą". Po rozwiązaniu współpracy z Czerwonymi Gitarami grywał też w sympatycznej i przynoszącej niezłe dochody grupie Voo Voo. Dopiero pod koniec lat 90-tych, gdy już dawno nic za to nie groziło, Jan Pospieszalski stał się "obrońcą wiary i polskości" na antenie telewizji publicznej i za jej pieniądze. Jedyne "represje", jakie spotkały Pospieszalskiego, to dowcipy Szymona Majewskiego i piosenka Big Cyca.
Jeżeli piosenka Big Cyca jest "pałką systemu", to program "Warto rozmawiać" ma tyle wspólnego z rozmową, co średniowieczne koło do łamania kości z kołem ratunkowym.
Krzysztof Skiba
Gdańsk 27 czerwca 2010
Koncert dla powodzian

18 czerwca na rynku w Sandomierzu odbył się koncert charytatywny na rzecz powodzian. Organizatorem imprezy była Telewizja Polska, która zbierała fundusze za pomocą sms. Wystąpili m.in. Big Cyc, IRA, Łukasz Zagrobelny i grupa Pectus. Pojawili się też znani aktorzy m.in. Piotr Polk i Tamara Arciuch. Koncert poprowadził Artur Żmijewski. Widowisko reżyserowała Beata Szymańska. Emisja koncertu odbyła się dzień później 19 czerwca na antenie TVP 2.


Skiba w Hiltonie

16 czerwca Krzysztof Skiba pojawił się na otwarciu ekskluzywnego hotelu Hilton w Gdańsku. Jest to drugi hotel sieci Hilton w Polsce (pierwszy otwarto w Warszawie). Hotel znajduje się w wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów miejscu na łuku Motławy przy Długim Pobrzeżu. Hotel ma 150 pokoi, a na piątym piętrze mieści się basen, plaża i taras widokowy. – To świetne miejsce do kręcenia teledysków” – ujawnił Skiba. Widok w tym miejscu jest niesamowity bowiem obejmuje kanał Motławy, gdańska starówkę, wyspę Ołowianka, marinę jachtów i nowoczesny budynek Filharmonii Bałtyckiej. Na fotce poniżej widoki z tarasu podziwiają: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Krzysztof Skiba. Fot: KFP. Więcej zdjęć na www.kfp.pl.
Pomnik Powielacza

12 czerwca w Szczecinie w alejce parkowej między Brama Portową a Placem Zwycięstwa odsłonięto Pomnik Powielacza. Odsłonięcia dokonali działacze nielegalnego za komuny ruchu pacyfistycznego „Wolność i Pokój” którzy zjechali do Szczecina z okazji 25-lecia powstania Ruchu.. Powielacz tak naprawdę nie jest pomnikiem tylko instalacją artystyczną. To autentyczna maszyna drukarska z lat 80-tych zatopiona w akwarium. W czasach komuny na takich maszynach drukowano niezależną prasę i książki. „Powielacz był naszą drogą do wolności” – napisano w stosownym oświadczeniu. Ruch „Wolność i Pokój” domagał się wprowadzenia zastępczej służby wojskowej, zmiany przysięgi, zniesienia cenzury i wprowadzenia swobód demokratycznych. Wysuwał też postulaty ekologiczne. Wielu uczestników Ruchu było represjonowanych i siedziało w więzieniach. W trakcie zlotu który odbywał się w willi Lenza w Szczecinie pojawiło się kilkudziesięciu dawnych uczestników Ruchu w tym m.in. Krzysztof Skiba. W części artystycznej zlotu wystąpili Skiba i Końjo oraz gwiazdy artystycznego podziemia Perfumowane Chuje i Patyczak. Na zdjęciu uczestnicy zlotu pod Pomnikiem Powielacza.Dzień Szakala

2 czerwca w sopockim Pick & Roll Club odbył się koncert charytatywny podczas którego zgromadziła się śmietanka gdańskich muzyków jazzowych. Wystąpili m.in. Mikołaj Trzaska, Przemek Dyakowski, Tymon Tymański, Sławek Jaskułke, Leszek Dranicki i wielu innych. Podczas koncertu zorganizowanego przez Fundację Sopockie Korzenie i Marcina Jacobsona zbierano pieniądze na pomoc dla schorowanego Tomasza „Szakala” Szukalskiego, jednego z najlepszych saksofonistów jazzowych w Polsce. Tomasz Szukalski nagrał ponad 100 płyt. Grywał ze wielkimi muzykami m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Stanisławem Sojką, Davem Hollandem, Johnem Surmanem, Terje Rypdalem.
Aukcje na rzecz Szukalskiego prowadził wice prezydent Sopotu Wojciech Fułek oraz Krzysztof Skiba. Dochód z biletów i aukcji wyniósł ponad 16 tys. zł, które przeznaczono na rehabilitacje i pomoc materialną dla artysty.
MC Wyróżniony

Film Bartosza Warwasa „MC. Człowiek z winylu” z udziałem Krzysztofa Skiby otrzymał wyróżnienie w konkursie Młodego Kina na ostatnim festiwalu Filmowym w Gdyni. Był także pokazywany na 50- tym Krakowskim Festiwalu Filmowym w ramach panoramy Polskiego Kina gdzie doczekał się pozytywnych recenzji. Oto co na temat filmu pisał Onet:
[...] Pokaz filmów polskich zakończył lekki, niebłahy, bardzo przewrotny, sfilmowany z pomysłem i werwą "pseudodokument" - film "MC. Człowiek z winylu" Bartosza Warwasa i Marcina Łuczaka. To historia chłopaka, który w czasach Solidarności i stanu wojennego był pierwszym raperem, któremu brzmienie zawdzięczają nawet Bestie Boys, a historia – upadek muru berlińskiego i zerwanie żelaznej kurtyny. W filmie usłyszeć można śmiertelnie poważne a jednocześnie śmiertelnie śmieszne wypowiedzi: Piotra Bikonta, Jerzego Urbana, Krzysztofa Skiby, Hieronima Wrony, Krzysztofa Zanussi, prof. Tadeusza Lubelskiego i Zbigniewa Hołdysa. Wielkie brawa dla tych panów, że wzięli udział w tak absurdalnym przedsięwzięciu. [...]
Czas na odchudzanie

W ramach zdrowego stylu życia Krzysztof Skiba bierze udział w akcji Odchudzamy Trójmiasto. Jego wizerunek ujawniony zostanie pod koniec maja na billboardach akcji promującej spalanie kalorii. Więcej szczegółów na www.goodluckclub.pl.
Skiba na Festiwalu Filmowym w Gdyni

W ramach XXXV Festiwalu Filmów Fabularnych Gdynia 2010 w konkursie Młode Kino, w którym prezentują swe prace studenci szkół filmowych w pierwszy dzień festiwalu 24 maja zaprezentowano film Bartosza Warwasa „MC człowiek z winylu” będący parodią muzycznych filmów dokumentalnych. Film opowiada historię fikcyjnego bohatera Marcina Cieślaka, który w latach 80-tych w Polsce wymyślił hip hop po czym wyjechał do USA. W filmie występują grając samych siebie m.in. Zbigniew Hołdys, Hirek Wrona, Krzysztof Zanussi, Piotr Bikont, Małgorzata Potocka, Jerzy Urban i …Krzysztof Skiba.


III Światowy Zlot Gdańszczan

W dniach 21-23 maja w grodzie nad Motławą odbywał się III Światowy Zlot Gdańszczan, impreza międzynarodowa, która odbywa się co cztery lata i łączy zasłużone i znane osoby rozproszone po całym świecie, które czują się emocjonalnie związane z Gdańskiem. Kulminacyjną imprezą Zlotu była Gala, która odbyła się w niedzielę 23 maja w Filharmonii na Ołowiance. W trakcie gali ogłoszono wyniki konkursu medialnego Gdańszczanin Roku, który odbywał się pod patronatem Gazety Wyborczej, Radia Gdańsk i Telewizji Gdańsk. Tytuł ten przypadł Maciejowi Kosycarzowi autorowi zdjęć Gdańska i wydawcy pięknych albumów „Fot: Kosycarz. Zdjęcia zwykłe niezwykłe”. Galę na której obecni byli m.in. Mirosław Baka, Maciej Kusznierewicz, Lidia Popiel, Krzysztof Materna i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz prowadzili Monika Richardson i Krzysztof Skiba. Na fotce u dołu: prowadzący oraz laureat. Więcej informacji i zdjęć na www.kfp.pl.
Skiba na Błoniach

7 maja na krakowskich Błoniach podczas koncertu głównego studenckich juvenaliów wystąpią Paweł Kukiz i zespół Piersi, grupa Dżem, Enej i Syndrom Kreta. Gwiazdą koncertu będzie brytyjska formacja Apollo 440 z Liverpoolu. Brytyjczycy to legenda sceny tanecznej. Grupa istnieje od 20 lat. W Krakowie promować będą swój najnowszy krążek „The Future”s What It Used To Be”. Całość koncertu juwenaliowego poprowadzi Krzysztof Skiba. Zapraszamy!
Big Cyc w trasie

Nastał maj, a wraz z nim zrobiło się nieco cieplej i tradycyjnie ruszyły koncerty plenerowe. Zapraszamy na koncerty Big Cyca i występy Krzysztofa Skiby. Załoga jest w świetnej formie! Oto gdzie będzie można ich zobaczyć w najbliższym czasie:
1 maja - Stróże (k/Nowego Sacza) – godz. 21. Stadion kolejarz. Finał rajdu Politechniki Krakowskiej
13 maja – Biała Podlaska
14 maja – Konin
15 maja – Piła (juwenalia)
21 maja – Katowice. Lotnisko Aeroklubu. Juvenalia
22 maja – Zamość . Park Miejski
26 maja – Siedlce
27 maja – Jelenia Góra
28 maja – Bogatynia
29 maja - Miłosna (pod Warszawą)
30 maja - Łuków
Finał grudy bursztynu

3 maja w wypełnionym po brzegi gdyńskim klubie Charlie rozdano nagrody w konkursie satyrycznym „O grudę bursztynu” . W jury konkursy zasiadali m.in. znany kabareciarz Tomasz Jachimek, satyryk Tadeusz Buraczewski i Krzysztof Skiba. Gale rozdania nagród już po raz kolejny poprowadził Krzysztof Skiba, a jako gość specjalny wystąpił Krzysztof Daukszewicz.
Kwietniowe aktywności

30 kwietnia - Skiba show w Nowym Tomyślu podczas imprezy „Gorączka Złota” czyli 20 urodziny Domu Handlowego Pawelec”.
29 kwietnia – sopocki klub artystów Spatif promocja książki Skiby „Opowiadania podwodne” i prezentacja filmu „Byłem figurantem SB”. Prowadzenie Paweł Konnak.
27 kwietnia Skiba show w Hotelu „Łysogóry” w Kielcach podczas „II Festiwalu Nowych i Znanych Marek”. Prowadzenie finał konkursu gazety Echo Dnia na najlepiej ubranego kieleckiego VIPa połączony z pokazem włoskich domów mody w wykonaniu finalistek konkursu Miss Polonia.
25 kwietnia plac przy stadionie Baltic Arena w Gdańsku prowadzenie koncertu „Piknik Euro 2012” . Wystąpili m.in. Raperzy z Letnicy i Golden Life.
22 kwietnia podczas imprezy zamkniętej dla firmy Eurotel w hotelu Astor w Jastrzębiej Górze Krzysztof Skiba wspólnie z Pawłem Końjo Konnakiem zaprezentowali swój program kabaretowy.
21 kwietnia – w studiu Rekording w Warszawie Krzysztof Skiba wziął udział w nagrywaniu popularnego programu rozrywkowego „Kocham cię Polsko” . Obok Skiby w programie wystąpili m.in. Małgorzata Rogalska, Katarzyna Zielińska, Joanna Liszowska i Andrzej Najman. Emisja programu w maju.
9 kwietnia – wspólny występ Krzysztofa Skiby z Pawłem Końjo Konnakiem podczas imprezy zamkniętej dla firmy Cersanit w hotelu Windsor Palace w Jachrance pod Warszawą.
8 kwietnia – wizyta w porannym programie radia Zet. Nagranie wywiadu dla programu TVN „Uwaga”.
7 kwietnia – prezentacja filmu „Beats of Freedom – zew wolności” w Nowym Domu Poselskim w Warszawie z udziałem Marka Niedźwieckiego, Kazika Staszewskiego, posła Arama Rybickiego, Agnieszki Odorowicz (PISF) Leszka Gnoińskiego (reżysera) oraz Krzysztofa Skiby.
6 kwietnia – nagranie na żywo z sopockiego deptaku Bohaterów Monte Cassino dla telewizyjnego programu „Kawa czy herbata” w TVP 1. Opowieść o sopockich knajpach i świrach ze słynnego deptaku „Monciak”.

Fot: Darek Paczkowski - grupa 3 falaOstatnie spotkanie z Aramem

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem obok prezydenta i wielu ważnych osobistości zginął także poseł PO Arkadiusz Rybicki.
7 kwietnia na dwa dni przed tragedią w Sali konferencyjnej Domu Poselskiego odbył się zorganizowany przez Polski Instytut Filmowy specjalny pokaz filmu „Beats of Freedom – zew wolności”. Jest to przejmujmy dokument opowiadający o muzyce rockowej w czasach PRL-u o tym, że muzyka ta miała swój udział w budowaniu wolnego świata poza systemem komunistycznym. Człowiekiem dawnego podziemia „Solidarności”, który wypowiada się w tym filmie o polskim rocku jest Arkadiusz Rybicki. W pokazie „sejmowym” wzięło udział wielu posłów i senatorów, a także twórcy i niektórzy uczestnicy filmu np. Marek Niedźwiecki, Kazik Staszewski, Krzysztof Skiba i właśnie Arkadiusz Rybicki. W trakcie dyskusji po filmie kilku posłów (m.in. posłanka Szczypińska) ujawniło, że w latach 80-tych jeździli na koncerty rockowe do Jarocina. Aktywnym uczestnikiem spotkania był Arkadiusz Rybicki, który wspomniał o idei budowy Muzeum Polskiego Rocka w Gdańsku. Arkadiusz Rybicki był osobą, która wspierała działania entuzjastów rocka zmierzających do utworzenia w przyszłości takiej placówki jak Muzeum Rocka w której historia PRL-u opowiedziana byłaby przez historię zmagań muzyków rockowych z systemem. Nikt z nas nie przypuszczał, że jest to nasze ostatnie spotkanie z Aramem jak nazwano posła Rybickiego.Arkadiusz Rybicki był z wykształcenia historykiem. W latach 70-tych działaczem niezależnego Ruchu Młodej Polski, w stanie wojennym był aktywnym działaczem podziemnej Solidarności, był internowany i wielokrotnie zatrzymywany przez SB. W wolnej Polsce pracował w kancelarii prezydenta Wałęsy, zarządzał Agencją Filmową Profilm, był wice ministrem kultury w rządzie AWS, dyrektorem Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, a ostatnio posłem Platformy Obywatelskiej i członkiem komisji kultury.
Straciliśmy wspaniałego człowieka i przyjaciela.
Na zdjęciu poniżej fotografie z pokazu „Beats of Freedom” w sejmie. Od lewej stoją uczestnicy, twórcy i producenci filmu: filozof Mirosław Makowski, Kazik Staszewski, Krzysztof Skiba, Marek Niedźwiedzki, poseł Arkadiusz Rybicki, Paweł Potoroczyn dyrektor Instytutu im. Adama Mickiewicza (producent filmu), Leszek Gnoiński (reżyser) , Agnieszka Odorowicz (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej).Zdjęcia autorstwa Marcina Kułakowskiego dzięki uprzejmości PISF. Więcej o pokazie filmu w sejmie na stronie www.pisf.pl.

Fot: Darek Paczkowski - grupa 3 falaKobieta Alfa i Dobrenocki

Krzysztof Skiba był gościem Ewy Pacuły w programie Dobrenocki Polsat Cafe. Obok Skiby w programie pojawiła się także aktorka Teatru Narodowego, znana także z licznych ról filmowych Ewa Wiśniewska oraz seksuolog Andrzej Depko. W tym doborowym gronie dyskutowano o kobietach, które lubią dominować. W toku dyskusji ustalono m.in., że samica Alfa to typ kobiety, która może być władcza w życiu zawodowym, ale w alkowie często jest potulną zagubioną ptaszyną. Aby usłyszeć wiele innych ciekawostek trzeba obejrzeć program, którego emisja zapowiedziana jest pod koniec kwietnia w Polsat Cafe. W programie Dobrenocki, którego tematyka zawsze jest mocno erotyczna gościły już m.in. aktorki takie jak Katarzyna Figura, Renata Dancewicz, Grażyna Wolszczak czy Anna Samusionek.Namolni na molo

W ostatnich dniach marca w strugach deszczu Krzysiek Skiba i Maciej Kraszewski nakręcili pierwsza serię skeczy do cyklu „Bracia Namolni”. Bracia Namolni pojawiać się będą zawsze na molo w Sopocie gdzie z właściwym sobie temperamentem analizować będą przeróżne ciekawostki ze świata, który ich otacza. Cykl kabaretowy Namolnych zrealizowany na zamówienie szefowej porannych programów TVP2 Alicji Resich Modlińskiej ma pojawić się w programie śniadaniowym Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Pierwszych pięć odcinków jest już gotowych, a premiera cyklu (nadawanego codziennie od poniedziałku do piątku) prawdopodobnie nastąpi w długi majowy weekend. Na fotkach poniżej Skiba i Kraszewski zastanawiają się dlaczego według Unii Europejskiej ślimak jest rybą i czy w związku z tym można go złapać na wędkę.


Przesłuchanie samców

21 marca Krzysztof Skiba był gościem Pauliny Młynarskiej w programie „Męski punkt widzenia” emitowanym w Polsat Cafe. Szczerze rozmawiano o ulubionym typie kobiet, rodzajach seksu i współczesnych facetach. Na podobne pytania obok Skiby odpowiadali także przesłuchiwani seryjnie Michał Piróg, Krzysztof Cugowski i Michał Wiśniewski. Skiba ujawnił, ze idealnym typem kobiety dla każdego mężczyzny jest kobieta, która pierze mu kalesony. Emisja i odcinka ze Skibą w kwietniu.
Figurant w Ostrowie

28 marca (niedziela)o godz. 20 w klubie Fanaberia w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wrocławska 35 wejście od Chopina) odbędzie się autorskie spotkanie z Krzysztofem Skibą połączone z promocją książki „Opowiadania podwodne” (zbiór satyrycznych opowiadań Skiby wydanych w zeszłym roku) oraz pokazem filmu „Byłem figurantem SB” produkcji Discovery Channel i TVN historia. Film opowiada o akcjach anarchistycznych Skiby w latach 80-tych i happeningach Pomarańczowej Alternatywy. Wstęp wolny!
Skibomagiel w Pile

Zapraszamy na występ trzech tenorów z Trójmiasta. Jarek Janiszewski, Jarek Ziętek oraz Krzysztof Skiba czyli pamiętny Skibomagiel pojawią się 27 marca (sobota) o godz. 20.30 w klubie Stajnia w Pile. Program obejmuje skecze i żarty z telewizyjnego programu Skibomagiel oraz piosenki Duetu Gremplina Mocne wrażenia zapewnione! Impreza jest biletowana.
Beats of Freedom w Łodzi

19 marca o godz. 18.00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi odbędzie się pokaz filmu z udziałem reżyserów Wojtka Słoty i Leszka Gnoińskiego oraz dyskusja o muzyce rockowej w czasach PRL-u, którą poprowadzi Krzysztof Skiba. 11 marca odbyła się premiera filmu w Sali Kongresowej w Warszawie na której obecni byli m.in. Jurek Owsiak, Lech Janerka, Wojciech Waglewski, Tomasz Lipiński ,Kamil Sipowicz, Piotr Nagłowski, Robert Matera i Krzysztof Grabowski z grupy Dezerter, a także licznie zgromadzona ekipa dziennikarzy i polityków (m.in. Jolanta Kwaśniewska, Sławomir Nowak, Tomasz Sekielski, Bartosz Węglarczyk, Karolina Korwin Piotrowska). Fotka Skiby z tej imprezy w linku poniżej.
Skiba na premierze.Skiba na Wyspach

Obszerny wywiad ze Skibą pojawił się na falach polskiej rozgłośni radiowej Radiowski w stolicy zachodniej Anglii w Bristolu. Gospodarzem audycji była zamieszkała na Wyspach dziennikarka z Poznania Izabela Hildebrandt, która drobiazgowo wypytywała Skibę o szczegóły jego aktywności felietonowej we Wprost, w Big Cycu, kabarecie Skibomagiel, Pomarańczowej Alternatywie oraz w Muzeum Polskiego Rocka. W przygotowanej sondzie na temat Skiby wypowiadali się studenci i wykładowcy dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Polacy z Bristolu. Fragmentów nadanej audycji można posłuchać pod adresem Radio
Na fotce poniżej autorka ze Skibą.
Kawa ze Stalińską

12 marca w porannym programie „Kawa czy herbata” (TVP 2) dyskutowano o różnych obliczach zazdrości i zaufaniu. Dyskusja przebiegała bardzo burzliwie m.in. dlatego, że wzięły w niej udział aktorki – pełna temperamentu Dorota Stalińska i dowcipna Karolina Nowakowska oraz znany z zadziorności Krzysztof Skiba. Prowadzący program prezenterzy Paulina Chylewska i Radek Brzózka mieli poważne kłopoty aby opanować rozgorzałych dyskutantów.


