Wiadomości z pierwszej ręki i drugiej nogi (32)

Udostępnij na:
NA POLA!
Bycie nauczycielem to orka na ugorze, być może dlatego minister rolnictwa pan Ardanowski zaproponował, by nauczyciele, którzy stracili pracę zatrudnili się w rolnictwie? Taka matematyczka policzy szybko snopki podczas żniw, a polonistka wyrecytuje wiersze Kochanowskiego opisujące piękno ojczystej przyrody podczas rozrzucania gnoju. Stan nauczycielski to głównie kobiety, ale nie jest to żadną przeszkodą. Edukację nie po raz pierwszy próbuje się wywieźć w pole. Dawno temu było już hasło “Kobiety na traktory!”. Teraz wracamy do podobnych rozwiązań.”Nauczyciele na pola!” – krzyczy dziś władza, sama stojąc na polu golfowym z szampanem w ręku.

ZA KRATKI W DZIEŃ MATKI
Miało być miło i sympatycznie, a skończyło się skandalem. W dniu święta matki TVP transmitowała koncert “dla wszystkich mam”, który odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie. Na widowni komplet, a na scenie mili dla władzy wykonawcy i tłok jak na promocji w Lidlu przed epidemią. Żaden z uczestników imprezy nie zastosował się do obowiązujących przepisów sanitarnych (brak masek, brak odległości dwóch metrów). W świetle prawa koncert był nielegalny (zakaz imprez powyżej 50 osób), a organizator i artyści powinni otrzymać wysokie mandaty od sanepidu. Nie po raz pierwszy okazuje się, że przepisy są w Polsce dla frajerów, a władza i jej poplecznicy mogą więcej. Po zepsuciu państwa, zepsuli nam Dzień Matki. Do zepsucia został im jeszcze Dzień Dziecka, Dzień Chorych Na Koklusz i Święto Lasu.

WARIACJE POCZTOWE
Ujawniono ile pieniędzy władza wrzuciła w błoto przy okazji nie odbytych wyborów prezydenckich. Minister Sasin zabawił się wyborczo za 60 mln zł. Ciekawostką jest fakt, że jeszcze kilka dni przed katastrofą Sasin zapewniał, że Poczta Polska jest w stu procentach gotowa na wybory. W normalnym kraju na Sasina czekałby już gotowa dymisja, a następnie akt oskarżenia, ale w Polsce PiS, minister dostanie pewnie podwyżkę i medal, bo tak ładnie wszystko spartolił.

ISAURA NA MYŚLIWIECKIEJ
Zamieszanie wokół radiowej Trójki zaczyna powoli przypominać brazylijski serial. Wielu dziennikarzy pożegnało się ze stacją, ale tylko z kolejową, bo teraz kilku wróciło. Podobnie jest z piosenką Kazika. Najpierw ja “anulowano”, teraz ponownie wskoczyła na listę. Przy okazji tej zadymy dowiedzieliśmy się o mediach publicznych wielu ciekawych rzeczy.

Była autorka serwisów informacyjnych Małgorzata Maliborska ujawniła Newsweekowi, że w Trójce jest cenzura, naciski polityczne, zakaz mówienia o zbiórkach WOŚP, czarna lista osób których się nie zaprasza, a gdy ona redagowała serwisy szefostwo radia zmusiło ją do podania informacji na temat urodzin Jana Pietrzaka. Szczególnie to ostatnie zadanie musiało być bardzo wstydliwe i przykre dla osoby wrażliwej i inteligentnej.

Zdrowe żarty kontra chora rzeczywistość pod ty linkiem: https://youtu.be/fkhus8iEWc8

 

Zobacz podobne wpisy:
Przewiń do góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi spotkaniami ze Skibą oraz wszystkimi ważnymi nowinkami.