Wiadomości z pierwszej ręki i drugiej nogi (31)

Udostępnij na:

NOWY REPERTUAR
Dawno temu wszyscy chcieli być grani w radiowej Trójce. Dziś znani wykonawcy oświadczają, że nie życzą sobie aby ich piosenki były tam emitowane. Do protestu ochoczo dołączyli wykonawcy, którzy nigdy nie mieli przeboju na tej antenie. Okazuje się, że dziś to straszny obciach być granym w takim radiu. Z braku piosenek do odtwarzania, podobno Sasin z Beatą Kempą mają coś szybko nagrać, a Holecka z Ziemcem będą rapować.

POSUWAJĄ KAZIKA
Protest artystów jest wynikiem sfałszowania przez kierownictwo stacji notowania listy przebojów, z której usunięto polityczny numer Kazika. Staszewski do tej pory dał się poznać raczej jako wielbiciel PiS i apologeta geniuszu Jarosława Kaczyńskiego. Posunięcie jego piosenki z listy to więc awantura w rodzinie, a nie jak niektórzy marzyli sygnał do wyjścia na barykady. To zaskakujące, że tyle zamieszania narobiła piosenka o wchodzeniu na cmentarz. Są tacy którzy twierdzą, że podmiot liryczny piosenki powinien już tam zostać.

JAKA TO MELODIA?
Rosną szeregi nowych krytyków muzycznych. Na temat piosenki Kazika wypowiada się wielu polityków PiS, w tym znawca melodii marszowych Joachim “Jojo” Brudziński. Były minister stwierdził, że “piosenka jest głupia”, ale zdjęcie jej z anteny to zamierzona prowokacja. Tym tropem z pewnością pójdą “dziennikarze” TVP, Sieci i Gazety Polskiej i na końcu okaże się, że to wina Tuska, który dorabia na lewo w Brukseli jako haker.

UCIECZKA PO WODZIE
Nowy film dokumentalny braci Sekielskich “Zabawa w chowanego” o pedofilii w kościele potwierdza, że o ile do końca nie jest jasne czy aby na pewno Bóg jest katolikiem, o tyle na sto procent wiadomo, że z polskiego kościoła dawno dał nogę i nie chce być z nim kojarzony.

GLIŃSKI DAJE
W ramach ministerialnego projektu “Kultura w sieci” wysokie dotacje finansowe otrzymali m.in. Krzysztof Cugowski, Justyna Steczkowska , bracia Golec i grupa Pectus. Zgadzam się, z tą decyzją ministra. To artyści obecnie najbiedniejsi i najbardziej potrzebujący wsparcia. Podobno Bono z U2 też aplikował, ale nie dostał, bo poległ na teście wiedzy o papieżu.

Na zdjęciu poniżej Krzysztof Cugowski tuż po otrzymaniu dotacji.

Film z ceremonii przelewu wsparcia pod tym linkiem:
https://youtu.be/xDzJGcpNKg8

Zobacz podobne wpisy:

Hope Fest

Już w najbliższą niedzielę 26.01 zapraszam na świetny festiwal w Gdańsku, robiony przez młodych ludzi

Czytaj więcej »
Przewiń do góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi spotkaniami ze Skibą oraz wszystkimi ważnymi nowinkami.