Piórkiem malowane

10 marca Krzysiek Skiba pojawił się na wernisażu absolwentki gdańskiej ASP Marty Piórko, który odbył się w Yesterday Cafe w Gdańsku przy ulicy Piwnej. Klub Yesterday to stałe miejsce spotkań nie tylko artystycznych. Bardzo często bywa tu Końjo, Skiba, Jarek Janiszewski i reszta wesołej ekipy. Przed kilku laty w Yesterdayu często występował słynny Kabaret Ekstremalny i stąd sentyment do tego miejsca. Malarstwo Marty Piórko to fascynacja komiksem i sztuka pop artu. Zdaniem Skiby to świetne obrazy, które idealnie nadają się na okładki płyt rockowych. Na zdjęciu poniżej Skiba i autorka prac.
Skiba w Radiu Zet

W najbliższy piątek 12 marca ok. godziny 9.05 Krzysztof Skiba będzie gościem porannej audycji w Radiu Zet. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Drzemki w Pracy. Skiba wygłosi odkrywczy manifest o pożytkach spania w robocie i sposobach na ukrywanie drzemki przed szefem.


Faceci w Bluszczu

W marcowym numerze kobiecego miesięcznika Bluszcz ukazał się tekst w którym dwaj znani faceci aktor Krzysztof Globisz i showmen Krzysztof Skiba poddani zostają próbie prawdy. Obaj rozwiązują test według Viewegha, który ukazuje prawdziwe oblicze mężczyzny. Wyniki testu zapierają dech w łokciach.


Naiwna rozmowa

W programie publicystycznym TVP Gdańsk „Rozmowa z dwiema niewiadomymi” Hanny Kordalskiej Rosiek wystąpił Piotr Łukaszewski (gitarzysta grupy Ptaky) i Krzysztof Skiba. Tematem spotkania była naiwność. Sporo rozmawiano o naiwności w sztuce i polityce, oraz o naiwności pozytywnej i takiej która doprowadza do katastrofy. Problem czy bardziej naiwni są mężczyźni czy kobiety nie został rozstrzygnięty. Program miał emisję na antenie TVP Gdańsk w dzień kobiet 8 marca o godz. 18.


Zew wolności – premiera

11 marca w Sali kongresowej PKiN w Warszawie i 19 marca w Muzeum Kinematografii w Łodzi odbędą się premierowe pokazy filmu dokumentalnego „Beats for Freedom – zew wolności”. Film poświecony jest polskiej muzyce rockowej lat 80-tych. Autorami filmu są Wojciech Słota i Leszek Gnoiński, a wyprodukowały go ITI oraz Instytut im. Adama Mickiewicza. Film, który niebawem wejdzie do kin zbiera świetne recenzje i zdobył już liczne nagrody m.in. na festiwalu filmowym w Chicago. W filmie o muzyce w czasach cenzury, stanu wojennego i rządów junty generała Jaruzelskiego mówią m.in. Kazik Staszewski (Kult) , Muniek Staszczyk (T.Love), Krzysztof Grabowski (Dezerter), Tomek Lipiński (Tilt) i Krzysztof Skiba (Big Cyc).


Wstęp wolny

7 marca (niedziela) o godz.17.05 w programie nowinek kulturalnych Moniki Richardson „Wstęp wolny” (TVP 2) Krzysztof Skiba będzie opowiadał o muzyce lat 80-tych i premierze filmu „Beats for Freedom – zew wolności”. Obok Skiby w programie pojawią się też Kayah i aktor Piotr Adamczyk.


Maniacy na Węgrzech

Coraz bardziej modne robią się lata 80-te. W węgierskim Debreczynie w galerii Modern Centre for Contemporary Arts odbył się wernisaż słynnej wystawy „Republika bananowa – ekspresja lat 80-tych”. Jest to wystawa która dokumentuje prace polskich artystów z kręgu nowej ekspresji tzw. nowych dzikich. Wystawa ta prezentowana była w wielu miastach w Polsce, a także w Bukareszcie i teraz w Debreczynie. Znalazł się tam mały akcent z czasów początków Big Cyca i działalności łódzkiej Pomarańczowej Alternatywy, kiedy to w ramach Galerii Działań Maniakalnych wydawano pismo Przegięcie Pały, malowano na murach graffiti oraz prowadzono uliczne działania happeningowe. Warto przypomnieć, że w Galerii Działań Maniakalnych w latach 1988-90 udzielali się radykalni twórcy tacy jak Michał Gralak, Andrzej Miastkowski (obecnie twórcy Wspólnoty Leeeżeć), Krzysztof Raczyński (montażysta filmowy m.in. filmu „Wojna polsko ruska” czy Krzysztof Skiba (Big Cyc).
Skiba w Radiu Gdańsk

27 lutego w sobotę Krzysiek Skiba był gościem wieczornej audycji Muzyczny Mikser Marka Cegielskiego w Radiu Gdańsk. W trakcie audycji Skiba barwnie opowiadał o książce „Big Cyc na barykadzie rokędrola”, były wspomnienia z tras koncertowych, ciekawostki z historii Big Cyca oraz konkurs w którym można było wygrać książkę wraz z płytą.


Big Cyc i Madonna

Ciekawostka o Big Cycu w brytyjskiej prasie! W brytyjskim magazynie Searchlight (numer 412) poświeconym problematyce walki z rasizmem i faszyzmem znalazł się artykuł Rafała Pankowskiego, który opisuje epizod związany z koncertem wokalistki Madonny w Warszawie. Sponsorem koncertu była firma Allegro (portal aukcyjny), która toleruje handel gadżetami faszystowskimi za swoim pośrednictwem. Podczas wywiadu na żywo w TVN 24 Krzysztof Skiba zwrócił się do Madonny aby ta przyłączyła się do protestów przeciwko praktykom stosowanym przez Allegro. Warto dodać, że zespół Big Cyc (wspólnie ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej) już od wielu miesięcy prowadzi na swoich koncertach akcję informacyjną pod hasłem „Dosyć nazizmu na Allegro”. Pod apelem do firmy aby zrezygnować z handlu faszystowskimi śmieciami podpisali się m.in. muzycy Big Cyca, Janina Ochojska i Jurek Owsiak.


SKIBA I KOŃJO W BIBLIOTECE

Każdy kto ma odwagę spotkać oko w oko Skibę i Końja tym razem będzie musiał udać się do Bibilioteki!3 marca 2010 w środę o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie (Wejherowo ul. Kaszubska 4) Skiba i Końjo promować będą swoje najnowsze książki. Końjo przeczyta wiersze z tomu „Wiersze wylane” które ukazały się nakładem Gdańskiego Kantoru Wydawniczego, a Krzysztof Skiba przeczyta kilka „Opowiadań podwodnych” ze zbioru wydanego przez Wydawnictwo Zysk. W programie miła rodzinna atmosfera oraz pokaz filmu Discovery Channel i TVN Historia o Pomarańczowej Alternatywie i Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego.
Skiba w Łaźni

Znane z prezentacji sztuki awangardowej i postnowoczesnej Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku (Gdańsk ul. Jaskółcza 1) zaprasza w ramach cyklu „Mistycy, Literaci Wariaci” na spotkanie z Krzysztofem Skibą. W trakcie spotkania Skiba będzie promował swój tom opowiadań pt. „Opowiadania podwodne”. Zaprezentowany będzie także film Marcina Więcława o Skibie produkcji Discovery Channel i TVN Historia. Kuratorem cyklu „Mistycy Literaci wariaci” jest Paweł Końjo Konnak. Spotkanie odbędzie się 25 lutego (czwartek) o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Koncerty, imprezy

20 lutego koncert zespołu Big Cyc we Władysławowie.
19 lutego Skiba poprowadzi balangę w stylu lat 90-tych w hotelu Park Inn w Krakowie.
18 lutego koncert zespołu Big Cyc w Hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej (impreza zamknięta)
17 lutego Skiba poprowadzi bal w stylu PRL-u w Hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej (impreza zamknięta)Nigdy więcej nazizmu na Allegro

Krzysztof Skiba obok Janiny Ochojskiej, Jurka Owsiaka i setek innych osób podpisał apel domagający się zablokowania aukcji internetowych na portalu Allegro podczas, których handluje się faszystowskimi insygniami i gadżetami. Zespół Big Cyc współpracujący ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej” od zeszłego roku informuje o tej akcji podczas swoich koncertów, a także rozrzuca stosowne ulotki. Allegro broni uczestniczących w tego rodzaju transakcjach klientów twierdząc, że handlarze kubkami ze swastyką to „kolekcjonerzy”. Akcję wyrzucenia faszystów z Allegro wspiera też znany artysta graffiti Dariusz Paczkowski. Poniżej jedna z jego ulicznych prac związana z
SKIBA W KARNAWALE

Mimo kryzysu, śniegu i braku prądu ruszyły pełną parą imprezy karnawałowe, a w raz z nimi w trasę ruszył Krzysztof Skiba jako dynamiczny konferansjer i artysta mocno rozrywkowy. Oto styczniowe imprezy na których Skiba ujawni swój potencjał słowotwórczy.
30 stycznia – zabawa karnawałowa w hotelu Gołębiewski w Wiśle
29 stycznia – impreza karnawałowa w hotelu Intercontinental Warszawa
24 stycznia – koncert Stana Borysa - Dream Klub w Sopocie
22 stycznia – Premiera nowego design klub Enklawa w Warszawie
20 stycznia – XVII Biesiada Felietonistów w klubie Vespa de Luxe w Gdańsku
14 stycznia – „Końjo i Skiba Show” klub „Grawitacja” w Olsztynie
8 stycznia – impreza karnawałowa w klubie Pokład w Gdyni
Zapraszamy do uważnego prześledzenia rubryki „Show” gdzie znajduje się aktualna oferta kabaretowa Skiby i jego ekipy.
Rekordowa licytacja!

Podczas imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie (Centrum Kultury „Scena to dziwna”) licytowano gipsowe popiersie wodza rewolucji Lenina w punkowym irokezie w komplecie z książką „Big Cyc na barykadzie rokędrola” i płytą CD. Dodać wypada, że Lenin z punkowym irokezem to symbol wymyślony przez znanego artystę graffiti Darka Paczkowskiego, który to pomysł został rozpropagowany przez zespół Big Cyc na pierwszej płycie „Z partyjnym pozdrowieniem” , a także na koszulkach firmowych zespołu. Zarówno wódz rewolucji w nietypowym uczesaniu jak i książka wzbudziły wielkie emocje i po morderczej walce zostały zakupione przez szefa jednego z funduszy inwestycyjnych za sumę 5000 zł.
Konjo i Skiba w Grawitacji

14 stycznia (czwartek) 2010 o godz. 20.00 w olsztyńskim klubie studenckim Grawitacja (Olsztyn ul. Żołnierska 14 b) Końjo i Skiba we właściwy sobie widowiskowy sposób promować będą swoje książki. Końjo zaprezentuje wiersze ze zbioru „Wiersze wylane” (wydawnictwo Gdański Kantor Wydawniczy), a Skiba opowiadania z tomu „Opowiadania podwodne” (Wydawnictwo Zysk i s-ka”). W trakcie spotkania odbędzie się także prezentacja filmu Discovery Channel Historia i TVN Historia o podziemnej działalności Skiby w latach 80-tych i o happeningach Pomarańczowej Alternatywy. Zapraszamy!


Big Cyc koncertuje!

Zapraszamy na pierwsze koncerty Big Cyca w Nowym Roku. To już 22 rok w historii wesołej załogi. Już 10 stycznia (niedziela) w ramach koncertów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Big Cyc zagra w Opolu. Koncert zespołu rozpocznie się o godz. 20.00 w samym centrum miasta na Placu Kopernika. 15 stycznia (piątek) zapraszamy na koncert do Goleniowa. Tam o godz. 20.30 Big Cyc zagra w klubie Strefa Muzyczna Rampa.
Rekord na blogu!!!

Ostatni felieton Skiby „Gacie Edyty Górniak” z 5 stycznia 2010 na blogu „Skibą w łeb” (Wirtualna Polska) dotyczący kulis koncertu sylwestrowego Polsatu zanotował absolutnie rekordową ilość - ponad 110 tysięcy wejść! Skiba opisuje tam szczegóły pewnej zabawnej sytuacji kiedy to w trakcie koncertu wpadł do kanału kamerzysty w wybiegu scenicznym. Blog Skiby ukazuje się już od ponad dwóch lat, a ilość wejść grubo przekroczyła milion. Polecamy nie tylko ostatnie wpisy na blogu Skiby oto adres: www.skiba.bloog.pl.
2009Skiba na sylwestra

Uwaga! Krzysztof Skiba będzie bardzo aktywny w ostatni dzień roku. 31 grudnia już o godzinie 9.00 Skiba będzie komentował największe skandale minionego roku w TVN 24. Następnie o godz. 10.30 pojawi się obok Haliny Frąckowiak i grupy Trubadurzy w programie „Pytanie na śniadanie” (TVP 2) gdzie opowie o swoich najbardziej ekstremalnych koncertach sylwestrowych. Między godziną 14.00-16.00 wspólnie z synem Tytusem będzie gościem audycji Artura Orzecha w III Programie Polskiego Radia gdzie zaprezentuje swoje ulubione piosenki, a Tytus opowie o swojej fascynacji grupą The Beatles. Miedzy godziną 17.00-18.00 będzie gościem Polsat News i opowie o niespodziance przygotowanej przez zespół Big Cyc na koncert sylwestrowy. O godz. 20.00 wspólnie z Big Cycem weźmie udział w koncercie sylwestrowym Polsatu (wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk, Lady Pank, Muniek Staszczyk Andrzej Piaseczny, Edyta Górniak), o godzinie 23.30 zawita do sylwestrowego wydania programu „Jaka to melodia” (TVP 1) gdzie wspólnie z Robertem Janowskim, Katarzyna Kwiatkowską i Katarzyną Piasecką będzie odgadywać tytuły piosenek i wykonawców.Skiba w Vivie

21 grudnia telewizja muzyczna VIVA wyemitowała program VIVA SPOT z udziałem Krzysztofa Skiby. W programie Skiba opowiadał m.in. o swoich planach artystycznych, o historii Big Cyca zawartej w książce „Big Cyc na barykadzie rokędrola”, a także o swojej książce (wydanej w czerwcu tego roku) „Opowiadania podwodne”. Skiba wziął udział w zabawnym teście historycznym, a także zaprezentował ostatni teledysk Big Cyca „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”Lata 80-te na taśmach filmowych

15 grudnia w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się premiera filmu „Beats of Freedom” zrealizowanego przez TVN i Instytut Adama Mickiewicza. Film opowiada o polskiej alternatywie i niezależnej muzyce rockowej w latach 80-tych. W filmie występuje m.in. Krzysztof Skiba.Książka zamiast czołgów

W dniach 10-12 grudnia Krzysztof Skiba i Dżej Dżej promowali w Warszawie i Łodzi książkę o Big Cycu pojawiając się m.in. w radiowej Trójce (audycja Artura Orzecha), Antyradiu (program „Pobudzenie” Tomasza Kasprzyka) Radiu Wawa (Gwiazdozbiór), Radiu Łódź, Radiu Vox, Telewizji Łódź, w TVP 2 „Pytanie na śniadanie” czy TVP 1 „Kawa czy herbata”, a także w programie 1 Polskiego Radia i Radiu Eska Rock. Specjalnie dla Radia Eska Rock Krzysztof Skiba nagrał serie szesnastu odcinków w których czytał najbardziej soczyste fragmenty książki „Big Cyc na barykadzie rokędrola”. W dniach 14- 20 grudnia fragmenty były emitowane na antenie radia. 11 grudnia w łódzkim pałacu Alfreda Biedermanna Krzysztof Skiba wziął udział w konferencji Narodowego Centrum Kultury podczas której zaprezentowano m.in. film „Byłem figurantem SB” telewizji Discovery Channel i TVN Historia. Podczas tego spotkania Krzysztof Skiba także opowiadał o książce i historii zespołu Big Cyc. Finałem promocji książki był koncert 12 grudnia na „Antybalu dziennikarzy” w warszawskim klubie M25. Big Cyc zagrał tam obok formacji Vulgar z Sopotu, Czarno Czarni oraz Poparzeni Kawą 3. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia książka zamiast czołgów trafiła do sklepów na terenie całego kraju…BIG CYC z Edytą Górniak!

9 grudnia w warszawskim Pałacu Ślubów przy Placu Zamkowym odbyła się konferencja prasowa telewizji Polsat na której ujawniono skład artystów biorących udział w koncercie sylwestrowym. W koncercie na Placu Konstytucji wezmą udział: Lady Pank, Andrzej Piaseczny, Stachursky, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Szwagierkolaska, Muniek, Maciej Maleńczuk, kabaret Chatelet, September, Big Cyc i Edyta Górniak. Koncert będzie odbywał się na największej scenie sylwestrowej w Polsce. Planuje się, że zobaczy go 100 tys. widzów w Warszawie i ok. 6-7 mln przed telewizorami. Koncert dedykowany będzie pamięci Michaela Jacksona. W konferencji prasowej obok wielu artystów wzięli też udział Krzysztof Skiba i Dżej Dżej, którzy zaprezentowali dziennikarzom książkę „Big Cyc na barykadzie rokędrola”, a jeden z pierwszych egzemplarzy podarowali dyrektor Telewizji Polsat Ninie Terentiew.Instytut Polskiego Rocka

Sąd administracyjny w Gdańsku zarejestrował z początkiem grudnia Stowarzyszenie Instytut Polskiego Rocka. Jest to sformalizowanie inicjatywy która już od dziesięciu lat działa jako Muzeum Polskiego Rocka przy klubie Rock Cafe w Gdańsku (Gdańsk ul. Tkacka 7/8). Przypomnimy, że w klubie dzięki staraniom Pawła Konnaka i Krzysztofa Skiby zgromadzono kolekcje pamiątek po słynnych muzykach rockowych od beatlesowskich Niebiesko Czarnych po punkową grupę Dezerter. Od teraz Muzeum nie jest już prywatną inicjatywą kilku entuzjastów tylko działa jako Stowarzyszenie, którego ideą jest propagowanie wiedzy muzycznej, organizowanie koncertów oraz zbudowanie w przyszłości Muzeum Polskiego Rocka z prawdziwego zdarzenia. W tym celu tworzy się strona internetowa, która gromadzić będzie sympatyków tej zacnej idei.SKIBA W „DLACZEGO”

Grudniowy numer miesięcznika studenckiego „dlaczego” drukuje obszerny wywiad Pawła Rusaka z Krzysztofem Skibą jako ministrem humoru. Swobodna pogawędka o polskim poczuciu humoru ilustrowana jest szokującymi fotkami Skiby, które miesięcznik zamieszcza także na okładce. Sesja fotograficzna była bardzo pracochłonna i wymagająca wielu poświęceń. Dość powiedzieć, że Skiba został posmarowany miodem, a następnie wysypano na niego pierze z rozdartej poduszki. Efekt poniżej.Mikołaje na motorach!

