Apel do seniorów w sprawie obrony Zatoki Sztuki

Udostępnij na:

Dzisiejsze ataki na Zatokę Sztuki w Sopocie przypominają mi ataki na słynny, sopocki klub Non Stop w czasach PRL-u. W latach 60. powstał w Sopocie klub słynny na całą Polskę, w którym występowały takie zespoły jak Czerwono Czarni, Niebiesko Czarni , Czerwone Gitary, a w latach 70. także Skaldowie, Test, Breakout, w latach 80. Budka Suflera, SBB, Krzak. Bywali tu tacy ludzie kultury jak Zbyszek Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Stefania Grodzieńska, Ewa Demarczyk.

Ten dorobek artystyczny nie przeszkodził atakom na klub i zarzutom o zakłócanie ciszy nocnej, awantury, pijaństwo, propagowanie chuligaństwa, głośnej muzyki , a nawet sprzyjanie ulicznym gangom. Przypomnijcie sobie Drodzy Seniorzy te ataki na Wasz ulubiony klub w czasach komunizmu! Dzisiaj sytuacja się powtarza. Zatoka Sztuki to miejsce słynne na całą Polskę.

To perła Sopotu w której ma miejsce wiele wydarzeń artystycznych. Występują tu artyści popularni w Polsce, a także młodzi nieznani, a wartościowi, oraz ci słynni na całym świecie. Miejsce stało sie modne, a cała Polska chce tu bywać. Tu także mają miejsce liczne akcje charytatywne a także spotkania skierowane do rodzin z dziećmi. Sam prowadziłem i wspomagałem tu aukcje charytatywne oraz czytałem bajki dla maluchów.

Przemek Szaliński organizuje tu cykl spotkań charytatywnych „Serca gwiazd” w ramach którego pojawiło się tutaj wielu wybitnych artystów takich jak Halina Kunicka, Jerzy Stuhr, Daniel Olbrychski, Kazimierz Kaczor, Grażyna Wolszczak, Jerzy Radziwiłowicz, Magdalena Zawadzka, Cezary Żak i wielu, wielu innych. I znowu słyszymy zarzuty o hałas, zakłócanie ciszy nocnej, a także te cięższego kalibru. Zatoka Sztuki to nie jest jakaś enklawa dla wybranych. To miejsce dla wszystkich i otwarte dla wszystkich. Tak łatwo dziś stawia się zarzuty, tak trudno buduje coś wartościowego.

Nie dajmy zniszczyć Zatoki Sztuki w Sopocie! Krzysztof SKIBA Artysta estradowy, satyryk, publicysta, autor tekstów piosenek i scenariuszy telewizyjnych. Współorganizator akcji „Bezpieczny senior” w Sopocie i Gdańsku.

Zobacz podobne wpisy:
Przewiń do góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi spotkaniami ze Skibą oraz wszystkimi ważnymi nowinkami.