Książka “Wiecznie Młodzi” Joanny Pogorzelskiej

Udostępnij na:
Szaleństwo kupowania sobie prezentów już trwa, więc jeśli szukacie prezentu dla kogoś w wieku 50+, to dobrym pomysłem może być książka “Wiecznie Młodzi” Joanny Pogorzelskiej.

To seria wywiadów z przedstawicielami tzw. Power Generation. Bohaterzy książki dobrani od sasa do lasa i z różnych parafii, ale to właśnie stanowi o atucie tych rozmów i o tym, że po prostu

świetnie

się to czyta. Lektura daje kopa do życia na kolejnych pięćdziesiąt lat.

Jeszcze nie tak dawno, ludzie w wieku 50+ to były osoby, które społeczeństwo uznawało za stare i nadające się co najwyżej do sanatorium. Tymczasem dziś Pokolenie Mocy potrafi zadziwiać świat swoją energią do życia, pomysłami i sukcesami.
Czytelnik znajdzie w tej książce wywiady m.in. z Jerzym Górskim byłym narkomanem, który został mistrzem świata w triathlonie i o którym Łukasz Palkowski nakręcił głośny film pt. “Najlepszy”, z neurologiem Markiem Bachańskim, który pierwszy w Polsce zastosował z powodzeniem konopie medyczne do leczenia dzieci, za co wyrzucono go z Centrum Zdrowia Dziecka, z najsłynniejszą babcią w Polsce Beatą Borucką pisarką, blogerką i zalożycielką strony Mądre Babcie, ze słynnym psychoterapeutą Jackiem Santorskim, byłym bokserem, maratończykiem, biznesmenem, a w wolnych chwilach prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, legendą Solidarności i dobrą kobietą Henryką Krzywonos, czy zadziorną publicystką i filozofką Magdaleną Środą.
Jest też wywiad ze mną, który Was na pewno rozbawi, ale też skłoni do refleksji.
Lektura bez polityki, o tym co w życiu ważne i o tym jak zachować energię i optymizm mimo niesprzyjających okoliczności.

 

Zobacz podobne wpisy:
Przewiń do góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi spotkaniami ze Skibą oraz wszystkimi ważnymi nowinkami.