6 grudnia w Mikołajki Krzysztof Skiba prowadził scenę mety słynnej akcji „Mikołaje na motorach”. Motocykliści już po raz siódmy zorganizowali akcję charytatywną podczas, której przebrani za Mikołajów jechali w barwnym korowodzie z Gdyni do Gdańska. W tym roku na scenie przy Długim Targu witał ich Skiba. W akcji wzięło udział ponad 2300 motocyklistów z całej Polski a także easy riders z Austrii i Finlandii. Przy okazji akcji uzbierano ponad 60 tys. zł na dożywianie dzieci w pomorskich szkołach. Tego samego dnia w Gdyni na Skwerze Kościuszki odbył się koncert „I ty zostaniesz świętym Mikołajem” w którym obok grup Łzy, De Mono i Video zagrał m.in. Big Cyc. Koncert był transmitowany przez TVP 2. U dołu fotka motocyklowych Mikołajów na Długim Targu w Gdańsku dzięki uprzejmości agencji fotograficznej KFP. Więcej zdjęć na stronie www.kfp.pl.Zagadkowa Blondynka

Aktor Robert „Rozi” Rozmus, showmen Paweł „Końjo” Konnak i Krzysztof Skiba to trzech szalonych gości najnowszego programu Beaty Pawlikowskiej „Zagadkowa Blondynka”. W programie goście odpowiadać będą na trudne pytania z dziedziny ciekawostek geograficznych i antropologicznych. Kto zdobędzie najwięcej punktów i wygra trofeum programu „palmę pierwszeństwa” przekonacie się już w najbliższą sobotę. W programie gwarantowana dawka dobrej zabawy i szczerego śmiechu. Emisja „Zagadkowej blondynki” 28 listopada (sobota) godz. 19.00 w TVP 2.Na barykadzie Big Cyca

Już na dniach nakładem Fundacji Kultury i przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach serii biblioteka Muzeum Polskiego Rocka ukaże książka o zespole Big Cyc autorstwa Jarosława Wardawego zatytułowana „Big Cyc na barykadzie rokędrola” . Publikacja ta będzie prawdziwym rarytasem nie tylko dla fanów zespołu, ale także dla wszystkich tych których ciekawi historia najnowsza. Sporo niepublikowanych fotografii, dokumentów i ciekawostek z historii zespołu ukazanych na tle burzliwych przemian ustrojowych ostatnich 21 lat.Mała Czarna Skiba

Krzysztof Skiba pojawi się w kobiecym talk show Mała Czarna na antenie TV 4. Mała Czarna to prowadzony przez Katarzynę Montgomery program o zdecydowanie kobiecej tematyce. Współprowadzącymi bywają tu celebrytka pierwszej ligi Ola Kwaśniewska, córka reżysera, restauratorka i właścicielka stadniny koni Karolina Wajda, modelka, piosenkarka i bizneswoman Agnieszka Maciąg czy scenograf i najbardziej bombowa osobowość Katarzyna Lengren. W tym wybitnie kobiecym królestwie pojawi się wreszcie samiec. Męskim rodzynkiem kobiecego tortu będzie Skiba, który opowie o kryzysie męskich wzorców wychowawczych we współczesnym świecie. Program nagrano w listopadzie 2009 w studiu Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie.Fama dla Cyca

15 listopada w hali sportowej w Tomaszowie Mazowieckim z inicjatywy Radia FAMA odbył się koncert będący podsumowaniem muzycznym roku. Wśród wielu zaproszonych zespołów (m.in. Łzy, Video, Mezo, Mrozu, Wet Fingers) pojawiła się też załoga Big Cyca. Ekipa Big Cyc wystąpiła w maskach przeciwzakaźnych czym mocno rozbawiła widownię i wprawiła w popłoch organizatorów. BC otrzymał od organizatorów „Famkę” nagrodę za dorobek artystyczny. Ostatnia wakacyjna piosenka zespołu Big Cyc „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków” zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów radia Fama.Skiba w Lublinie

13 listopada 2009 w lubelskim klubie Cabaret Cafe odbyło się spotkanie z Krzysztofem Skibą, który promował swoje „Opowiadania podwodne” oraz prezentował filmy dokumentujące działalność Pomarańczowej Alternatywy. Spotkanie zorganizował Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN w osobie dr kulturoznawstwa Joanny Ziętar, a jego pomysłodawcą był Piotr Stajdel – klawiszowiec Big Cyca. Dzięki obficie zaopatrzonemu barkowi klubu atmosfera była bardzo sympatyczna.
Gadak gada
Skibox
Galeria Świrόw„Chwyty” chwytają

Mimo ciągłych zmian prezesów i zawirowań personalnych w TVP nadal nieźle sobie radzi nowy program Krzysztofa Skiby i Maćka Kraszewskiego „Chwyty codzienne”. Przypomnijmy, że ten satyryczny przegląd wydarzeń emitowany jest dwa razy w tygodniu w każdą sobotę i niedzielę o godz. 22.50 w TVP Info. Chwytający za gardło i serce program to cykl składający się z krótkich, zaledwie ośmiominutowych odcinków. Ponieważ program trwa zaledwie osiem minut więc trzeba uważać aby lekko się spóźniając nie załapać się na najlepszy dowcip czyli „napisy końcowe”. W przyszłym tygodniu twórców programu czeka praca nad jubileuszowym – 20 odcinkiem!A mury runą…

Mija właśnie 20 rocznica obalenia muru berlińskiego. Warto z tej okazji przypomnieć, że Big Cyc był jednym z niewielu polskich zespołów, które w latach 80-tych grywały regularne koncerty w berlińskich klubach undergroundowych. W 1988 Big Cyc brał udział w festiwalu anarchistycznym Schwarze Tage w klubie El Loco na Kreuzebergu. W latach 1988-1990 zespół uczestniczył w Berlinie w wielu imprezach o charakterze wolnościowym i niezależnych imprezach muzycznych. Z tego okresu pochodzi fotografia zespołu zrobiona po zachodniej stronie nieistniejącego już dziś muru berlińskiego. W trakcie wypadów do Berlina powstała słynna piosenka „Berlin Zachodni”, która w 1989 roku gdy obalano mur doszła nieoczekiwanie do pierwszego miejsca na liście przebojów Trójki. Rozmowy z Krzysztofem Skibą o tych historycznych wydarzeniach wyemitowały Pierwszy Program Polskiego Radia i TVN 24.
SPOTKANIE W LUBLINIE

13 listopada w piątek o godz. 18.00 w Ośrodku Brama Grodzka – Teatr NN ul. Grodzka 21 w Lublinie zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Skibą. W trakcie spotkania Skiba będzie promował swoją najnowsza książkę wydaną przez Wydawnictwo Zysk pt. „Opowiadania podwodne”. Podczas spotkania emisja wstrząsającego filmu pt. „Byłem figurantem SB” autorstwa Marcina Więcława. Film opowiada o wydarzeniach z okresu stanu wojennego kiedy to Skiba był aresztowany podczas festiwalu rockowego w Jarocinie i działał w Pomarańczowej Alternatywie. Produkcja Discovery Channel i TVN Historia.POD OSTRZAŁEM MOHERÓW

31października Krzysztof Skiba był uczestnikiem gorącej debaty telewizyjnej realizowanej w TVP Gdańsk pt „Po co nam patriotyzm?”. W debacie wzięła udział m.in. minister edukacji Katarzyna Hall. W trakcie dyskusji doszło do ostrego starcia słownego z grupą starszych osób reprezentujących archaiczną wersję patriotyzmu. Oliwy do ognia dolała relacja z imprezy Moher Party organizowanej przez Skibę i Pawła „Końja” Konnaka kilka lat temu w klubie Yesterday w Gdańsku.SKIBA W TRAFFICU

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek 26.10 w warszawskim klubie Traffic (Warszawa ul. Bracka 25) w sali klubowej na III piętrze odbędzie się o godz. 18.00 spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą. Skiba promował będzie swoją najnowsza książkę „Opowiadania podwodne”. Prowadzenie spotkania Paweł Końjo Konnak. W trakcie spotkania emisja dwu częściowego filmu Marcina Więcława o Skibie produkcji Discovery Historia i TVN Historia. Wstęp wolny!KLOSSOMANIA W KATOWICACH

Krzysztof Skiba prowadził konkurs wiedzy o serialu „Stawka większa niż życie” w muzeum Hansa Klossa w Katowicach. W finale konkursu, który odbył się 10.10 w siedzibie Muzeum przy ul. Gliwickiej 6 wzięło udział ośmiu najlepszych zawodników wyłonionych w eliminacjach regionalnych. Przewodniczącym jury konkursu był 80-letni Stanisław Mikulski odtwórca agenta J-23. Niezwykle trudne pytania przygotował Bogdan Bernacki autor książki o serialu. Najlepszym znawcą serialu okazał się pracownik sądu w Słupcy Karol Skocki. Relacje z konkursu ukazały się m.in. w TVN i Teleekspresie. Po konkursie był czas na spotkanie i rozmowę z samym Klossem.SHIBUJA WAS ROZBUJA

W sobotę 10 października 2009 na kanale VIVA Polska ruszyła trzecia edycja konkursu karaoke Shibuya. Program emitowany będzie co tydzień. W konkursie startuje kilkudziesięciu młodych śpiewających artystów. Zwycięzca otrzyma nagrodę 10 tys. zł, a także możliwość nagrania swojej piosenki i nakręcenia teledysku. W jury konkursu zasiada Ania Wyszkoni, Tomasz Lubert i Krzysztof Skiba.BIG CYC i SKIBA NA URODZINACH

W warszawskim klubie Platinium Darek Maciborek z radia RMF FM urządził huczne urodziny swojej Pop Listy. Z okazji 2000 notowania listy przebojów w klubie Platinium zjawiła się cała śmietanka polskiego show bizu m.in. Robert Gawlinski i zespół Wilki, Andrzej Krzywy i De Mono, Gosia Ostrowska, Wanda Kwietniewska, Olek Klepacz, Ewelina Flinta, Grzegorz Skawinski i Kombii, Patrycja Markowska, a także Doda i Nergal. Obecna była także ekipa Big Cyca, która wykonała na scenie dwa ostre kawałki „Szambo i perfumeria” oraz stary numer „Tu nie będzie rewolucji”.SKIBA U JAGIELSKIEGO

W nowym talk show Wojciecha Jagielskiego pt.”Wieczór kawalerski” emitowanym na antenie TVN Turbo pojawił się Krzysztof Skiba. Pytania były ogólne i osobiste, a rozmowa przebiegała w przyjacielskiej atmosferze. Wśród najbardziej zabawnych pytań pojawiły się takie jak: dlaczego Skiba się nie odchudza, czy ma nadciśnienie i czy zażywa viagrę.
Tutaj lepsza rozdzielczośćCHWYTY CODZIENNE

To tytuł nowego programu który pojawi się na antenie TVP Info. Już w najbliższą sobotę i niedzielę (3 i 4 października) o godz. 22.50 satyryk Maciej Kraszewski (znany m.in. z zabawnych komentarzy w radiowej „Trójce”) i showmen Krzysztof Skiba (frontmen Big Cyca i felietonista Wprost) będą przyglądać się rzeczywistości i wychwytywać z niej największe absurdy. Obecność Kraszewskiego i Skiby gwarantuje, że złośliwości i ciętych komentarzy nie zabraknie. Jak zapewniają twórcy programu w „Chwytach codziennych” mogą trafić się uchwyty, zachwyty, a nawet…. chwyty za gardło. Odcinki sobotnie będą podsumowaniem tygodnia ze świata polityki, a w odcinkach niedzielnych autorzy skupia się na śmiesznych wydarzeniach w show biznesie. „Chwyty codzienne” wbrew nazwie będą nadawane dwa razy w tygodniu.
SKIBA SPOTKANIA AUTORSKIE

Uwaga!!! Podajemy miejsca i terminy spotkań autorskich Krzysztofa Skiby. Podczas spotkań autor zaprezentuje fragmenty swej książki „Opowiadania podwodne”. W trakcie spotkań prezentowane będą także dwa filmy o Skibie autorstwa Marcina Więcława z telewizji Discovery Historia.
Wrocław 4.10.09 (niedziela) godz. 21.00. Klub „Maniana” (Wrocław ul. Mikołaja 8). Występ wspólnie z Pawłem Konnakiem i Tymonem Tymańskim.
Katowice 11.10.09 (niedziela) godz. 13. Muzeum Hansa Klossa (Katowice ul. Gliwicka 6).
Gdynia 12.10.09 (poniedziałek) godz. 19.30 Charlie Jazz Club (Gdynia ul. Jana Pawła II nr 9 przy Alei Topolowej).
Warszawa 26.10.09 (poniedziałek) godz. 18.00 Traffic Club (Warszawa ul. Bracka 25). Występ wspólnie z Pawłem „Końjo” Konnakiem.


SKIBA NA FESTIWALU

16 września podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zaprezentowano na pokazach dodatkowych kilka ważnych filmów dokumentalnych zrealizowanych w ostatnim roku. Premierę miał m.in. film poświecony polskiej muzyce rockowej lat 80-tych pt. „Beat the Freedom”. W filmie obok wielu muzyków z grup Dezerter, Brygada Kryzys, Tilt wypowiada się także Krzysztof Skiba, który wspomina swoje zatrzymanie na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku.
KOŃJO WYLANY

15 września w znanej z awangardowych imprez gdańskiej Galerii Łaźnia miała miejsce premiera tomu „Wierszy Wylanych” Pawła Końja Konnaka. Wiersze Wylane to zbiór trzech wcześniej wydanych tomików Końja. Wszystkie wydane były w małych nakładach przez niszowe wydawnictwa. Obecny tom to pokłosie sukcesu nominacji ostatniego tomu „Król festynów” do nagrody literackiej NIKE. „Wiersze wylane” wydała poważna gdańska oficyna wydawnicza L&L i jest nadzieja, że tym razem strofy poetyckie naszego kolegi dostępne będą we wszystkich księgarniach. Coś dla tropicieli ciekawostek: w tomiku znajdziemy fotkę Końja z Big Cycem podczas wyjazdu na koncerty do Nowego Yorku w 1997 roku.
VIVA SHIBUYA

W dniach 15-17 września w warszawskim klubie Scena 2000 - Krzysztof Skiba obok Ani Wyszkoni (wokalistka zespołu Łzy) i Tomasza Luberta (ex gitarzysta grup Virgin, Video, a obecnie Volver) zasiedli w jury konkursu Shibuya stacji muzycznej Viva. To już trzecia edycja tego popularnego konkursu karaoke w którym bardzo młodzi wokaliści śpiewają znane hity. W poprzednich edycjach jurorami byli m.in. Doda, Michał Wiśniewski czy hip hopowiec Doniu. Dwudziestu siedmiu wokalistów wyłonionych z grupy 500 chętnych walczyło o główną nagrodę czyli 10 tys. zł, nagranie piosenki i nakręcenie teledysku. Początek emisji programu w październiku w stacji VIVA.
KRASNOLUDKI I BIG CYC

11 września o godz. 16.00 w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu tuż obok wejścia na Uniwersytet otwarto wystawę plenerową „To krasnoludki obaliły komunę”. Jest to wystawa plenerowa poświecona happeningom Pomarańczowej Alternatywy. Wystawa ta prosto z plaży w Gdańsku dotarła tym razem do Warszawy. Podczas otwarcia pojawił się cały skład zespołu Big Cyc. Wspólnie z Waldemarem „Majorem” Fydrychem muzycy Big Cyca rozdawali przechodniom pomarańcze i czapki krasnoludków. W związku z beznadziejną formą polskich piłkarzy nożnych (fatalnie przegrany mecz ze Słowenią) urządzono uliczny casting do kadry narodowej. Ku uciechy zebranych grano w piłkę i wznoszono okrzyki, że tylko „krasnoludki mogą uratować polska piłkę nożną”. Wieczorem Big Cyc zagrał zamknięty koncert w Pałacu Architekta na Foksal.
URODZINOWY GOŚĆ

1 września gościem tysięcznego wydania porannego programu muzycznego „Wstawaj Gramy! w telewizji Polsat był Krzysztof Skiba. Prowadzący odbył ze Skibą wesoła rozmowę oraz zaprezentował najnowszy teledysk Big Cyca „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”.
POŻEGNANIE LATA

29 sierpnia w Kwidzynie na terenie przepięknej stadniny koni odbył się koncert „Pożegnanie lata” z udziałem Skiby i Big Cyca. Przed koncertem Skiba prowadził konkursy dla widzów. Dodatkowa atrakcją były popisy jeździeckie oraz recital dawno niewidzianego w Polsce Jerzego Grunwalda, który zaprezentował swe nowe piosenki nagrane w studiu w Kanadzie. Wielu fanów przybyło jednak głównie na koncert Big Cyca, który w Kwidzynie koncertował dokładnie 15 lat temu.
BREAKOUT FESTIWAL

Big Cyc i Skiba wystąpili na finał znanej alternatywnej imprezy muzycznej Breakout Festiwal w Ciszanowie k. Rzeszowa. Festiwal nawiązuje do ducha twórczości Tadeusza Nalepy i grupy Breakout. Muzycy z Rzeszowa byli swego czasu najbardziej oryginalnym zespołem rockowym w Polsce, a sam Tadeusza Nalepa jest postacią legendarną. Obok Big Cyca zagrały na festiwalu m.in. grupy takie jak Voo Voo i Haydamaky.
50 lat ROCKA

Kolejna impreza nawiązująca do 50 rocznicy pierwszego koncertu rockowego w Polsce odbyła się 21 sierpnia na molo w Sopocie. „Power Station VIII Moto Festiwal” był okazją nie tylko do oglądania wspaniałych maszyn (przyjechali motocykliści z Australii, USA, Niemiec, Holandii, Belgii, Szwecji i z……Białorusi) ale także do wspominania starych dobrych kawałków rock and rolla. Koncert na molo dowcipnie poprowadzili Krzysztof Skiba i Marek Gaszyński. Wystąpili artyści Teatru Muzycznego w Gdyni, Rock&Roll band Marcela Woodmana, a także dinozaury polskiego rocka Wiesław Bernolak (Czerwono Czarni), Wojciech Korda (z zespołem w którym Niebiesko Czarni mieszali się z zespołem Polanie), grupa Cztery Szmery (grająca covery AC/DC) oraz rewelacyjnie przyjęty Irek Dudek z ekipą Shakin’ Dudi, który obchodził 25 lecie kapeli. W trakcie imprezy Skiba udzielił wywiadu stacji TVN Turbo.
MTV U SKIBY

20 sierpnia autorzy głośnej serii MTV Cribs odwiedzili dom wakacyjny Skiby na Kaszubach. MTV Cribs to program w którym gwiazdy show biznesu pokazują swoje domy. Skiba kilkakrotnie odmawiał nagrania programu, ale ostatecznie zgodził się pokazać swój dom „imprezowy” czyli miejsce rodzinnych wypadów za miasto. Piękna pogoda sprzyjała do kręcenia nie tylko wewnątrz dużego domu, ale także do pokazania ładnej okolicy. Dacza Skiby znajduje się w samym sercu tzw. Szwajcarii kaszubskiej. Jest to z lekka pagórkowaty teren blisko Gdańska pełen lasów, jezior i pól truskawkowych. W zdjęciach uczestniczył też aktywnie syn Tytus. Dom pokazany w MTV Cribs ma bezpośredni dostęp do rzeki i jeziora. Są tam dwa kajaki, łódź wiosłowa i rower wodny. Dom ma siedem pokoi, trzy łazienki, taras i garaż. Rodzina korzysta z niego tylko w wakacje. Tu odbywają się zwykle imprezy i zloty rodzinne. W latach 70-tych zbudował go ojciec Franciszek Skiba. Emisja programu na jesieni.
SŁYNNE PROGRAMY TV

Krzysiek Skiba ponownie pojawi się jako komentator w znanej serii „66 największych…” w TVN Style. Tym razem komentowane i wspominane będą słynne programy telewizyjne. 18 sierpnia 2009 w studiu TVN Skiba w rozmowie z Karoliną Korwin Piotrowską nagrał swe komentarze i opinie o tak kultowych programach jak „Zrób to sam”, „Sonda”, „Koło fortuny” czy „Lalamido”
KRASNALE NA PLAŻY

12 sierpnia 2009 na plaży w Gdańsku Jelitkowie otwarto wystawę fotograficzną poświęconą słynnym happeningom Pomarańczowej Alternatywy. Jest to wystawa objazdowa pod hasłem „To krasnoludki obaliły komunę”, która odwiedziła już m.in. Wrocław, Łódź, Olsztyn, a teraz dotarła do Gdańska. Otwarciu wystawy towarzyszył happening z udziałem założyciela ruchu Waldemara „Majora” Fydrycha oraz Krzysztofa Skiby i Pawła „Końja” Konnaka. Plażowicze mogli oglądać akcje leżąc wygodnie na stu pomarańczowych leżakach.
W trakcie akcji przecinano pomarańczowa wstęgę, malowano krasnoludki, a także dokonano „skoku na kasę”, jak również symbolicznie „topiono kasę” w morzu wykpiwając kapitalistyczne fetysze. W akcji topienia kasy dzielnie udzielał się Major oraz znany artysta gdański Romantyk, którym nie straszny okazał się zimny Bałtyk. Skiba i Końjo urządzili na plaży konkurs pieśni rewolucyjnej, który wygrała pani Halinka mieszkanka Zaspy. Pani Halinka w nagrodę otrzymała pomarańczowy leżak. W trakcie akcji rozdano ponad 300 czapek krasnoludków. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia.
Krasnoludki na plaży

SKIBA FRUWA

Podczas wypadów wakacyjnych zdarzają się przygody życia. Krzysiek Skiba pokonał strach i dał się zaprosić do lotu paralotnią w tandemie z doświadczonym pilotem. Lot odbywał się w górach Taurus w Turcji. Skiba leciał z góry Babadag na wysokości 2000 metrów. Są to największe loty pionowe paralotnią na świecie. Po czterdziestu minutach lotu szczęśliwie wylądował na plaży w Oludeniz i to w jednym kawałku. Na fotografii zrobionej w trakcie lotu widać nad prawą ręką Skiby kontury słynnej niebieskiej laguny – popularnego miejsca wypadów turystycznych.
Superstacja w Muzeum

29 lipca wakacyjny patrol telewizji Superstacja odwiedził Muzeum Polskiego Rocka „Rock Cafe” przy ulicy Tkackiej 7/8 w Gdańsku. Po atrakcyjnych zbiorach muzeum dowcipnie oprowadzali dyrektor Krzysztof Skiba i główny kustosz Paweł Końjo Konnak. Wszystkich turystów przebywających w Gdańsku zapraszamy do odwiedzenia tego lokalu. Muzeum czynne jest codziennie od 10.00 do godz. 02.00 (w nocy). Do zobaczenia stała ekspozycja w której podziwiać można m.in. pamiątki (zdjęcia, plakaty, złote płyty, garderoba, instrumenty) po takich zespołach jak Niebiesko Czarni, Breakout, Perfect, Budka Suflera, Oddział Zamknięty, Dezerter, Kult, Big Cyc, Vader, Hey, Kayah, Urszula, De Mono, IRA, Farben Lehre i wielu innych. Wstęp bezpłatny.
Benefis Franciszka Walickiego

27 lipca w zapełnionym do ostatniego miejsca Teatrze Muzycznym w Gdyni z okazji 50-tej rocznicy pierwszego koncertu rockowego w Polsce odbył się benefis „ojca polskiego rocka” menadżera, opiekuna, organizatora, autora tekstów i odkrywcy takich sław jak Czesław Niemen, grupa Niebiesko Czarni, Tadeusz Nalepa czy Józef Skrzek – redaktora Franciszka Walickiego. Młodzi artyści Teatru Muzycznego pod kierownictwem muzycznym Piotra Mani zaprezentowali stare, rockowe hity z lat 60/70 w nowych, czasem wręcz szokujących wersjach. Gośćmi benefisu było wielu znamienitych gości m.in. legendy radiowej „Trójki” Piotr Kaczkowski i Marek Gaszyński, a także muzycy popularnych kapel z czasów big beatu – Czerwonych Gitar, Niebiesko Czarnych, Trubadurów, Rhythm and Blues. Koncert poprowadził Krzysztof Skiba. Benefis zakończył się pokrojeniem tortu z napisem „50 lat rocka”.
Dużo cyca

