Amerykańska książka o polskim rocku

Udostępnij na:

W lobby hotelu Sheraton w Sopocie udzieliłem obszernego wywiadu pani profesor Sabrinie Petrze Ramet, która pisze naukową książkę o muzyce rockowej w Europie Wschodniej. Opowiadałem o barwnej historii zespołu Big Cyc oraz o urządzanych przez nas akcjach i happeningach. Profesor Ramet to ze wszech miar osoba niezwykle ciekawa. Absolwentka filozofii na Staford University i politologii na University of California w Los Angeles.

Pracowała naukowo na University of Washington oraz na Ritsumeikan University w Kyoto. Biegle włada sześcioma językami i jest Amerykanką urodzoną w Londynie, a mieszkającą w Norwegii. Jest autorką dwunastu książek z dziedziny politologii i kultury oraz kilkuset artykułów naukowych z tych dziedzin. Napisała m.in. książki o muzyce rockowej w byłej Jugosławii i w Rosji, a także książki o upadku komunizmu w Europie.

Rozmowa z Profesor Ramet była fascynującym przeżyciem, tym bardziej, że pani Profesor mimo swych 66 lat, ma bardzo wyluzowane podejście do życia i przez całą rozmowę ze mną popijała polską wódkę na przemian z kawą. Ja niestety piłem tylko herbatę. Finałem tej rozmowy (oraz wielu innych które z muzykami przeprowadziła profesor Ramet) będzie obszerna praca dotycząca muzyki rockowej w Polsce.

Zobacz podobne wpisy:
Przewiń do góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi spotkaniami ze Skibą oraz wszystkimi ważnymi nowinkami.