21 lipca Krzysztof Skiba wspólnie z Dżej Dżejem promowali nowy teledysk zespołu Big Cyc „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków” w programie telewizyjnym „Kawa czy herbata” (TVP 2) byli też gośćmi Marka Sierockiego w Teleekspresie (TVP 1). Zarejestrowano też duży wywiad o Big Cycu dla portalu rozrywkowego Plejada.pl Z kolei radio WAWA nagrało ze Skibą i Dżej Dżejem szczery wywiad, który emitowany był na antenie w ramach dwudniowej audycji „Weekand z gwiazdą”. Teledysk Big Cyca dostępny jest już na Onet Muzyka oraz na stronie Big Cyca www.bigcyc.pl
Skiba w Metrze

14 lipca 2009 ogólnopolskie pismo Metro opublikowało wywiad z Krzysztofem Skibą, który opisuje swoje ulubione miejsca w Gdańsku. Skiba wiele miejsca poświęca gdańskiej starówce. Zachęca do zwiedzania mało znanego kościoła św. Jana przy ul. Świętojańskiej, który jest najbardziej krzywym kościołem w Polsce (ma spore odchylenie od pionu!) oraz do spaceru Długim Pobrzeżem gdzie na końcu mieści się stara przedwojenna knajpa portowa „Kubicki”. Skiba poleca też wizytę w zaprzyjaźnionym klubie Yesterday przy ulicy Piwnej gdzie wielokrotnie występował z Pawłem Końjem Konnakiem.Projekt plaża

10 lipca Skiba i DżejDżej na zaproszenie telewizji TVN pojawili się w Augustowie gdzie wzięli udział w nagraniu wakacyjnego programu stacji „Projekt plaża”. Gospodarze programu szczupła i seksowna Dorota Gardias oraz wygadany Irek Bieleninik przygotowali dla nich szereg niespodzianek takich jak jazda motorówką, narty wodne czy fruwanie na spadochronie przeczepionym do szybkiej łodzi z silnikiem Yamaha. Dżej Dżej usiłował jeździć na nartach wodnych, ale zakończyło się to dwukrotnym zerwaniem linki gdyż producent sprzętu najwyraźniej nie przewidział takich obciążeń. Widowiskowym elementem popisów w Augustowie były odwiedziny słynnego lokalu nocnego Albatros gdzie kamery TVN zarejestrowały spontaniczny występ Skiby i Dżej Dżeja z miejscowym zespołem. Przy okazji tej wizyty na antenie TVN odbyła się premiera teledysku Big Cyca „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”.
Skibomagiel na scenie

16 lipca w teatralnej sali Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi przy ul. Roosvelta w ramach Letniej Sceny Forum – kabaretowego cyklu prezentacji wystąpił kabaret Skibomagiel w składzie Krzysztof Skiba, Jarek Janiszewski i Jarosław Zietek. W wypełnionej po brzegi Sali goście wysłuchali skeczy i piosenek przygotowanych w rewolwerowym stylu znanym z licznych występów gdańskiej ekipy. Nie zabrakło mocno prowokacyjnych wierszy i żartów ozdobionych szczyptą absurdalnego humoru. Tego samego dnia w restauracji Bacówka przy ul. Moniuszki w Łodzi odbyła się łódzka premiera filmu Marcina Więcława (Discovery Channel) o działalności Skiby w Pomarańczowej Alternatywie. Pokaz był połączony z promocją najnowszej książki Skiby „Opowiadania podwodne”. Na fotce poniżej kabaret Skibomagiel w akcji.
Skiba w Antyradiu

„Opowiadania podwodne” Krzysztofa Skiby, które nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazały się na początku czerwca są dostępne już w sieci księgarni Empik oraz mają swoją konkursową prezentację na antenie Antyradia. Od 29 czerwca (od poniedziałku do piątku) nadawane są dwa razy dziennie o godz. 10.00 i 18.00. warto słuchać, bo można wygrać w konkursie prowadzonym przez Dj-ów stacji książki jako nagrody. Opowiadania czyta autor. Konkurs potrwa przez pięć tygodni czyli do początku sierpnia!
Nowy teledysk

26 czerwca w Poznaniu ekipa Big Cyca wzięła udział w zdjęciach do nowego teledysku kapeli „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”. Scenariusz teledysku napisał Krzysztof Skiba, a całość realizowała ekipa CVK Studio Filmowe Digital Pictures z Poznania. Na potrzeby teledysku chłopaki z Big Cyca wcielają się w bohaterów pop kultury m.in. w Supermena, Zorro, Leona Zawodowca, bohaterów Dzikiego Zachodu. Skiba wcielił się w ogłupiałą blondynkę, która całymi dniami ogląda seriale w telewizji oraz w epizodzie zagrał legendarnego gangstera Ala Capone. Efekty są przezabawne.
Precz z deszczem

25 czerwca podczas rejsu białą flotą po Zatoce Gdańskiej, który zawsze rozpoczyna Festiwal Dobrego Humoru Krzysztof Skiba wraz z synem Tytusem urządzili happening pt. „Precz z deszczem”. Zebrani licznie polscy satyrycy tacy jak Tadeusz Drozda, Stefan Friedman, Andrzej Buczkowski, Krzysztof Hanke, Jerzy Gruza podziwiali przygotowany przez ekipę Skibów „antydeszczowy” transparent.
Premiera w lecie

19 czerwca gościem popularnej audycji „Lato z radiem” (Program 1 Polskiego Radia) był Krzysztof Skiba. Przy okazji miłej pogawędki o wakacjach odbyła się radiowa premiera nowej piosenki Big Cyca „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”.Superduety w Opolu

14 czerwca w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu Krzysztof Skiba i Robert Janowski (znany z programu „Jaka to melodia?”) poprowadzili koncert Superduety. W koncercie wzięła udział rekordowa liczba gwiazd polskiej estrady. Wystąpili m.in. Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Justyna Steczkowska, Robert Kupicha, Kayah, Patrycja Markowska, Bogusław Metz, Ania Wyszkoni, Jerzy Połomski, Halina Frąckowiak, Tilt, Shakin Dudi, Big Cyc i wielu innych. Głównym gospodarzem koncertu był Robert Janowski. Krzysztof Skiba wcielił się w rolę szefa ekipy budowlanej, która ma rozpocząć remont amfiteatru i skutecznie „przeszkadzał” Janowskiemu w prowadzeniu imprezy. Koncert był ostatnim wydarzeniem muzycznym w stary amfiteatrze opolskim, który rzeczywiście idzie do totalnego remontu. Mocnym akcentem koncertu był żywiołowy występ Big Cyca w duecie z grupą Irka Dudka – Shakin Dudi. Skiba na czele dwudziesto osobowej ekipy remontowej w finale koncertu zdemolował kilka rzędów starych ławek.
Koncert Superduety okazał się wielkim sukcesem festiwalu. Miał największą od pięciu lat oglądalność – obejrzało go blisko 6 mln widzów. Na fotce Skiba szaleje podczas koncertu Big Cyca.
Skiba na lekko

Krzysztof Skiba obok recenzenta muzycznego i DJ-a Roberta Leszczyńskiego i recenzenta mody, stylisty Tomasza Jacykowa pojawił się w reklamie nowego pisma Wprost Light. Wprost Light ukazuje się od czerwca i jest to lżejsza wersja znanego tygodnika opinii Wprost.

Pismo zajmuje się komentowaniem wydarzeń z kręgu show biznesu i polityki, ale w zdecydowanie rozrywkowej formie. Skiba we Wprost Light ocenia najbardziej „gorące” postaci minionego tygodnia w rubryce „Oni są hot”. Polecamy stronę www.wprostlight.pl na której możecie zobaczyć ciekawe fotki Skiby oraz przezabawny filmik reklamowy nawiązujący do kina grozy. 18 czerwca w warszawskiej Galerii Freta odbył się Lunch Party Wprost Light. Podczas imprezy Skiba udzielił wywiadu m.in. Maciejowi Rockowi z telewizji Polsat.
Pomarańczowa alternatywa wciąż żywa

12 czerwca w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej przy pasażu Leona Schillera - miejscu dawnych happeningów Pomarańczowej Alternatywy Krzysztof Skiba wraz z twórcą PA Waldemarem "Majorem" Fydrychem oraz przedstawicielami władz miejskich zakopali kamień węgielny pod pomnik krasnoludka, który ma stanąć w tym miejscu na pamiątkę słynnych akcji. Władze miasta powitały Skibę chlebem i solą oraz obietnicą pomocy w realizacji projektu pomnika krasnoludka.

Na łamach miejscowej Gazety Wyborczej mieszkańcy Łodzi wybrali już spośród kilkunastu pomysłów projekt rzeźby krasnala. Będzie to krasnal siedzący na odwróconym kasku milicyjnym. Po zakopaniu kamienia węgielnego uczestnicy happeningu udali się do centrum rozrywki Manufaktura gdzie otworzono plenerową wystawę fotograficzną poświęconą akcjom Pomarańczowej Alternatywy. W trakcie akcji zebrani przekonywali licznie zebranych, że Lech Wałęsa był krasnoludkiem. Zorganizowano plener malarski podczas, którego każdy mógł malować krasnale. Akcja zakończyła się koncertem grupy "Kamień, kamień, kamień" oraz pokazem filmów z happeningów Galerii Działań Maniakalnych - łódzkiej diecezji Pomarańczowej Alternatywy. Całość przebiegała pod hasłem "To krasnoludki obaliły komunę". Impreza odbyła się dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury.
Premiera cd..

Oto jak na najnowszą książkę Krzysztofa Skiby "Opowiadania podwodne" zareagował znany pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz. Premiera książki Skiby w warszawskim klubie Maska obfitowała w wiele zabawnych sytuacji. Więcej fotografii na których zobaczyć możecie co działo się w klubie dostępnych w naszym dziale Galeria. Na zdjęciach znanego fotografa Borysa Czonkowa m.in. aktor Marek Siudym oraz Chuck Norris.
Premiera

W warszawskim klubie Maska 8 czerwca odbyła się huczna premiera najnowszej książki Krzysztofa Skiby "Opowiadania podwodne". W trakcie premiery wystąpili zaprzyjaźnieni artyści. Ceremonię prowadził Końjo, a fragmenty opowiadań odczytał znany aktor Marek Siudym. Na imprezie pojawili się m.in. pisarz i satyryk Marcin Wolski, znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, naczelny tygodnika Wprost Marek Król, felietonista i polityk Janusz Korwin Mikke, aktor Piotr Zelt, gitarzysta Tomasz Lubert, wokalista Krzysztof KASA Kasowski, szef agencji artystycznej AMC Andrzej Marzec, szef wydawnictwa Zysk, Tadeusz Zysk i wielu innych.
Tydzień później 16 czerwca w Gdańsku w klubie Yesterday odbyła się gdańska premiera "Opowiadań podwodnych". Fragmenty opowiadań przeczytał aktor Teatru Wybrzeże Florian Staniewski. W trakcie imprezy wyemitowano film autorsta Marcina Wiecława (produkcja telewizja Discovery i TVN historia) o działalności Skiby w Pomarańczowej Alternatywie. Jednym z gości imprezy był poseł PO, były wiceminister kultury Akradiusz Rybicki. Na fotce poniżej Skiba w pomarańczowym wdzianku wpisuje dedykację Arkadiuszowi Rybickiemu.
Nowa książka Skiby!

8 czerwca (dzień po wyborach) nakładem poznańskiego Wydawnictwa Zysk i s-ka ukaże się książka Krzysztofa Skiby „Opowiadania podwodne”. Tym razem nie będzie to zbiór felietonów tylko pyszna kolekcja opowiadań satyrycznych, które Skiba publikował przez lata w takich pismach jak Kwartalnik Literacki „Brulion”, Pismo Literackie „Lampa i Iskra Boża”, magazyn „B-1” i wielu innych. Sporo jest w tym zbiorze opowiadań premierowych.
„Opowiadania podwodne” to przesycone absurdalnym humorem zabawne historyjki znanego z ciętego pióra autora. Okazuje się, że Skiba swobodnie porusza się nie tylko na scenie z mikrofonem, ale także w świecie literatury.
Oto, co po przeczytaniu opowiadań Skiby napisali znani satyrycy:
„Szampańska dawka kontrolowanej paranoi. Skiba upewnia nas, że żyjemy w jednym z najśmieszniejszych światów, w dodatku w kształcie big cyca” (Marcin Wolski)
„Dla mnie bomba. Szkoda, ze sama tego nie napisałam” (Maria Czubaszek).
Oficjalna premiera odbędzie się w warszawskim klubie Maska. Książka już na dniach trafi do księgarń. To pełna humoru i dowcipu idealna lektura na wakacje. Do samolotu, pod namiot i na plażę! Polecamy!
Spotkania autorskie:
12 czerwca godz. 18.00 Łódź Centrum kulturalno rozrywkowe Manufaktura
16 czerwca godz. 20.00 Gdańsk Klub Yesterday Cafe ul. Piwna 50/51
BIG CYC znowu w trasie

W maju jak zwykle jedni ruszają na grille inni na koncerty. Big Cyc rozpoczął sezon koncertowy już w kwietniu, ale dopiero w maju tych koncertów jest naprawdę dużo. Sezon plenerowych koncertów trwa zwykle do końca września i w tym okresie Big Cyca będzie można zobaczyć na ponad czterdziestu koncertach w całym kraju (szczegóły trasy koncertowej na www.bigcyc.pl). W lipcu planowany jest wyjazd na wakacyjne koncerty do Nowego Yorku i Chicago. Pierwsze majowe imprezy były bardzo energetyczne. Skiba i załoga pojawili się m.in. w Kutnie, Wrocławiu, Gdyni, Koszalinie, Bydgoszczy, Lublinie i Warszawie. Niebawem Big Cyc zawita do Szczecina, Katowic, Gdańska, Nowego Sącza i Międzyrzecza Podlaskiego. 2 maja Big Cyc pokazał się w programie Dzień Dobry TVN w serii „Historia jednego przeboju”. O starym hicie „Berlin Zachodni” (który bierze udział w plebiscycie radiowej Trójki na największy rockowy hit 50-lecia rocka w Polsce) opowiadali Dżej Dżej, Piękny Roman i Skiba. Wyemitowano sporo archiwalnych materiałów m.in. teledysk nakręcony w 1993 roku w Berlinie.
Po premierze

Były oklaski, kwiaty i kurtyna. Publiczność trzykrotnie wywoływała aktorów na scenę. „Karuzela marzeń” najnowsza premiera w teatrze Buffo okazała się petardą sceniczną. Zabójcze tempo przedstawienia, zabawne dialogi, świetnie zaśpiewane stare hity grupy Maanam decydują o powodzeniu przedstawienia. Spektakl z gościnnym udziałem Krzysztofa Skiby śmieszy i wzrusza. Nie brakuje momentów zabawnych, ale nie jest to śmiech pusty. Przedstawienie jest dynamicznym show, które w sposób wyjątkowo złośliwy parodiuje współczesne produkcje telewizyjne robione z myślą o jak największej widowni. Nowa propozycja Buffo pokazuje, że w tej pogoni za oglądalnością i w pogoni za sławą można zgubić człowieczeństwo i zwykłą ludzką przyzwoitość. Najbliższe spektakle „Karuzeli marzeń” – 9 i 10 maja Teatr Buffo ul. Konopnickiej 6 Warszawa.
Karuzela w Buffo

To nie dowcip! Skiba w teatrze! Po kłopotach ze scenografią i zawirowaniem wśród składu aktorskiego, po licznych zmianach scenariusza premiera „Karuzeli Marzeń” spektaklu opartego na starych piosenkach zespołu Maanam odbędzie się 16.04.09 o godz 19.00 i 17.04.09 o godz. 19.00. Każdego, kto chce zobaczyć po raz pierwszy Krzysztofa Skibę na deskach teatru zapraszamy do Buffo na ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. Spektakl zapowiada się jako tryskająca humorem petarda sceniczna. Jest to satyra na głupie programy telewizyjne. Krzysztof Skiba wciela się w role tandetnego showmena Damiana Barskiego. Obok Skiby grają m.in. gwiazda Buffo Natasza Urbańska, aktorka teatru Dramatycznego Aneta Perchuć, aktorka teatru Stu Anna Oberc oraz Justyna Chowaniak. Spektakl reżyseruje Janusz Józefowicz. Opieka muzyczna Janusz Stokłosa.Kalendarium

05.04.09 – koncert zespołu Big Cyc na stadionie GKS Wybrzeże w Gdańsku podczas inauguracji sezonu żużlowego.
04.04.09 – W Suchedniowie w Hotelu Paradiso Krzysztof Skiba wystąpił w programie estradowym „Pod dachami świata” z udziałem tancerzy i aktorów scen warszawskich.
01.04.09 – Prima Aprilis Skiba obchodził dając show w Bydgoszczy na imprezie pt. „Szukanie wiosny” w klubie Carpe Diem (Bydgoszcz ul. Św. Ducha 8 – świetny klub warto zapamiętać adres). Jak zwykle były żarty, konkursy i szalona zabawa.
31.03.09 – na zaproszenie Stowarzyszenia Wspólnota Gdańska Krzysztof Skiba wraz z młodszym synem Tytusem malował pisanki z przeznaczeniem na cele charytatywne. Obok Skiby w akacji wzięli udział także inny znani gdańszczanie m.in. prezydent miasta Paweł Adamowicz, aktor Mirosław Baka, bokser Dariusz Michalczewski, gimnastyk Leszek Blanik, sportowiec i poseł Iwona Guzowska oraz florecistka Anna Rybicka. Wielkie pomalowane wielkanocne jaja (każde po 120 cm) wystawione były w Galerii Bałtyckiej.

29.03.09 – w wypełnionej pięcioma tysiącami kibiców warszawskiej hali Towaru Krzysztof Skiba poprowadził Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki Północ kontra Południe. Mecz transmitowany był przez TVP3.
28.03.09 – Skiba z programem kabaretowym Skiba Show wystąpił na imprezie w Konstantynowie Łódzkim.
26.03.09 – koncert zespołu Big Cyc w Zakopanem na imprezie w hotelu Kasprowy
24.03.09 – z okazji 50-tej rocznicy pierwszego koncertu rockowego w Polsce (24 marca 1959 rok klub Rudy Kot w Gdańsku) w klubie Rock Cafe (Gdańsk ul. Tkacka 7/8) Skiba poprowadził okolicznościowe Rock Party z udziałem zespołu Bielizna. Organizatorem imprezy była gdańska Gazeta Wyborcza.
23.03.09 – Skiba uczestniczył w zdjęciach do filmu dokumentalnego telewizji BBC, który poświęcony jest politycznym aspektom sceny rockowej lat 80-tych. Realizatorem projektu jest znany dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński (współautor Encyklopedii Polskiego Rocka).
21.03.09 – w teatrze Buffo w Warszawie odbył się pokaz przedpremierowy spektaklu „Karuzela Marzen”. Przypominamy, że w spektaklu gra Krzysztof Skiba wcielając się w role szołmena Damiana Barskiego.
Skiba i Smith’s

Paweł Końjo Konnak i Krzysztof Skiba, którzy przez lata pracowali jako duet sceniczny (m.in. przy realizacji kultowego magazynu telewizyjnego Lalamido) podpisali owiany tajemnicą kontrakt o współpracy z firmą odzieżową Smith’s. W całym kraju w sklepach firmy pojawiły się plakaty na których Końjo i Skiba prezentują się w ciuchach firmy Smith’s. Plakat prezentujemy poniżej. U dołu plakatu reklama naszej strony.
Isabel na antenie

Zamieszanie wywołane pojawieniem się najnowszej piosenki Skiby „Isabel” zaowocowało serią wywiadów radiowych. Krzysztof Skiba był w marcu gościem radiowej Jedynki, Radia dla Ciebie, Radia Wrocław, Radia Wawa i bohaterem audycji Antyradia „Gwiazdo-rozbiór”. Szum medialny wywołany piosenką spowodował też zabawne pomyłki. Tuż po premierze w programie TVN „Teraz My” piosenka trafiła na You Tube jako najnowsza piosenka Big Cyca. Jakiś fan szybko zrobił do niej na komputerze teledysk podklejając pod piosenkę fotki Kazimierza Marcinkiewicza i Isabel. W ciągu pierwszego tygodnia kliknęło na nią 50 tys. widzów! Prostujemy! Piosenka jest solowym dowcipem Krzysztofa Skiby i z Big Cycem nie ma nic wspólnego! Po kilku tygodniach zdecydowano się umieścić oficjalny teledysk z programu „Teraz My” na You Tube. Można zobaczyć go wpisując hasła „Skiba” i „Isabel”.Gość specjalny

Aktywność telewizyjna Skiby nie maleje. W wielu programach Krzysztof Skiba pojawia się jako gość specjalny. 18.03.09 Skiba gościł w programie „Wszystkie słowa dozwolone” TV Puls. Rozmowa dotyczyła najnowszej piosenki Skiby o „Isabel”, premiery w Buffo oraz planów Big Cyca. Rozmowę okraszono starym teledyskiem „Każdy facet to świnia”. Tego samego dnia Skiba nagrał wywiad dla TVN Style dotyczący podróży po świecie. Dzień później 19.03.09 Skiba był bohaterem programu „Hedonista” w TVN Turbo. Wywiad w zabawnym stylu przeprowadził gospodarz programu znany Włoch mieszkający w Polsce Vito Casetti.Premiera Isabel

Nowa piosenka i teledysk Skiby „Isabel” o kiczowatej miłości byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, który przy pomocy młodej blondyny lansuje się w mediach jak Britney Spears, miała premierę 9 marca 2009 w popularnym programie publicystycznym „Teraz My” telewizji TVN. W teledysku wykorzystano zabawne zdjęcia premiera Marcinkiewicza oraz tarzającej się po studiu Isabel. Piosenka wzbudziła wielkie zainteresowanie mediów. Jej tekst wydrukował tygodnik Wprost, a Gazeta Lubuska (obejmująca swym zasięgiem rodzinne miasto Marcinkiewicza, czyli Gorzów Wlkp.) przeprowadziła ze Skibą obszerny wywiad. Warto zaznaczyć, że muzykę do utworu „Isabel” skomponował nowy gitarzysta Big Cyca Marek Szajda.Bicie piany przy okrągłym stole

W związku z dwudziestoleciem przemian ustrojowych, których efektem była demokratyzacja Polski powstaje wiele filmów dokumentalnych i historycznych. Na zamówienie TVP 2 znana agencja filmowa Video Studio Gdańsk wyprodukowała sześć odcinków serialu dokumentującego kulisy obrad okrągłego stołu. Serial pod nazwą „Okrągły stół – droga, czas, kontrowersje” składa się z sześciu dwunastominutowych odcinków. W odcinku trzecim, który będzie emitowany 16 marca o godz. 22.40 w TVP 2 wystąpi Krzysztof Skiba, który opowie o słynnym happeningu Pomarańczowej Alternatywy „Bicie piany przy okrągłym stole”, który miał miejsce w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej w lutym 1990 roku. Reżyserem serii jest Krzysztof Kalukin.Skiba gościnnie

Od siedmiu lat Skiba regularnie publikuje felietony w tygodniku Wprost. Czasem jednak jego zabawne teksty pojawiają się także gościnnie w innych pismach i periodykach. Bywa, że bardzo oryginalnych. W marcowym numerze magazynu pokładowego Polskich Linii Lotniczych Kaleidoscope pojawił się felieton Skiby o podróżach i uciążliwych bagażach. Teraz nawet odrywając się wysoko od ziemi mamy szansę, że czytając Skibę szybko ze śmiechu walniemy o glebę.Tymek - syn Skiby

Chwilową gwiazda mediów stał się starszy syn Skiby 21-letni Tymoteusz, student III roku polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim, który w popularnym programie „Dzień Dobry TVN” wystąpił wspólnie z córką Jurka Owsiaka i córką Nelly Rokity. Wywiad przebiegał pod hasłem „normalne dzieci szalonych rodziców”. Kilka dni później 11 marca w Dzienniku ukazał się wywiad z Tymkiem o różnicach między pokoleniem współczesnym, a pokoleniem stanu wojennego.Skiba i Lady Pank

W lutym Skiba nagrał dla TVP 2 sześć nowych odcinków programu Mini Szansa. Przypomnijmy, że Mini Szansa to program rozrywkowy dla całej rodziny, który nadawany jest od dwóch lat w co drugą niedzielę o godz. 15. Reżyserem i pomysłodawcą jest Elżbieta Skrętkowska. Tym razem gośćmi programu byli artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Mietek Szczeniak, Natalia Kukulska, zespół Ich Troje, Feel i Lady Pank. Śpiewające dzieciaki jak zwykle dały nieźle popalić Skibie.Król festynów

Pod koniec lutego 2009 nakładem Instytutu Mikołowskiego ukazała się perła metafizycznego odlotu czyli najnowszy tomik poetycki Pawła Końja Konnaka pt. „Król festynów”. Jest to już trzecia po „Sztuce restauracji” (1997) i „Randce z mutantem” (2000) wypowiedź poetycka znanego showmena i przyjaciela Big Cyca. Końjo z właściwym sobie dystansem dowcipnie kreśli karykaturę szalonego świata koncertów rockowych, programów telewizyjnych i estrady. Lektura tych wierszy jest w stanie nawet największego smutasa doprowadzić do apopleksji śmiechu. Tomik ilustrowany jest wieloma fotografiami z występów Końja ze Skibą z okresu Lalamido (lata 1992-1999). Tropiciele ciekawostek big cycowych na stronie 37 natkną się na fotografię Dżej Dżeja, Pięknego Romana, Dżerego, Skiby i Końja z planu teledysku Big Cyca „Nasza rodzinka” z 2000 roku.Super TV

12 lutego w magazynie Super TV ukazał się wywiad ze Skibą dotyczący jego aktywności telewizyjnych. W wywiadzie Skiba ujawnia kulisy programu Mini Szansa, w którym przebojowe dzieci śpiewają piosenki znanych polskich wykonawców. Z wywiadu wynika, że dawny buntownik złagodniał, ale nie do końca. Wywiad, który przeprowadziła Aleksandra Lipiec jest ilustrowany kilkom fotkami Skiby i małą fotką Big Cyca.Ciekawostka

A oto jak Skiba wyglądał w 1995 roku! Niepublikowane dotąd zdjęcie z albumu Z gtarą wśród ludożercówBunt na Łodzi

21 lutego w Łódzkim Domu Kultury odbyła się premiera filmu znanego dokumentalisty Jacka Talczewskiego pt. „Bunt na Łodzi”. Film opowiada o największym strajku studenckim w Łodzi w 1981. Ciekawostka dla wszystkich fanów Big Cyca będzie fakt, że w filmie wykorzystano piosenkę zespołu „Nasz PRL” z ostatniej płyty pt. „Szambo i perfumeria”. Premiera filmu była elementem obchodów XXVIII rocznicy powstania Niezależnego Związku Studentów.Skiba w ViPASIE

W muzycznym programie VIP-as telewizji TVN Linqua gościł Skiba. W trakcie zabawnej rozmowy Skiba ujawnił szokujące informacje na temat kariery Big Cyca. Rozmowie towarzyszyły clipy wybrane przez Skibę m.in. Red Hot Chili Peppers, Blondie, Police i Village People. Wyemitowano także teledyski Big Cyca z ostatniej płyty „Nasz PRL” i „Spadam w dół”.Pomarańczowy Album

Ukazał się album solidnie dokumentujący happeningi Pomarańczowej Alternatywy – ruchu, który pod koniec lat 80-tych organizował prześmiewcze akcje uliczne ośmieszające komunistyczne władze. Fanów BC zainteresuje z pewnością fakt, że w łódzkim oddziale PA działali Skiba i Dżej Dżej. Album przygotowany do druku przez Waldemara Fydrycha zawiera 440 zdjęć(!) oraz dokładne opisy akcji we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi, jak również reprodukcje „pomarańczowych” plakatów i ulotek. Jest to z pewnością najbardziej solidna i rzetelna książka dotycząca Pomarańczowej Alternatywy jaka ukazała się w Polsce. Dla wszystkich interesujących się polityką, historia współczesną, teatrem i sztuką awangardową rzecz absolutnie obowiązkowa.
Album pod tytułem „Pomarańczowa Alternatywa” jest wydany na wysokim poziomie edytorskim w trzech językach: po polsku, angielsku i niemiecku. Trafił właśnie do sieci Empik gdzie kosztuje 160 zł. Wydano go Nakładem Fundacji „Pomarańczowa Alternatywa” przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Książki.
Skiba w Buffo!

Ruszyły próby do nowego musicalu teatru Buffo pt. „Karuzela marzeń”. Jest to zabawna satyra na współczesne, płytkie i obliczone na zdobycie jak największej oglądalności programy telewizyjne. Sensacją jest udział Krzysztofa Skiby, który na potrzeby spektaklu wcieli się w role showmana telewizyjnego Damiana Barskiego. Obok Skiby w musicalu wystąpią m.in. młode aktorki Anna Oberc, Agata Watróbska, Justyna Chowania, Aneta Todorczuk-Perchuć. Kierownictwo muzyczne Janusz Stokłosa, reżyseria Janusz Józefowicz. Premiera zapowiadana jest na koniec lutego 2009.XVI Biesiada Felietonistów

Biesiada to legendarna impreza organizowana przez Skibę od wielu lat zawsze w styczniu. Na Biesiadach bywali tacy mistrzowie felietonu, pisarze, satyrycy i prześmiewcy jak Andrzej Mleczko, Michał Ogórek, Marcin Wolski, Krzysztof Jaroszyński, Wojciech Giełżyński, Henryk Sawka, Leszek Malinowski, Krzysztof Daukszewicz, Rudi Schuberth, Paweł Huelle, Jacek Ziobro. Tym razem jej XVI edycja odbyła się 20 stycznia w Klubie Pisarza – Riviera Literacka na ulicy Mariackiej 50/52 w Gdańsku. Zgromadzeni mistrzowie pióra i felietonu (jak co roku satyrycy m.in. Jarek Janiszewski, Końjo, Maciej Kraszewski) wspomagani przez dziennikarzy i felietonistów Angory, Gazety Wyborczej, Dziennika Bałtyckiego i Radia Gdańsk przy wyśmienitym jadle i trunkach podsumowali miniony rok w ponad dwudziestu kategoriach. Obradom przewodniczył Krzysztof Skiba. W trakcie Biesiady zebrani pożegnali Jacka Łaszcza – uczestnika biesiad, tłumacza Woody Allena, eseistę i wybitnego krytyka filmowego, który zmarł w zeszłym roku. Pijąc królewski alkohol Sobieski i czytając tekst Jacka Łaszcza o Woodym Allenie mistrzu absurdu z Nowego Yorku wspominano niezwykłego erudytę i niezależnego intelektualistę Trójmiasta.Szkocja po raz drugi

Już po raz drugi Big Cyc i Czarno Czarni zawitali do Szkocji (9-13 stycznia 2009). Pierwsza wizyta miała miejsce w 2007 roku w Dundee. Tym razem koncert odbył się w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. 11 stycznia 2009 w dniu finału WOŚP do klubu The Picture House przy Lothiang Road w Edynburgu przybyło ponad 1500 osób. W trakcie koncertu licytowano m.in. autograf Stevena Seagala oraz koszulki i płyty Big Cyca. Licytacje prowadził Skiba i Jarek Janiszewski wokalista Czarno Czarnych. Był to największy koncert Orkiestry na Wyspach Brytyjskich.
Big Cyc na Bemowie

Koncert sylwestrowy 2008/2009 na warszawskim Bemowie poprowadził Krzysztof Skiba. Mimo dokuczliwego zimna na parkingu przed urzędem miasta zgromadziło się ponad sześć tysięcy widzów. Zagrali Big Cyc i Czarno Czarni. Zabawa przebiegała pod hasłem „Najbardziej gorący sylwester w Warszawie”. Tłumy widzów wspólnie z Big Cycem zaśpiewały największe hity od Makumby po „Świat według Kiepskich”.Mini Szansa wygrywa z „Tańcem z Gwiazdami”

Grudniowe odcinki Mini Szansy z udziałem Dody i Patrycji Markowskiej miały rekordową oglądalność. Każdy z odcinków zobaczyło 4,5 mln widzów, co dało wynik lepszy niż programy takie jak „Gwiazdy tańczą na lodzie”, „Mam talent”, „Fabryka gwiazd”, a nawet wielki hit TVN-u ….”Taniec z gwiazdami”!. Program w reżyserii Elżbiety Skrętkowskiej prowadzony przez Krzysztofa Skibę utrzymuje się na antenie od półtora roku. Jest to bliźniaczo podobny program do „Szansy na sukces”, w którym hity znanych wykonawców śpiewają zdolne dzieciaki w wieku 4-9 lat. W lutym 2009 planowane są nowe odcinki m.in. z udziałem Maryli Rodowicz, Mieczysława Szczeniaka i grupy Pod Budą.Skiba w jury

18.12.08 w warszawskim klubie Maska odbyły się wybory Miss Miesiąca pisma Gentelmen. Organizator imprezy redaktor naczelny Mariusz Pujszo zaprosił do jury obok aktorów Piotra Zelta, Jacka Kawalca i Laury Łacz także Krzysztofa Skibę. W Konkursie startowało siedemnaście kandydatek. Po burzliwych obradach wybrano finałową siódemkę, a z niej wyłoniono złota trójkę. Relacja z imprezy w styczniowym Gentelmenie.Premiera Toyoty

17.12.08 w salonie Toyoty w Katowicach Krzysztof Skiba z wielkim hukiem poprowadził premierę nowej Toyoty Avensis. Były popisy samurajskie i pokazy wschodnich sztuk walki oraz występy wokalne i taneczne. W czasie występów wspólnie z legendą dziennikarstwa sportowego Andrzejem Zydorowiczem Skiba poprowadził aukcję charytatywną na rzecz fundacji „Dla Śląska”.Otwarcie sezonu narciarskiego

W dniach 10 – 15 grudnia 2008 Skiba wziął udział w otwarciu sezonu narciarskiego w Livigno we Włoszech. Livigno to urocza miejscowość położona we włoskich Alpach blisko granicy ze Szwajcarią. Jest to stolica nart, kraina pełna stoków, gór i zjazdów, a na dodatek strefa wolnocłowa. Ulubione miejsce polskich narciarzy w Alpach. W miejscowym klubie Cocodi Krzysztof Skiba i DJ Pawelec z radia Eska dali dwa występy dla polskich i włoskich turystów. Imprezę organizowała specjalizująca się w turystyce sportowej firma Jafi Sport z Warszawy.
Imprezy…nagrania…

08.12.08 – Klub Riwiera Literacka w Gdańsku. Nagranie dla TVN „Uwaga” programu „Trzy blogi”. W programie Skiba opowiada o swoim blogu.
07.12.08 – prowadzenie koncertu grupy Manchester w Rock Cafe w Gdańsku.
06.12.08 – 5 urodziny klubu Alcatraz w Poznaniu z udziałem Skiby. Klub pękał w szwach. Przyszło ponad tysiąc widzów.
02.12.08 – nagranie dla TVP 1 w Muzeum Polskiego Rocka w Gdańsku.
28.11.08 – Premiera kalendarza Fuji Film Klub Architektów SARP Warszawa. Skiba: prowadzenie licytacji. Kalendarz z udziałem modelek i słynnych polskich amantów.
27.11.08 – Konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim w Gdańsku z udziałem władz miasta i Skiby. Początek kampanii społecznościowej „Jestem z Gdańska”. Krzysztof Skiba, a także olimpijczyk Leszek Blanik i florecistka Anna Rybicka pojawili się na plakatach reklamujących Gdańsk.
23.11.08 – Skiba prowadzi koncert zespołu LARS w Rock Cafe w Gdańsku.
21.11.08 – Koncert z Big Cycem w klubie Palladium w Warszawie. Oprócz Skiby i Big Cyca zagrali Hunter i IRA. Ponad 1500 widzów.
15.11.08 – Licytacja i pokaz kolekcji Ewy Minge Intercontinental Hotel Warszawa. Prowadzenie Skiba i Ewa Minge. Rekord licytacji – suknia sprzedana za sumę 40.000 zł.
12.11.08 – Show Skiby w Tiffany Club w Warszawie. Prowadzenie konkursu młodych barmanów sponsorowane przez Żołądkową Gorzką. Nagranie dla TVN Turbo i TVN Style.
10.11.08 – Show z udziałem Skiby w klubie Klimat w Bielsku Białej
09.11.08 – emisja programu TVN „Uwaga” o profesorze Janie Miodku. W programie wystąpił Skiba
07.11.08 – koncert z Big Cycem w hotelu Gołębiewski w Wiśle
04.11.08 – Skiba wystąpił w programie Dzień Dobry TVN.
31.10.08 – Skiba dał show na Haloween Party w Klubie NO 18 w Grudziądzu.
27.10.08 – Skiba nagrał program telewizyjny „Odliczanka” dla VH1.
26.10.08 – Skiba prowadził koncert Farben Lehre w Rock Cafe w Gdańsku
24.10.08 – Skiba występował ze swoim show oraz z Ryszardem Rynkowskim w Windsor Palace w Jachrance pod Warszawą.


Krzysztof Skiba użyczył swojego głosu postaci Three Doga Prezentujemy kolejną z postaci gry Fallout 3!Coś dla fanów gier komputerowych! Cenega, partner firmy Bethesda Softworks w Polsce, Czechach, Rumuni, na Słowacji oraz na Węgrzech, z przyjemnością prezentuje kolejną z postaci występujących w grze Fallout 3. W rolę Three Doga, didżeja rozgłośni radiowej wcielił się znany showmen i prezenter telewizyjny – Krzysztof Skiba.
Wśród osiemdziesięciu aktorów użyczających swojego głosu postaciom, najbardziej wczuł się właśnie Krzysztof Skiba. Podczas wielu godzin ciągłego nagrywania Skiba był w swoim żywiole. Cały czas chodził po kabinie nagraniowej, wyraziście gestykulował, i poprawiał każdemu humor swoimi anegdotami. Pracownicy ekipy montażowej jednogłośnie wybrali go na osobę, która najbardziej się wczuła w graną przez siebie postać. Nie znaczy to jednak, że innym aktorom czegoś brakowało. Pracownicy studia do tej pory zachwalają wysoki profesjonalizm lektorów. Wśród nich nadal panuje przekonanie, że „Inni aktorzy zagrali bardzo profesjonalnie, starali się idealnie wpasować w grane przez siebie postacie. Mieli oczywiście mniej ekspresyjne role niż Skiba, ale również udało im się stworzyć bardzo charakterystyczne kreacje”.
Frontmen zespołu Big Cyc już od dwudziestu lat nie daje mediom o sobie zapomnieć. Gościnne wizyty w serialach komediowych czy prowadzenie przez niego programów rozrywkowych, powoduje, że dalej jest on rozpoznawalny. W grze Fallout 3 Skiba wciela się w postać Three Doga. Kontrowersyjny aktor znakomicie wcielił się w rolę buntownika – radiowca. Jako samozwańczy szef zespołu GNN stanowczo potępia panującą władzę obwiniając ją o nuklearny holocaust. Buntownik i idealista w jednym, jest zainteresowany tylko i wyłącznie „szerzeniem sygnału” swej stacji do każdego odbiornika, przy którym siedzi ktoś, kto chce go słuchać. Krzysztof Skiba wspaniale pasuje do granej przez siebie postaci. Sam często wyśmiewa władzę i piętnuje polityków – tworząc sobie wizerunek buntownika.
Fallout 3 to największe wyzwanie lokalizacyjne w polskiej branży gier komputerowych!
Przypominamy, iż w pudełku z grą na jednej płycie DVD znajdą się trzy różne wersje językowe do wyboru:
- angielska wersja językowa gry (angielskie napisy i dialogi)
- polska wersja językowa z napisami (polskie napisy, angielskie dialogi)
- polska wersja z dialogami (polskie napisy i dialogi)
Już dziś możesz złożyć swoje zamówienie przedpremierowe na edycję standardową gry. Tylko w naszym sklepie kosztuje ona jedynie 99,90 PLN. Wystarczy kliknąć na link:
Fallout 3
Fallout 3 to powrót prawdziwej legendy. Ta wysoko oceniana i często wspominana seria gier RPG zbudowała wokół siebie jedną z najbardziej aktywnych grup fanów w dziejach programów wideo. Choć wojna nuklearna z roku 2077 niemal w całości zniszczyła Stany Zjednoczone, mieszkańcy Krypty 101 korzystają z życia i nie przejmują się problemami świata zewnętrznego. Pewnego ranka budzisz się i odkrywasz, że twój ojciec przeciwstawił się Nadzorcy i z nieznanych powodów opuścił bezpieczną Kryptę 101. Aby odnaleźć ojca, sam musisz wyruszyć w drogę przez brutalne pustkowia postnuklearnego świata i odkryć ostateczną prawdę. O odpowiednią oprawę powracającego hitu zadbali twórcy gry roku 2006 - Elder Scrolls IV: Oblivion. Fallout 3 to bezsprzecznie jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2008 roku!
Spowiedź Skiby w Kościele Dzieci Atomu Wywiad z radiowcem Three Dogiem z gry Fallout 3

Już od wczoraj każdy fan serii Fallout ma okazję obejrzeć wywiad z jedną z najciekawszych postaci użyczających swojego głosu w trzeciej części serii. Ponad ośmiominutowy wywiad, jakiego udzielił Skiba pełen jest ciekawych a często nie publikowanych wcześniej informacji.
Obejrzyj wywiad a dowiesz się:
- kto w studiu paradował prawie nago?
- dlaczego Skiba identyfikuje się z bohaterem z gry Fallout 3?
- przeciw czemu buntuje się Three Dog?
- jakich umiejętności użył Skiba, aby postać Three Doga była charakterystyczna?
- komu warto naprawić toster w grze Fallout 3?
- dlaczego Three Dog jest tak ważną postacią w grze?
Na te pytania i wiele innych Skiba już dziś może Ci odpowiedzieć. Wystarczy, że klikniesz na ten link:
Odtwarzaj
Możesz również ściągnąć na swój komputer ten sam wywiad, w wysokiej rozdzielczości. Wystarczy tylko kliknąć na link:
Zapisz
2008


Skiba i Doda

Po wakacyjnej przerwie na antenie TVP 2 ruszyły kolejne odcinki „Mini Szansy”. Program w reżyserii Elżbiety Skrętkowskiej emitowany jest, w co drugą niedzielę (na zmianę z „Szansą na sukces”) zawsze o godzinie 15, a prowadzi go Krzysztof Skiba. W programie próbują swych sił odważne dzieciaki, które śpiewają przeboje znanych wykonawców. We wrześniu nagrano i wyemitowano programy z udziałem Szymona Wydry, KASY i zespołu De Mono. W październiku gośćmi programu były znane wokalistki: Kasia Cerekwicka, Patrycja Markowska oraz Doda. Skiba, Doda i śpiewające sześciolatki? Może być ciekawie! Zapraszamy!


Śniadanie Mistrzów

24 października Skiba był gościem w piątkowej audycji „Śniadanie Mistrzów” w Radiu ESKA ROCK. Przez dwie godziny udzielał odpowiedzi na podchwytliwe pytania prowadzących oraz opowiadał o kulisach pracy w telewizji i na estradzie. Emitowano wiele piosenek Big Cyca, a na temat Skiby wypowiadały się takie osoby jak Irena Santor, Paweł Końjo Konnak, poseł PiS Tadeusz Cyamański oraz Renata Beger!!!


Skiba i Figur na ostro

21 października Skiba był gościem nowego programu „Jazda Figurowa” w TV 4, którego gospodarzem jest znany dziennikarz radiowy Michał Figurski. W trakcie programu miedzy Skibą, a Figurskim doszło do ostrej wymiany zdań. O co poszło? Zapraszamy do obejrzenia programu, który emitowany jest w każdą niedzielę o godz. 22.30 na TV 4. Warto dodac, że oprócz Skiby gościem tego odcinka był znane raper TEDE.


UWAGA! UWAGA!

W najbliższą sobotę 04.10.08. w TVP 2 o godz. 20.00 kolejny odcinek programu rozrywkowego Fort Boyard. Tym razem z udziałem Krzysztofa Skiby. Zobacz jak Skiba i jego drużyna radzi sobie z trudnymi zadaniami, które wymyśla dla nich Robert Gonera. Krew, pot, śmiech, łzy i szczęście to wszystko przytrafi się uczestnikom programu. Czy Skiba i jego doborowa ekipa pokonają przeszkody? Czy opanują labirynty Fortu? Czy zdobędą złoto?
Zobaczcie sami! Oglądajcie program! Poniżej fotki z planu programu.
Sobota 02.10.08. TVP 2 godz. 20.00


Skiba na linie

W dniach 7-9 lipca Skiba zawitał do La Rochelle we Francji gdzie w napoleońskim Forcie Boyard realizowano nowy program rozrywkowy z jego udziałem. Fort znajduje się na pełnym morzu u wybrzeży La Rochelle (południowo-zachodnia Francja). Program ma charakter przygodowy, a jego uczestnicy poddawani są rozlicznym próbom charakteru. Wśród wielu zadań, które musiał wykonać Skiba jedno związane było z przejściem po linie na wysokości 50 metrów. Fort Boyard to program na licencji francuskiej realizowany przez polską firmę ATM dla TVP 2. Program prowadzi Robert Gonera i Kasia Glinka. Znany z programu „Miliard w rozumie” Janusz Weiss jest odpowiedzialny za zagadki. Wśród wielu gości obok Skiby pojawią się m.in. Mariusz Pudzianowski, Andrzej Grabowski, Renata Dancewicz, Mandaryna i Piotr Cugowski. W czerwcu i lipcu zrealizowano 26 odcinków programu. Premiera serii we wrześniu na antenie TVP 2.


Foto Cyc

26 czerwca w klubie Riwiera Literacka przy ulicy Mariackiej w Gdańsku Skiba i Konjo otworzyli wystawę fotografii Jacka Kołakowskiego dokumentującą urodzinowy koncert zespołu Big Cyc w Gdańsku. Otwarcie wystawy było impreza towarzyszącą IX Festiwalowi Dobrego Humoru. Relacje z otwarcia wystawy pokazała telewizyjna Dwójka.


66 największych hitów

13 czerwca w Warszawie na potrzeby stacji TVN Style Skiba nagrał kolejny cykl programów opisujących wielkie wydarzenia pop kulturalne. Tym razem zaproszeni goście komentowali największe hity kilku ostatnich dekad. To już czwarta edycja tej udanej i chwalonej serii. Wcześniej zrealizowano programy o skandalach, ikonach pop kultury i wielkich hitach polskiego kina.


TVN historia film Marcina Więcława

W czerwcu reżyser Marcin Wiesław przystąpił do realizacji filmu pt. „Byłem figurantem SB”, którego bohaterem jest Skiba. W nomenklaturze językowej służb specjalnych określenie „figurant” dotyczy osoby inwigilowanej przez służby, co w praktyce lat z czasów PRL-u oznaczało osobę po prostu prześladowaną i nękaną przez SB. „Byłem figurantem SB” to cykl filmów zrealizowanych wspólnie przez TVN historia oraz kanał Discovery. Do tej pory nakręcono m.in. film o znanym satyryku Jerzym Fedorowiczu. Skiba będzie bohaterem kolejnych dwóch odcinków. Jeden z nich dotyczył będzie zatrzymania Skiby podczas festiwalu rockowego w Jarocinie w 1985 roku, a drugi happeningów Pomarańczowej Alternatywy organizowanych w Łodzi w latach 1987-1989. Zdjęcia kręcono w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej, na studenckim osiedlu Lumumbowo gdzie w okresie studenckim mieszkał Skiba, a także pod gmachem dawnej SB przy ulicy Lutomierskiej oraz w słynnym klubie Łódź Kaliska.


Skiba na Wyspach

W czerwcu na wyspach brytyjskich ukazała się polska edycja popularnej brytyjskiej bulwarówki The Sun (1,5 mln nakładu) pod nazwa „Polski Sun” (70 tys. nakładu) nastawiona na nową polską emigrację. Polski Sun gorąco kibicował polskiej reprezentacji na rozgrywkach Euro 2008 i zamieszczał artykuły opisujące problemy polskiej mniejszości na Wyspach oraz ciekawe informacje z kraju. Ukazało się sześć próbnych numerów pisma. W każdym z nich atrakcją był felieton Skiby. Warto dodać, że obok Skiby w Polskim Sun pisywał także legendarny angielski felietonista i showmen Jeremy Clarkson (znany m.in. z kultowego programu TV Top Gear). Być może po wakacjach Polski Sun zacznie wychodzić na stałe.


Nagroda prezydenta

Podczas urodzinowego koncertu zespołu Big Cyc 24 maja na Targu Węglowym w Gdańsku prezydent miasta Paweł Adamowicz wręczył Skibie nagrodę specjalną. Nagroda prezydenta wręczona została z okazji „Dwudziestolecia pracy artystycznej”. Ceremonię żywiołowo poprowadził Paweł Końjo Konnak, a przyglądało się temu kilkanaście tysięcy widzów. Podczas koncertu urodzinowego wystąpili: Oddział Zamknięty, KASA, Czarno Czarni, Andrzej Grabowski, kabaret Neo Nówka i oczywiście Big Cyc. Kabaret Neo Nówka wręczył Big Cycowi prywatną nagrodę „Moherowy Moher”. Koncert wyróżniał się sporą ilością efektów pirotechnicznych. Krótka relację z urodzinowego koncertu pokazała TVP Gdańsk. Po koncercie, który zakończył ok. 1 w nocy odbyło się huczne After Party w klubie CD.


Rekord w Warszawie

10 maja w Warszawie koncert Big Cyca na Juwenaliach w SGGW zgromadził rekordową ilość publiczności w tym sezonie – 50 tysięcy widzów. Ponad 20 tysięcy widzów obejrzało koncerty Big Cyca w Rzeszowie i Gliwicach. Warto dodać, że w Warszawie tuż przed Big Cycem wystąpił na scenie zespół Hey.


Zadanie nr 12

Tego jeszcze nie było! Działalność happeningowa Skiby z czasów Pomarańczowej Alternatywy (Skiba w latach 80-tych był organizatorem głośnych, nielegalnych akcji ulicznych o charakterze artystycznym, które ośmieszały komunistyczne władze) stała się tematem na tegorocznej maturze (maj 2008). Skiba był zadaniem nr 12 na teście z Wiedzy O Społeczeństwie. Maturę z tego przedmiotu zdawało w tym roku 123 tysiące maturzystów. Zadanie zawierało opis jednego z happeningów zorganizowanego przez Skibę na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi pt. „Galopująca inflacja”. Opis ten pochodził z książki Waldemara „Majora” Fydrycha pt. „Żywoty Mężów Pomarańczowych”. Do opisu dołączone były dwa łatwe pytania. Za prawidłową odpowiedź można było zdobyć cztery punkty. Mamy nadzieję, że nikt nie oblał matury przez Skibę. Do tej pory Skiba bywał już wielokrotnie hasłem w krzyżówkach oraz kilkakrotnie zagadką w popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Umieszczenie Skiby jako tematu maturalnego jest docenieniem jego podziemnej działalności z lat 80-tych i potwierdzeniem, ze Pomarańczowa Alternatywa była ważną częścią polskiego ruchu wolnościowego, który doprowadził do zmiany ustroju w 1989 roku.


Uwaga! Koncert! Koncerty!

Big Cyc w swoje urodziny startuje z nową, wielką trasa koncertową. W sezonie wiosenno wakacyjnym przewidzianych jest ponad czterdzieści dużych plenerowych imprez (szczegóły na www.bigcyc.pl). Zespół przygotował program na którym zaprezentuje stare i nowe hity, a także premierowe piosenki z nowej płyty „Szambo i perfumeria”. Koncerty jak zwykle będzie zapowiadał Skiba. Niektóre z nich będą miały specjalną urodzinową oprawę. Szczególnie polecamy najbliższe koncerty:
 • 1 maja – Zakopane (zakopiańska majówka)
 • 9 maja – Ostrów Wielkopolski (koncert urodzinowy)
 • 10 maja – Warszawa (Juwenalia)
 • 16 maja – Gliwice (Juwenalia)
 • Skiba i Big Cyc serdecznie zapraszają wszystkich na wielki koncert urodzinowy 24 maja (sobota) o godz. 20.30 na Targu Węglowym w Gdańsku (plac przed budynkiem Teatru Wybrzeże). Będzie to koncert z udziałem zaproszonych gości. Wystąpią: rewelacyjny kabaret Neonówka z Wrocławia, legenda rocka Oddział Zamknięty, Czarno Czarni oraz Big Cyc z którym zaśpiewa Krzysztof KASA Kasowski i Urszula.  UWAGA! Dokładna rozpiska koncertów na www.bigcyc.pl


  Skiba jurorem

  W kwietniu 2008 Skiba był przewodniczącym jury w konkursie satyrycznym „O Grudę Bursztynu” organizowanym przez Urząd Miasta w Gdyni. Jury pod przewodnictwem Skiby przeanalizowało teksty czterdziestu autorów, którzy nadesłali swe prace z całej Polski. Były to głównie monologi i opowiadania satyryczne, a także teksty piosenek, wiersze i fraszki. Główną nagrodę w postaci 5000 zł przyznano autorowi z Ostrowii Mazowieckiej - Piotrowi Rowickiemu za tekst pt. „Letter from Zbyszek” parodiujący język, obyczajowość i mental Polaków szukających szczęścia i spełnienia na Wyspach Brytyjskich. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jako gość specjalny wystąpił kabaret Hrabi.


  Psi Psycholog

  Skiba debiutuje w nowej roli! Po występach w serialach komediowych i dubbingowaniu tym razem pojawia się jako narrator w zabawnym programie Psi Psycholog (emisja w każdą sobotę o godz. 16.30 na TVP 1). Bohaterką Psiego Psychologa jest Agnieszka Janeczek, która ukończyła specjalistyczne studia w zakresie teorii zachowań zwierząt w Southampton w Anglii. Pani Agnieszka doradza posiadaczom niesfornych psów jak sobie radzić z niepożądanymi zachowaniami podopiecznych. Program jest niezwykle zabawny, a Skiba w roli narratora sprawdza się znakomicie. Polecamy!


  Urodziny Big Cyca część 1

  W tym roku kapeli Big Cyc stuknęła okrągła 20-stka ! Z tej okazji planowane są liczne imprezy, koncerty i premiery. Pierwszy maraton urodzinowy rozpoczął się pod koniec marca w Warszawie. Najpierw były wywiady i tort z wielkim cycem w porannym programie TVN-u, a następnie urodzinowy koncert w Hard Rock Cafe dla fanów (koncert rejestrowany przez Owsiak TV). Następnego dnia Skiba i koledzy zaprosili wszystkich do klubu Enklawa gdzie odbyła się urodzinowa gala. Zaprezentowano nowy teledysk do premierowej piosenki „Nasz PRL”. To nostalgiczna piosenka o pokoleniu stanu wojennego. W teledysku Skiba odgrywa role funkcjonariusza Milicji Obywatelskiej, który przesłuchuje śpiewającego Dżej Dżeja. Potem były mega platynowe płyty za dwa miliony sprzedanych płyt (łączny nakład 15 płyt Big Cyca) przyznane przez Rebel Music oraz kolejny tort z cycami i chóralne „sto lat”. Następnie bawiono się do rana przy dxwiekach serwowanych przez synów perkusisty Dżerego, którzy są niezwykle uzdolnionym duetem diżejskim. Następnego dnia był już Prima Aprilis czyli świeto kawałów. Z tej okazji muzycy Big Cyca odwiedzili kolejne stacje telewizyjne (m.in. Pytanie na śniadanie w TVP 2, Kawa czy herbata w TVP 1, poranek w TV Puls oraz radiowe (m.in. Antyradio, Radio Bis i radio Wawa), a do sklepów trafiła nowa płyta Big Cyca pt. Szambo i perfumeria”. Jest to płyta urodzinowa na której gościnnie udzielaja się m.in. Maciej Maleńczuk (w piosence napisanej wspólnie przez Skibę, Dżej Dżeja i Maleńczuka) oraz Paweł Kukiz, Krzysztof KASA Kasowski i legenda polskiej estrady Jerzy Połomski. Płyta zawiera 12 premierowych piosenek i wydana została nakładem Sony BMG Poland.


  acybzEr5

  Wszystko na jedna kartę

  Nakładem wydawnictwa Publicat ukazała się w marcu 2008 nowa książka polskiej dziennikarki pracującej w Wielkiej Brytanii Sylwii Milan. Książka pod frapującym tytułem „Na jedną kartę” zawiera kilkadziesiąt wywiadów ze znanymi Polakami, którzy opowiadają o swych wrażeniach z licznych pobytów zagranicą. Jednym z bohaterów książki jest Krzysztof Skiba, który opowiada o koncertach Big Cyca w Londynie. Wśród pozostałych rozmówców autorki są m.in. Wojciech Fibak, Katarzyna Figura, Beata Tyszkiewicz, Rafał Bryndal, Radek Sikorki, Krzysztof Krauze, Kazimierz Kutz, Robert Korzeniowski, Krzysztof Zanussi, Jacek Żakowski, Ewa Wachowicz, Stanisław Soyka, Katarzyna Grochola, Małgorzata Foremniak, Andrzej Żuławski.


  Mohery po niemiecku

  Znany niemiecki satyryk, aktor i nauczyciel Steffen Moller (program „Europa da się lubić”, serial „M jak Miłość”) opublikował w Niemczech książkę pod tytułem „Viva Polonia”. Jest to zabawna opowieść o przygodach Steffena w Polsce, ale także o Polakach, naszej kulturze i o polskich paranojach. Książkę wydało wydawnictwo Scherz z Frankfurtu nad Menem. Książka stała się bestsellerem i w tej chwili znajduje się na piątym miejscu najlepiej sprzedających się pozycji książkowych w Niemczech. Ciekawostką jest fakt, że w rozdziale poświęconym Radiu Maryja Steffen Moller przetłumaczył na język niemiecki tekst słynnej piosenki Big Cyca „Moherowe berety” opisując go jako kultową piosenkę politycznego undergroundu, a Skibę przedstawiając jako słynnego happenera i satyryka.  Skiba na Sorbonie

  Felietony Krzysztofa Skiby drukowane w tygodniku Wprost od 2002 roku są już nie tylko obiektem badań naukowych (powstały na ten temat dwie prace magisterskie), ale także służą jako materiały do tłumaczeń na zagranicznych uczelniach. Szkoła Tłumaczy działająca przy najstarszej uczelni Europy słynnej paryskiej Sorbonie zwróciła się z prośbą do autora o wyjaśnienia niektórych kwestii dotyczących podtekstów zawartych w kilku felietonach. Felietony Skiby tłumaczone na francuski studenci analizują w trakcie swoich zajęć. Warto dodać, że wybór felietonów ukazał się w 2005 roku nakładem wydawnictwa Zysk z Poznania pod tytułem „Skibą w mur”. W marcu 2008 tygodnik Wprost opublikował felieton z numerem 300!!! - Jak będzie ich na koncie już 500 zrobię wielką balangę! – wyznał autor.


  Mecz gwiazd

  2 marca 2008 w Hali Stulecia we Wrocławiu (dawna nazwa Hala Ludowa, obiekt wpisany w rejestr światowych zabytków UNESCO, zbudowany przez architektów słynnej szkoły Bauhausu) odbył się Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki, czyli najlepsi koszykarze z Północy kontra najlepsi z Południa. Mecz zgromadził wszystkie sławy grające w Polsce w kosza. Wzorem widowisk z NBA rozgrywkom towarzyszyły występy artystyczne. Zagrał Stachursky i Lady Pank, a całość widowiska dowcipnie prowadzili Końjo i Skiba. Program na żywo transmitowała TV4 oraz Polsat Sport. W trakcie transmisji Końjo powiedział, że Skiba chodzi w czapce, którą ukradł Britney Spears. Skiba odgryzł się mówiąc, że po ciuchach Końja od razu widać, że jego stylista miał trudne dzieciństwo i bierze za dużo prochów.


  Jaka to Skiba?

  10 lutego 2008 w programie „Jaka to melodia” (TVP 1) prowadzonym przez Roberta Janowskiego spotkali się Michał Wiśniewski, Marek Torzewski i Krzysztof Skiba. Zaproszeni do programu artyści wykonali swoje piosenki (Skiba „Każdy coś ma” ze swojej solowej płyty „Skiba dla dorosłych”) oraz wzięli udział w konkursie na odgadywanie melodii. Akcja miała charakter charytatywny, a zdobyte pieniądze zostały przeznaczone na szkołę dla upośledzonych dzieci pod Warszawą. W trakcie programu wszyscy pomagali sobie w odgadywaniu piosenek (np. Skiba podpowiadał Torzewskiemu, a Wiśniewski Skibie). Do drugiej rundy dostali się Wiśniewski i Skiba, a do finału już tylko sam Skiba. Suma zdobyta w konkursie przez Skibę wyniosła ponad 14 tys zł.


  Podróże w górę i w dół

  W lutym opublikowano dane dotyczące oglądalności nowych odcinków „Podróży z żartem” prowadzonych przez Beatę Pawlikowską i Krzysztofa Skibę (reżyseria Leszek Kumański, produkcja Kuman Art dla TVP 2). Z badań okazało się, że nowa para prowadzących zyskała sympatię widzów, a program, który przewidziany był do zejścia z anteny zyskał o 30 proc (a niektóre odcinki nawet o 40 proc.) większą widownię niż widownia poprzednich odcinków z parą prowadzących Dorota Wellman i Marcin Prokop. Średnia ilość widzów każdego odcinka nowej serii wyniosła 3,7 mln. Po pierwszej serii dziesięciu odcinków nakręcono kolejnych osiem, które obecnie są emitowane. Niestety od marca w miejsce stałej pory emisji „Podróży” wszedł teleturniej „Tak to leciało” (format zachodni). Teraz „Podróże” emitowane są w niedziele o godzinie 20.10 zwanej „godziną śmierci”. W tym samym czasie na TVP 1 leci popularny serial Ranczo, a na TVN – hit „Taniec z gwiazdami”. – Nie można ścigać się hulajnogą z odrzutowcem – wyznał Skiba. W kwietniu przewidziano nakręcenie jeszcze pięciu nowych odcinków „Podróży” niestety prawdopodobnie będą to ostatnie odcinki i program spadnie z anteny.


  Legendy Jarocina

  4 lutego w Centrum Kultury w Elblągu Krzysztof Skiba wziął udział w niecodziennej lekcji historii. Wspólnie z historykami z IPN-u zgromadzonej kilkuset osobowej publiczności opowiadał o muzyce za czasów PRL-u, o podziemnym rocku lat 80-tych oraz o swoim zatrzymaniu przez SB w Jarocinie, a także o happeningach Pomarańczowej Alternatywy. W finale spotkania pokazano fragmenty słynnego filmu Piotra Łazarkiewicza „Fala” zrealizowanego podczas festiwalu rockowego Jarocin ’85.


  Pożegnanie Skibomagla

  W styczniu 2008 producent Skibomagla gdańska agencja filmowa AUT oraz autor i reżyser programu, czyli Krzysztof Skiba zdecydowali o zawieszeniu współpracy ze stacją TELE 5 z uwagi na nie wywiązywanie się stacji ze zobowiązań wynikających z podpisanej umowy (opóźnienia w rozliczeniach finansowych). Po wyprodukowaniu 9 odcinków (umowa przewidywała serię 16 odcinków) zaprzestano dalszej produkcji. W lutym przedstawiciele TELE 5 zapowiadali nowe odcinki Skibomagala od marca, co nie było możliwe ze względu na zerwanie przez AUT i Skibę umowy. W kwietniu osiągnięto porozumienie i rozliczono się ze wszystkich odcinków. Do dzisiaj TELE 5 emituje w kółko powtórki programu. Skibomagiel był emitowany w piątki i niedziele w najlepszym czasie antenowym. Dziś powtórki emitowane są w soboty po 22. Niektóre skecze i piosenki można oglądać na You Tube. Wystarczy wpisać hasło „Skibomagiel”. Skibomagiel do dziś ma także swoją stronę internetową www.skibomagiel.pl  Skiba z dzieciakami

  Nowe oblicze Skiby można podziwiać w programie „Mini Szansa” Elżbiety Skrętkowskiej autorki programu „Szansa na sukces”. Skiba prowadzi tam konkurs, w którym prezentują się przebojowe maluchy wykonujące piosenki zaproszonej gwiazdy. Do tej pory nakręcono już 11 odcinków z udziałem m.in. takich gwiazd jak Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Andrzej Piasek Piaseczny, bracia Golec, Łzy, Papa Dance, Irena Jarocka. – Praca z dziećmi to wielkie wyzwanie. Muszę być bardzo czujny i się nieźle nagimnastykować, żeby coś ciekawego z takiej rozmowy wyszło. Do tej pory przeprowadzałem wywiady z gwiazdami rocka np. w programie Lalamido, ale to była łatwizna. Mini Szansę można oglądać dwa razy w miesiącu, w niedzielę o godz. 15. w TVP 2.  Skiba zamiast Owsiaka

  Główne studio finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej (13 stycznia) w siedzibie TVP na Woronicza w zastępstwie Jurka Owsiaka (który latał helikopterem po całym kraju odwiedzał największe koncerty finałowe WOŚP) prowadził Krzysztof Skiba przebrany za dzielnego wojownika Orkiestry. Prawie przez cały dzień od godziny 8.00 do godziny 18.00 Skiba wspólnie z Grażyną Torbicką i Beatą Sadowską z wielkim zaangażowaniem zachęcał do dokonywania wpłat, przeprowadzał rozliczne wywiady (od Majki Jeżowskiej po Tomasza Lisa) i nakręcał tempo Orkiestry. W studiu grały liczne kapele rockowe od Big Cyca, Czarno Czarnych do Kobranocki. Tego dnia padł rekord obecności Skiby w telewizji. Kilkanaście łączeń ze studiem Orkiestry uzupełniały powtórki programów takich jak „Podróże z żartem”, Mini szansa” „Skibomagiel”. Wielu przyjaciół i znajomych żartowało, że tego dnia trudno było się od Skiby uwolnić.  Sylwester z Dwójką

  Krzysztof Skiba i Grażyna Torbicka byli głównymi prowadzącymi największy koncert sylwestowy w Polsce transmitowany na antenie TVP 2. Koncert ten odbył się na Rynku we Wrocławiu i zgromadził 150 tys. widzów na wrocławskim rynku oraz 6.5 mln przed telewizorami. W trakcie koncertu Skiba pojawił się jako przybysz z obcej planety, któremu Grażyna Torbicka tłumaczyła, na czym polega życie na planecie Ziemia. Jako ukrytych pod ziemską powłoką kosmitów ujawniono Andrzeja Leppera, Zibi Smolarka i Dodę. W koncercie wzięli udział m.in. Perfect, Kayah, Natalia Kukulska, Velvet, Milk Inc. Stachursky, Kukiz i Piersi, Big Cyc z Jerzym Połomskim i Doda.  SKIBOMAGIEL W AKCJI!

  Skibomagiel to nowy program satyryczno-rozrywkowy z udziałem części dawnej ekipy Lalamido. Dla niewtajemniczonych podajemy informację, że program „Lalamido czyli porykiwania szarpidrutów” był szalonym magazynem rockowo-kabaretowym, który emitowano na wizji w latach 1992-99 (TVP2). To tutaj prezentowali się ekscentryczny Końjo (organizator pierwszych koncertów punkowych w Gdańsku, czołowa postać grupy artystycznej TOTART), poeta Brzóska, który słynął ze swoich dowcipnych Haiku, autor oryginalnych komiksów Paulus, Skiba ze swoimi wykładami, a także cała galeria zmysłowych dziewcząt takich jak projektantka wymyślnych kreacji Wiganna Papina czy Wiesia Warszawska, Iza Liżewska i Madzia Bem. Za animacje komputerowe odpowiedzialni byli plastycy związani z TOTARTEM Andrzej Awsiej i Joanna Kabala. Swój wielki wkład w estetykę programu miał też Yach Paszkiewicz – ojciec polskiego teledysku.
  Program Lalamido był niezwykle pionierski jak na swoje czasy. Alternatywną estetykę rockową łączył z elementami absurdalnego kabaretu tworząc wybuchowa mieszankę dowcipu, zgrywy, zabawy i buntu. W 1993 roku Lalamido otrzymało nagrodę Grand Prix na Festiwalu Muzycznym w Sopocie „dla najlepszego programu muzycznego w telewizji”. Program doczekał się blisko 200 wydań. W ostatnich trzech latach emitowany był jako „Lalamido Nocą” w późnych godzinach nocnych raz w miesiącu. Lalamido wielokrotnie było atakowane przez środowiska, dla których żarty prezentowane na antenie nie były do końca zrozumiałe. Z czasem program obrósł legendą jako kultowy magazyn muzyczno-satyryczny, prekursor nowej estetyki telewizyjnej, której symbolem była światowa sieć MTV. Medioznawca profesor Wiesław Godzic w swojej książce „Telewizja jako kultura” dokonując analizy języka autorów Lalamido uznał go za niezwykle ciekawy i twórczy. Obecnie po latach ekipa Lalamido w nieco innym składzie wraca na antenę. Skiba skrzyknął starych kumpli z Gdańska - Pawła Końja Konnaka i Jarka Janiszewskiego (wokalistę grup Bielizna i Czarno Czarni). Nieustraszeni bojownicy o śmieszniejszą rzeczywistość wspólnymi siłami przystąpili do produkcji nowej serii programów. Program pod nazwą SKIBOMAGIEL (Skiba pisze większość tekstów, scenariusz, a także reżyseruje program) pojawi się na antenie stacji TELE 5. Program znacznie różni się od starego „Lalamido” (jest więcej skeczy, a mniej teledysków), ale typ humoru i charakter żartów ma wiele z klimatów dawnego programu. Twórczy chaos, pozorny bałagan, szyderstwa bez taryfy ulgowej posypane sosem punkowej ironii to znak, że stare dziadki z Lalamido wracają w najlepszej formie. Niech za rekomendację wystarczy fakt że już po pierwszym nakręconym programie producent zamówił ekspertyzę prawną, bojąc się ewentualnych przyszłych procesów. Obok weteranów w programie pojawią się także nowe talenty – Monika Jakubczyk i Kasia Twardy. Nie zabraknie też starych i nowych teledysków Big Cyca, Czarno Czarnych i Bielizny. Pierwsze odcinki Skibomagla na antenie TELE 5 już w listopadzie. Program będzie emitowany w niedziele po godzinie 22.
  Z pasją wojownika

  Pod takim tytułem ukazało się wydawnictwo prezentujące artystyczne poczynania Dariusza Paczkowskiego, który od 20 lat tworzy zaangażowane społecznie graffiti i street art, projektuje instalacje, wycina szablony oraz wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Fanów Big Cyca zainteresuje być może fakt, że to właśnie Darek jest autorem znanego graffiti, które stało się czymś w rodzaju logo zespołu. Mowa o szokującym profilu wodza rewolucji w irokezie. Szablon z Leninem pojawiał się pod koniec lat 80-tych na ulicach polskich miast, a także na plakatach i koszulkach Big Cyca. Lenin znany z okładki pierwszej płyty zespołu jest autorstwa Piotra Łopatki, który inspirował się pracą Paczkowskiego. Wydawnictwo z pracami Darka Paczkowskiego to unikat edytorski. Ma charakter nie komercyjny, ale otrzymać może je każdy, kto wpłaci 25 zł jako darowiznę na Dobre Uczynki Fundacji Ekologicznej ARKA, a dowód wpłaty prześle na adres 3fala@3fala.art.pl. W ten sposób Paczkowski chce, po raz kolejny nakłonić nas do wspierania działań społecznych.
  Autor jest działaczem społecznym, założycielem ogólnopolskiej grupy Trzecia Fala (3 F), współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Jest organizatorem ogólnopolskich i międzynarodowych jamów graffiti prowadzi warsztaty w Polsce i na świecie. To wszystko można zobaczyć w zeszycie, który liczy 72 strony, formatu A5. Znalazły się w nim między innymi wypowiedzi: Janiny Ochojskiej z Polskiej Akcji Humanitarnej, Jurka Owsiaka z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tomka Sikory, artysta fotografik, Krzysztofa Skiby z Big Cyca i Krzysztofa Grabowskiego z zespołu Dezerter. Smaczku dodają ręcznie malowane i wycinane strony oraz numerowane egzemplarze.
  Oto numer konta, na które należy przekazać darowizne:
  Fundacja Ekologiczna Arka, Bielsko-Biała bank: PKO BP, O/Bielsko-Biała konto: 76 1020 1390 0000 6602 0139 8502 z dopiskiem: darowizna na Dobre Uczynki.
  Startują „Podróże”

  Uwaga! Przypominamy! Nowy cykl programu „Podróże z żartem” startuje 28.10.07 w niedzielę o godz. 19.05 w TVP 2. Prowadzącymi są Beata Pawlikowska i Krzysztof Skiba. Jest to barwne widowisko telewizyjne z udziałem licznych gości z Polski i zagranicy. Zobacz nowe fotki z odcinka amerykańskiego! (zdjécia w galerii)  Nowe eksperymenty – stare wygi

  Już niebawem na antenie TVN pojawi się nowe widowisko telewizyjne pt. Clever. Jest to show oparty na widowiskowych eksperymentach z dziedziny chemii i fizyki. W rolę prowadzącego profesora wciela się znany komik Grzegorz Halama. W jednym pierwszych odcinków w roli gościa pojawia się Krzysztof Skiba, który wspólnie z aktorką Kasią Kwiatkowską (znaną z parodiowania Dody i Krystyny Jandy w programie „Majewski Show”) musi rozwiązać niełatwe zagadki. Program „Clever” jest wielkim hitem w niemieckiej telewizji. Jak będzie w Polsce?  Doktor kontra Skiba

  Rozszerzająca swoja ofertę programową Telewizja Puls proponuje nowy show muzyczny pt. Singa Dinga. Rolę gospodarzy programu wzięli na siebie Wanda Kwietniewska, Andrzej Krzywy i Michał Milowicz. W programie dwie drużyny rywalizują ze sobą rozwiązując zagadki muzyczne. W pierwszym odcinku programu nagrywanym w TVP Gdańsk wzięli udział m.in. Jarek Janiszewski z Czarno Czarnych oraz Krzysztof Skiba. Jarek i Skiba walczyli w przeciwnych drużynach. Kto wygrał, dowiecie się oglądając program.  66 największych skandali

  To tytuł nowego cyklu w TVN Style. Zaproszeni goście komentują słynne skandale polityczne, kulturalne i obyczajowe, które wydarzyły się w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wśród listy skandali są dwa związane z Big Cycem. Jeden z nich to happening Skiby w katowickim Spodku podczas gali nagród muzycznych Play Box w 1999 roku podczas, której Skiba wypiął gołe pośladki w kierunku premiera rządu AWS Jerzego Buzka, a drugi to zakaz grania piosenki „Moherowe Berety” w publicznych mediach w 2006 roku za czasów smutnych rządów moherowych kaczek. Jednym z komentatorów listy skandali jest oczywiście sam Skiba.  Startują „Podróże”

  28.10 (niedziela, godz. 19.00) czyli tydzień po wyborach startuje nowa seria programu „Podróże z żartem” z udziałem Beaty Pawlikowskiej i Krzysztofa Skiby w roli nowych gospodarzy programu. W każdym odcinku goszczą znane osoby, które opowiadają ciekawostki o swoich podróżach. Program trwa 55 minut i jest barwnym widowiskiem rozrywkowym. W ostatniej serii nagrywanej na początku października w programie gościli m.in. Mika Urbaniak, Urszula Dudziak, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Piasecki, Maciej Orłoś, Paweł Kukiz, Janusz Panasewicz, Stan Borys.  Big Cyc w Holandii

  Załoga Big Cyca (ze Skibą jako jądrem cyklonu) w nadkomplecie (czterech menadżerów, pięciu masażystów i jeden psychoterapeuta) odwiedziła w dniach 6-8.10 ojczyznę Van Gogha, Rembrandta i Vermeera. W miejscowości Zeeland pod Eindhoven (siedziba firmy Philips) w klubie Ambianz daliśmy koncert dla ponad 1200 Polaków, którzy pracują na kontraktach firmy Europeen People At Work. Atmosfera koncertu była niezwykle gorąca tym bardziej, że z wrażenia wysiadła klimatyzacja. Publiczność stanowili głównie młodzi emigranci zarobkowi doskonale znający także najnowsze piosenki zespołu.
  Przy okazji pobytu w Holandii ekipa Big Cyca zaliczyła jeszcze wizyty w Nijmegen (miasto braci Van Helen) oraz Amsterdamie. Symbolem tego grzesznego miasta są wypięte tyłki prostytutek oraz liście konopi indyjskich, korzystanie z obu tych miejskich atrakcji jest tu legalne. Załoga Big Cyca rozpoznawana była przez fanów nawet w najciemniejszych zaułkach Amsterdamu, a ze Skibą robiono sobie zdjęcia częściej niż z domem Rembrandta. Wypad do Holandii stał się okazją do wielu ciekawych spotkań, rozmów i imprez szczególnie w dzielnicy Red Light District. Chwalono miejscowe piwo i inne używki, a także rozważano propozycję zatrudnienia się w Muzeum Seksu w charakterze żywych eksponatów.
  Trudy zwiedzania Amsterdamu oraz zmęczenie koncertowe z Zeeland mogliśmy łagodzić w luksusowym hotelu Arrows w Uden, w którym nie zabrakło basenu, sauny i pełnych barków. Ze zdziwieniem odkryliśmy, że w Holandii nie ma Zbigniewa Ziobry, ale są za to autostrady. Udany koncert zaowocował dalszymi zaproszeniami zagranicznymi m.in. do Włoch. No cóż… po koncertach Big Cyca w USA, Kanadzie, Finlandii, Szwajcarii, Austrii, Anglii, Szkocji, Belgii i Niemczech można śmiało zapisać w kronikach rockandrollowego Wincentego Kadłubka, że „Holandia zdobyta!”. Zdjęcia z pobytu BC w Holandii do zobaczenia w galerii.
  Podróże z żartem

  Gospodarzami nowej serii popularnego programu TVP 2 „Podróże z żartem” będzie para Beata Pawlikowska i Krzysztof Skiba (poprzedni prowadzący Dorota Wellman i Marcin Prokop przeszli do TVN). Jak twierdzą producenci programu Beata Pawikowska odpowiedzialna będzie za część podróżniczą, a Skiba to po prostu… żart. W studiu TVP Kraków nakręcono już pierwszych pięć odcinków nowej serii. Tym razem zawędrowano m.in. do Rosji, Nowej Zelandii i Izraela. W każdym odcinku sporo zabawy, informacji, a także nietuzinkowi goście. W odcinku o Izraelu wydarzeniem był występ gwiazdy hip hopu z Tel Avivu Subliminala rapującego po hebrajsku i sprzedającego miliony płyt m.in. w Ameryce, a w podróży telewizyjnej do Nowej Zelandii Pawlikowskiej i Skibie towarzyszyła grupa prawdziwych Maorysów! W przygotowaniu m.in. odcinki poświęcone ciekawostkom z USA. Autorem poniższego zdjęcia jest Tomasz Reindl.
  Skiba w radiu Wawa

  Skiba to niestrudzony felietonista. Co tydzień od pięciu lat można czytać go na ostatniej stronie tygodnika Wprost. Od ponad dwóch lat ma stała rubrykę satyrycznych porad w studenckim magazynie „Dlaczego”. Publikuje też felietony na swym blogu „Skibą w łeb” w Wirtualnej Polsce. Pisywał też do Playboya, Hustlera i CKM-u.
  Rok temu Skiba zaczął pojawiać się z felietonami na falach radiowych. Najpierw felietony hulały po na antenie radiowej Jedynki. Wkrótce jedna z rozgłośni komercyjnych dokonała szybkiego transferu i tak Skiba trafił do Radia Wawa. Od kilku miesięcy na falach radia Wawa w każdą środę o godz. 6.20 i 9.20 w cyklu „ObserWAWAtor” Skiba z właściwą sobie radością i nonszalancją prezentuje swe ultra złośliwe felietony. W tym cyklu w radiu Wawa mają także felietony takie osobowości medialne jak: Jurek Owsiak, Jan Pietrzak, Piotr Najsztub, Tomasz Łysiak. Ponieważ Radio Wawa dociera tylko do kilkunastu największych miast w Polsce prezentujemy najnowszy, super aktualny felieton Skiby poświęcony walce wyborczej. Miłego słuchania! Pobierz
  SKIBA NA WAKACJACH

  Absolutna sensacja po raz pierwszy w dziejach histori kamienia łupanego Skiba udostępnia swoje prywatne zdjęcia z wakacji!! Poniżej jedno z nich reszta w galerii
  SKIBA PODBIJA NET

  Krzysztof Skiba trysnął geniuszem po raz kolejny. Tym razem wystąpił w zupełnie nowej roli – narratora-edukatora w interaktywnej grze wideo „Pokoje i podboje” dostępnej na stronie www.specialcollection.pl, gdzie Internauta może wcielić się w atrakcyjną kobietę, która chce miło i owocnie spędzić wieczór, a ma do wyboru jednego z czterech młodzieńców. Przy odrobinie szczęścia i dobrej strategii gracza, bohaterka osiągnie swój cel. Interaktywność projektu polega na wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych i sekwencji video. Jeżeli odważnie zagłębimy się w świat subtelnej gry toczącej się pomiędzy bohaterami, w nagrodę o miłości i życiowej mądrości opowie nam sam Krzysztof Skiba. Ważnym przesłaniem projektu, oprócz dobrej zabawy, jest także propagowanie stosowania zabezpieczeń. Projekt został wsparty przez firmę Unimil, która od dawien dawna umila życie wielu Polakom.
  Podróże ze Skibą

  W październiku ruszy nowa seria programu rozrywkowego TVP 2 „Podróże z żartem” (produkcja Kuman Art) z udziałem nowej pary prowadzących. Gospodarzami tego lubianego programu będą Beata Pawlikowska (autorka wielu książek podróżniczych, a także popularnej audycji „Świat według blondynki” w radiu Zet) oraz ….Krzysztof Skiba. Telewizja uznała, że ponieważ są to „Podróże z żartem” to za część podróżniczą odpowiedzialna będzie Pawlikowska, a za część żartobliwą Skiba. Pierwsze odcinki z nowej serii będą kręcone we wrześniu w studiu TVP Kraków. W programie Skiba pragnie wykorzystać swe doświadczenia z licznych podróży z Big Cycem.
  Niezależni

  5 września w warszawskim kinie Muranów odbyła się premiera filmu dokumentalnego Jacka Talczewskiego pt. „Niezależni”. Jest to film wyprodukowany przez Redakcję Reportażu i Filmu Dokumentalnego TVP 2. Film opowiada o losach studentów zaangażowanych w działalność opozycyjną w czasach komunizmu. To film o sposobie myślenia i budowaniu własnej tożsamości, które zaowocowało takimi inicjatywami jak Niezależne Zrzeszenie Studentów, Studencki Komitet Solidarności, Ruch Wolność i Pokój, Pomarańczowa Alternatywa. W filmie pojawia się wiele barwnych postaci m.in. Paweł Huelle, Piotr Bikont, Bronisław Wildstein, Maciej Kuroń, Bogusław Sonik, Marcin Meller, Waldemar Fydrych i Krzysztof Skiba. Wszyscy zainteresowani historią polski i klimatami lat 80-tych, a także podziemnymi korzeniami… Big Cyca powinni zobaczyć ten film. Przewidziana emisja telewizyjna: TVP 2, 20 września godz. 23.30  Mundurki fe!

  W wrześniowym numerze pisma Activist duży wywiad ze Skibą. Jest sporo o dawnym ministrze edukacji Giertychu i o mundurkach szkolnych, które Skiba zwalcza. Ciekawostką jest fakt, że fotkę która ilustruje wywiad wykonał syn perkusisty Big Cyca Dżerego, student Studium Fotografii - Bobig.  Krasnale na ekranach

  Komedia Universal Pictures pt. „7 krasnoludków: las to za mało. Historia jeszcze prawdziwsza” w reżyserii Syena Unterwaldta i z udziałem dubbingowym Skiby jako potwornego Dzieciojada, czyli Złego którego imienia nie zna nikt, miała premierę 21.08.09. Wszyscy, którzy ciekawi są jak Skiba spisuje się w trudnej roli użyczania głosu okrutnej postaci powinni, czym prędzej udać się do kin. Oprócz Skiby obsadę dubbingową uszlachetnili: Agnieszka Chylińska, Grzegorz Halama, Michał Koterski, Edyta Herbuś, Jerzy Kryszak i Bogdan Smoleń.  SMAKI DZIECIŃSTWA

  W sierpniowym numerze magazynu smakoszy „Kuchnia” ukazał się ciekawy wywiad ze Skibą o smakach z czasów dzieciństwa. Okazuje się, że hitem kulinarnym czasów pacholęcych Skiby był kręcony codziennie nad ranem przez babcie Skibową kogel mogel. Ów przysmak składał się z żłótek, przemycanego przez ojca Skiby kakao Van Houttena i kilku łyżek cukru. Już teraz wiadomo, czemu ten chłop do dziś ma nadwagę. W wywiadzie wiele innych ciekawostek z krainy kulinarnej PRL-u.  SKIBA JAKO DZIECIOJAD

  Skiba użyczył głosu straszliwej postaci Pumpernikla w najnowszej produkcji Universal Pictures „Siedmiu krasnoludków – świat to za mało”. Pumpernikel to odrażająca postać gorsza od seryjnego mordercy. Ulubionym zajęciem Pumpernikla jest zjadanie dzieci. Pumpernikel ostrzy sobie ząbki na synka Królewny Śnieżki i w tym celu przygotowuje misterną prowokację. Czy jego plany się powiodą dowiecie się już pod koniec sierpnia, gdy film wejdzie w Polsce na ekrany.
  Obok Skiby ścieżkę dźwiękową dubbingowali m.in. Jerzy Kryszak (krasnoludek Loczek) Edyta Herbuś (królewna Śnieżka), Michał Koterski (Pinokio), Agnieszka Chylińska (Wiedźma), Piotr Zelt (krasnal Arnie) i Bogdan Smoleń (Inteligentny Bohdan). Film jest amerykańsko-niemiecką produkcją i powstał jako kontynuacja hitu sprzed dwóch lat pt. „Siedmiu krasnoludków – historia prawdziwa”.
  SKIBA W DLACZEGO

  Właśnie ukazał się podwójny wakacyjny numer studenckiego miesięcznika „Dlaczego”. Na okładce Skiba podpiekany na grillu (patrz fotka), a w środku szokujący wywiad pt. „Skiba podjarany” plus Wakacyjny Słowniczek, który pozwoli czytelnikom przetrwać najgorsze nawet wycieczki i wyprawy. Podczas sesji foto nad Skibą pracowały cztery charakteryzatorki, na co dzień pracujące przy horrorach. – Uznano, że wyglądam bardzo smakowicie i nadaję się na grilla – ujawnił Skiba. Pomalowano mi farbą ucho i cześć twarzy, pozbawiono brwi i udekorowano cebulą i pomidorem. W opinii redakcji „Dlaczego” podpiekany Skiba ma symbolizować upalne lato.
  SKIBA INSPIRUJE

  Tego jeszcze nie było! Felietony Skiby inspirują studentów do pisania prac magisterskich. Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie studentka filologii polskiej Barbara Klimiuk obroniła pracę magisterską, której tematem badań były felietony Skiby. Jest to pionierska praca z dziedziny Skibologii. Praca pt. „Felietonistyka Krzysztofa Skiby w tygodniku Wprost” została napisana pod kierunkiem dr hab. Jacka Dąbały. Autorka analizuje teksty Skiby pod względem doboru i funkcji tytułów, postrzegania rzeczywistości, kryteriów wartościowania i preferencji stylistycznych.
  To jednak nie koniec studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Ewelina Ostojak pisze kolejną pracę, której bohaterem będzie Skiba. Tym razem frontmen Big Cyca pełni zaszczytną funkcję dominanty kompozycyjnej.
  Niezwykła lekcja historii

  7 marca w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej odbyła się niecodzienna lekcja historii. Zgromadzona na spotkaniu młodzież wysłuchała z uwagą wykładu Skiby o historii Pomarańczowej Alternatywy – ruchu artystyczno-politycznego, który w drugiej połowie lat 80-tych zasłynął z organizacji wielkich ulicznych happeningów ośmieszających władze. Skiba był uczestnikiem działań ruchu w Łodzi, nie tylko organizował happeningi i brał w nich udział, ale także jako student kulturoznawstwa (specjalność teatrologiczna) napisał o nich swa pracę magisterską. Gdański IPN dla uczestniczących w nietypowej lekcji uczniów przygotował pomarańczowe czapki krasnoludków, które były symbolem Pomarańczowej Alternatywy.  Mecz Gwiazd Koszykówki

  3 marca w słynnej Hali Ludowej we Wrocławiu odbył się Mecz Gwiazd polskiej Ligi Koszykówki – Dominet Bank Ekstraliga pomiędzy reprezentacją drużyn Północy i Południa. Mecz oraz atrakcje artystyczne towarzyszące wydarzeniu zapowiadał Skiba. Na widowni zasiadło sześć tysięcy fanów kosza. Mecz transmitowano na żywo w telewizji Polsat. W przerwie meczu Skiba zrobił sobie fotkę z mistrzem wsadów i bloków Aaronem Pettwayem amerykańskim graczem z Oklahomy.  Skiba jako ojciec dyrektor

  26 lutego Skiba zagrał w jednym z odcinków serialu Świat według Kiepskich. Już po raz czwarty Skiba pojawia się w tej lubianej w całej Polsce komedii. Grywał tu już dziennikarza, showmena prowadzącego program sylwestrowy i nieustraszonego pogromcę strusi. Tym razem Skiba wcielił się w postać dziennikarza telewizji Przetrwam. Jako pierwsi ujawniamy, że Skiba występuje w sutannie i tańczy czaczę z ministrem finansów. Odcinek nazywa się „Inwestor”, a jego emisja przewidziana jest w maju – czerwcu.  Big Cyc i Jerzy Połomski

  14 lutego (walentynki!!!) odbyła się premiera nowego teledysku i singla Big Cyca do piosenki „Bo z dziewczynami”. Stary hit Jerzego Połomskiego muzycy Big Cyca przerobili na niezwykle taneczny, nowoczesny kawałek w stylu disco-punk. Teledysk do piosenki zrealizowano w gdańskim klubie COBE oraz w warszawskim klubie Enklawa. Legenda polskiej estrady Jerzy Połomski (lat 73) gratulował muzykom Big Cyca nowej wersji hitu i nie tylko zaśpiewał z zespołem, ale także wystąpił w clipie. Teledysk zaprezentowano w TVP 1, TVP 2, TVN, Polsacie, oraz stacjach muzycznych Viva i 4FunTV. W nowej wersji hitu Jerzy Połomski śpiewa refren, Dżej Dżej zwrotki, a Skiba rapuje.  Trasy, trasy

  W styczniu i lutym Skiba występował głównie z solowym programem kabaretowym. Występy odbyły się m.in. w Gdańsku (klub Yesterday oraz w Ratuszu Staromiejskim w programie „Antystress”), w Bydgoszczy (klub Kredens), w Kielcach (klub Klinika), w Warszawie (Centrum Olimpijskie oraz Centrum Handlowe Reduta), w Szczyrku (hotel Klimczok), w Wiśle (hotel Gołębiewski), w Dreźnie (centrum kongresowe Maritim), w Jabłonce (klub Space), w Szczecinie (klub Rocker).
  W marcu planowane są występy 10.03 w Rybniku (klub Delicje), 17.03 w Bielsku Białej (klub Klimat), 22.03 w Gdańsku (klub Miasto Aniołów), 24.03 w Warszawie (Konkurs Barmanów Freestyle w PKiN), 24.03 w Poznaniu (program „Giertych Party”Klub Jama), 31.03 w Ostrowie Wielkopolskim (występ z Big Cycem). 1 kwietnia (Prima Aprilis) Konjo i Skiba zapraszają do Klubu Yesterday (Gdańsk ul. Piwna) na kolejną odsłonę cyklicznego programu pod nazwą Kabaret Ekstremalny. Tym razem szalona ekipa zaprezentuje nowy program pt. Międzynarodowy Dzień Durnia.
  Skiba i Big Cyc na Litwie

  W styczniowym numerze litewskiego miesięcznika „Istorijos” ukazał się duży (pięć stron!) wywiad ze Skibą. Rozmowa toczy się o happeningach Pomarańczowej Alternatywy, o piosenkach i prowokacjach Big Cyca, o moherowych beretach i cenzurze. Są zdjęcia Skiby i Big Cyca z planu teledysków „Złoty warkocz” oraz „Facet to świnia”. Jest także reprodukcja okładki płyty Big Cyca „Moherowe berety”.  Fabryka Śmiechu

  30 stycznia w warszawskim klubie Fabryka Trzciny, Skiba wystąpił w kabaretowym programie Fabryka Śmiechu. Gospodarzem programu jest znany kabaret Koń Polski oraz jego lider Leszek Malinowski. Program nadawany jest raz w miesiącu na antenie TVP 2. Skiba zagrał w improwizowanym skeczu premiera krainy Skibowo, który ma poważne kłopoty ze swoimi z partiami z koalicji, a także zaprezentował jedną ze swych piosenek z solowej płyty „Skiba dla dorosłych” pt. „No chodź…”. Emisja programu w marcu.  Biesiada Felietonistów

  23 stycznia w gdańskim klubie CD (Długi Targ 39/40) odbyła się XIV Biesiada Felietonistów zorganizowana przez Skibę. Od kilkunastu lat Skiba jest organizatorem wspólnych spotkań felietonistów. Bywali na biesiadach m.in. Michał Ogórek, Marcin Wolski, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Mleczko, Krzysztof Jaroszyński, Rudi Schubert, Henryk Sawka i wielu innych. W wesołym gronie prześmiewców i rycerzy pióra podsumowano miniony rok w kategoriach od Idioty Roku po Zwierzę Roku. Idiotą Roku wybrano minister Annę Fotygę jako żeńskie alter ego Kononowicza, a Zwierzęciem Roku „Irasiada – zwierza odkrytego przez polskiego prezydenta”. Inne tytuły, które warto wymienić to Kobieta Roku „Aneta Krawczyk za całkowite oddanie się partii” oraz Człowiek Roku „człowiek pierwotny, w którego istnienie nie wierzy Maciej Giertych”. Narzędziem Roku została „Renata Beger – najbardziej wypasiona nagrywarka IV RP”, a Zboczeniem Roku „pociąg do Włoszczowej”. Było wesoło. Pełne wyniki głosowań biesiady opublikował Dziennik Bałtycki i tygodnik Wprost.  Giertych Party

  Wraca legendarny duet Kojo i Skiba! Wraca w ramach stałego cyklu prezentacji kabaretowych Kabaret Ekstremalny w gdańskim klubie Yesterday. Pierwsza po wakacjach impreza z tego cyklu spotkała się z szokującym przyjęciem publiczności. Kojo i Skiba przygotowali szereg nowych żartów i wierszyków tym razem związanych z kontrowersyjnym ministrem edukacji Romanem Giertychem. W listopadzie program można było zobaczyć także poza Gdańskiem w gościnnym jak zwykle klubie Carpe Diem w Krakowie, a także w bliźniaczym Carpe Diem w Tarnowie. W styczniu Giertych Party ma zawitać do Torunia. Polecamy, bo Konjo i Skiba w dobrej formie!  Ostra jazda

  17 stycznia Skiba w programie Martyny Wojciechowskiej „Automaniak” w TVN TURBO ujawnił, że absolutnie nie jest automaniakiem i nie interesuje się samochodami, mimo, że miał ich wiele, a kilka rozbił. Martyna przypomniała Skibie, że w 2002 roku tuż po jej rozbieranej sesji w Playboyu, napisał w tygodniku Wprost, że „Martyna ma kosmiczny tyłek”. – To miłe, że tak sadzisz, ale skąd pomysł, aby o tym pisać? – dziwiła się Martyna. – Twój tyłek po opublikowaniu nagich zdjęć stał się czymś w rodzaju własności publicznej i miałem prawo o nim napisać tak samo jak o filmach Wajdy czy Józefie Oleksym – ripostował Skiba. Ponadto w programie Skiba ujawnił, że nie odróżnia hulajnogi od najnowszego modelu Porshe. Zdaniem producenta programu był to jeden z weselszych odcinków „Automaniaka”.  Skiba Antyfaszysta Roku

  14 stycznia 2007 podczas koncertu Big Cyca na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studiu TVP na Woronicza w Warszawie przedstawiciele antyrasistowskiego Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” przyznali Big Cycowi oraz Krzysztofowi Skibie tytuł „Antyfaszysty Roku”. Big Cyc został uhonorowany za swoją wieloletnią działalność na rzecz zwalczania rasizmu (aktywny udział w kampanii „Muzyka przeciwko rasizmowi”), a także za polityczne piosenki zwalczające partie i polityków o nastawieniu ksenofobicznym (płyta „Moherowe berety”) jak również za koncerty na marszach wymierzonych w szkodliwą politykę ministra edukacji Romana Giertycha. Skiba doceniony został jako wpływowy felietonista skutecznie ośmieszający i celnie piętnujący na łamach Wprost, a także na łamach pisma „Nigdy Więcej” faszystowską modę w kręgach Młodzieży Wszechpolskiej i innych skrajnych bojówek o charakterze narodowym. Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” od lat monitoruje incydenty o charakterze neofaszystowskim i ksenofobicznym oraz przestępstwa popełniane przez grupy neofaszystów w Polsce. Zajmuje się zwalczaniem tych zjawisk w życiu społecznym, propaguje tolerancję i otwartość na inne kultury. Więcej szczegółów oraz fotki z tego wydarzenia znajdziecie na www.bigcyc.pl oraz www.nigdywiecej.org  Skiba z Rogalską

  Marzena Rogalska znana dziennikarka (dawniej radio RMF i radio Kolor obecnie TVN Style) dogadała się ze Skibą na stałe komentarze w swoim programie „Miasto Kobiet” nadawanym na TVN Style. „Miasto kobiet” to bardzo popularny program, który od pewnego czasu zbiera świetne recenzje. Marzena Rogalska swą spontanicznością i wdziękiem wprowadza niesamowitą, nie udawaną atmosferę szczerej rozmowy, która powoduje, że program ten cieszy się uznaniem widzów TVN Style. Skiba wystapił już w ponad dziesięciu programach jako przedstawiciel świata samców dzielnie broniący męskiego punktu widzenia.  Skiba w kuchni

  W jednym z najbliższych programów kulinarnych „Kuchnia z Okrasą” będzie można zobaczyć jak Skiba gotuje. Autor programu, znany warszawski kucharz Karol Okrasa już po raz drugi zaprosił Skibę do swojego programu. To wydarzenie historyczne gdyż po raz pierwszy (na ponad sto odcinków) zdecydowano się na ponowne zaprosiny gościa, który już w programie występował. Okazja była nie lada gdyż tym razem prezentowano słynne dania z czasów PRL-u takie jak sznycel ministerski i bryzol z grzybkami. Skiba w programie jak zwykle bardziej komentuje i robi jaja niż gotuje, ale widać go jak (nieporadnie choć z zapałem) kroi mięso i cebulę. Wszyscy Ci, którzy ciekawi są anegdotek gastronomicznych z epoki generała Jaruzelskiego powinni koniecznie zobaczyć ten odcinek programu „Kuchnia z Okrasą”.  Skiba finalizuje Supertalent

  Finał konkursu na nową osobowość telewizyjną który pod nazwą SUPERTALENT od kilku tygodni hasa po TVP 2 poprowadzi Krzysztof Skiba. Program na żywo w telewizyjnej Dwójce już 9 grudnia 2006. W jury konkursu udzielaja się m.in. Katarzyna Figura, Monika Richardson, Wojciech Cejrowski i Bogusław Kaczyński.  Skiba z Kaczyńskimi!!!

  Ale na szczęście ani z Lechem prezydentem, ani z Jarkiem premierem tylko z Jackiem i z Bogusławem. Z Jackiem Kaczyńskim znanym dziennikarzem stacji muzycznych Skiba od sierpnia prowadzi w telewizji Polsat stały program rozrywkowy „Oko na miasto” (do tej pory nakręcono już 50 odcinków). W programie pojawia się czasem też znawca kina Tomasz Raczek. „Oko na miasto” to program pełen żartów i kpin z wielkich, nadmuchanych gwiazd polskiego szoł biznesu. Powiększa się galeria osób obrażonych na Skibę za teksty w tym programie. Do tej pory obrazili się Maciej Dowbor, Patrycja Markowska i Michał Milowicz. Znając możliwości Skiby wiemy, że będzie ich więcej. Program „Oko na miasto” jako pierwszy pokazał teledysk Big Cyca „Atakują klony”. Z Bogusławem Kaczyńskim Skiba poprowadzi koncert świąteczny dla TVP 2 pt. „Arie ze śmiechem” (emisja 26 grudnia o godz. 15 w TVP 2 i druga część 1 stycznia 2007 o godz. 15 tez w TVP 2) w którym znani wykonawcy rocka i popu wykonają partie wokalne słynnych arii operowych i operetkowych. Sam Skiba będzie nie tylko zapowiadał, ale także wspólnie z Kasią Cerekwicką wykona żart muzyczny Rossiniego pt. Duet kotów.  Skiba bloguje

  Uwaga wszyscy miłośnicy felietonów Skiby. Jak wiadomo Skiba wielkim felietonistą jest. Pisał w tak rozrywkowych pismach jak „Wyborcza”, Playboy, CKM czy Hustler. Od pięciu lat jest stałym felietonista tygodnika Wprost. Publikuje także swe teksty w studenckim miesięczniku „dlaczego”. Jeżeli ciągle Wam mało jego felietonów to informujemy, że od września na Wirtualnej Polsce w dziale blogów Skiba prowadzi regularną wojnę z głupotą tego świata w ramach uroczego blogu o nazwie „Skibą w Łeb”. Polecamy nie tylko teksty Skiby, ale także ostre komentarze internautów.  Skiba i misski

  Skiba zasiadał w jury półfinału Miss Polonia obok Ewy Wachowicz, Piotra Kubika i Piotra Szwedesa. Obszerną relację z tego wielkiego wydarzenia nadała we wrześniu TVP 2. – Była to niezwykle przyjemna, ale także odpowiedzialna robota. Byłem w lekkim stresie gdyż z 60 pięknych kobiet musieliśmy rekomendować do finału tylko 20.  NOWY PROGRAM SKIBY

  25 marca o godz. 19.00 w TVP 2 będzie można zobaczyć nowy program rozrywkowy Krzysztofa Skiby pt. "I ty zostaniesz czterdziestolatkiem". Kolejny odcinek tego cyklu będzie miał emisję 8 kwietnia też o godz. 19.00. W programie tym zrealizowanym na podstawie scenariusza Skiby dzieje się wiele zabawnych rzeczy. Program przypomina klasyczny talk show, ale ...nie do końca. Skiba wciela się w rolę dynamicznego prowadzącego i przepytuje swych gości na okoliczność upływu czasu w ich życiu. W pierwszym odcinku pojawi się znany reżyser Jerzy Gruza oraz lider Kombi - Grzegorz Skawiński. W drugim gośćmi będą Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy. W programie aktywny udział biorą satyrycy zasiadający w Loży Ekspertów (Maciej Kraszewski, Maria Czubaszek i Tomasz Olbratowski). Role interesującego przerywnika muzycznego pełni Emocjonalny Kwartet Wokalny, który komentuje na gorąco rozmowy przeprowadzane przez Skibę. Reżyserem programu jest Konrad Smuga (na co dzień reżyserujący m.in. show Kuby Wojewódzkiego).  NADCHODZI CENZURA?

  W kilku poważnych tygodnikach m.in. w Polityce i Przekroju ukazały się teksty analizujące stosunek polityków PiS do mediów, artystów i satyry. Autorzy tych tekstów dowodzą na licznych przykładach, że pod rządami braci Kaczyńskich wolność słowa i wolność wypowiedzi artystycznych będzie w Polsce systematycznie ograniczana oraz poddawana kontroli. Jako jeden z licznych przykładów ingerencji polityków prawicy w wypowiedzi artystyczne podawano przykłady zakazów emisji piosenki "Moherowe berety" w stacjach radiowych i telewizyjnych. Piosenkę Big Cyca wielokrotnie usuwano lub wycofywano już z emisji we wszystkich państwowych stacjach. Formalnego zakazu nie ma, ale wydawcy programów w obawie przed polityczną zemstą i odwetem decydentów z PiS wielokrotnie zakazywali emisji teledysku do "Moherowych Beretów". Piosenkę usunięto m.in. z takich programów jak Teleekspres, Kawa czy herbata, Pytanie na śniadanie. Skuteczna blokada piosenki doprowadziła do tego, że w publicznych mediach teledysk do "Moherowych Beretów" nie pojawił się ani razu (!) - rzecz nie spotykana w 18 letniej historii Big Cyca. W sytuacji zastraszenia są także DJ radiowi, którzy nie proponują piosenki na swe listy i do oprawy muzycznej programów. Zdarzały się naciski na szefów muzycznych stacji aby unikać na antenie "Moherowych Beretów". Oficjalnie prezentacji piosenki ze względu na polityczne treści odmówiły też niektóre prywatne media m.in. Radio Zet, RMF FM, stacja muzyczna VIVA.  SKIBA W FILMIE BBC

  Roger Mills reżyser telewizji BBC, współautor cyklu filmów podróżniczych pt. "Europe with Michael Palin" zaproponował Skibie zainscenizowanie happeningu w stylu Pomarańczowej Alternatywy na potrzeby powstającego filmu o Polsce. Rozmowy wstępne toczyły się w lutym, a do realizacji filmu ma dojść na przełomie maja i czerwca tego roku. Warto zaznaczyć, że gospodarzem programu jest legendarny brytyjski komik Michael Palin znany m.in. z Latającego Cyrku Monthy Pythona. Filmy podróżnicze Millsa i Palina pokazywane są w 50 krajach świata.  CIESIOŁKIEWICZ FANEM BIG CYCA

  Rośnie liczba fanów Big Cyca w szeregach PiS. Po tym jak w TVN -owskim programie "Teraz My" Sekielskiego i Morozowskiego wiceprzewodniczący PiS Tadeusz Cymański oświadczył, że jest fanem (!) zespołu, przybył nam kolejny zwolennik w tym ekscentrycznym gronie. Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz w rozmowie ze Skibą na antenie radiowej Trójki oświadczył, że był fanem Big Cyca w....podstawówce. No cóż..... jak powszechnie wiadomo Konrad Ciesiołkiewicz był w czasach szkolnych aktywnym harcerzem z kręgu ZHR. Musieli źle go tam pilnować na zbiórkach skoro nikt nie wytropił miłości przyszłego rzecznika do tak okropnych treści jakie wciska młodzieży Big Cyc.  SKIBA JAK GAGARIN

  Jurij Gagarin jak wiadomo był słynnym radzieckim kosmonautą i pierwszym człowiekiem w kosmosie. Gagarin był tzw. oblatywaczem czyli pilotem testującym nowe modele maszyn. Tego rodzaju zajęcie doprowadziło go w końcu na drugą stronę słońca czyli do krainy wiecznych łowów. Zajęcia Skiby nie są tak niebezpieczne ale służy on często w polskiej telewizji jako swoisty tester i oblatywacz nowych programów. Firma Media Corporation (producent m.in. takich programów jak "Taniec z gwiazdami" czy "Europa da się lubić") przygotowuje dla telewizji TVN nowy program z udziałem cudzoziemców zamieszkałych w Polsce. W programie mają brać udział m.in. Amerykanin, Czech, Rosjanin, mieszkanka Ukrainy, Holenderka, Francuz i kilka pięknych Brazylijek. Program będzie się nazywał "Appartamento", a realizacja ma mieć miejsce w warszawskim klubie "Pańska 97". W pierwszym odcinku gościem specjalnym będzie oczywiście - Skiba. Zdjęcia w kwietniu.