Wiadomości z pierwszej ręki i drugiej nogi (33)

Udostępnij na:

KOLEJNY SUKCES
W mediach ukazały się zdjęcia premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy jak na Mierzei Wiślanej wspólnie chodzą po plaży i piją piwo. Z pewnością obaj opijali kolejny sukces ekonomiczny rządu. A jest czym się chwalić! Eksperci ekonomiczni opublikowali właśnie analizy opłacalności przekopu Mierzei Wiślanej – czołowej inwestycji rządu PiS. Obliczono, że to odważne i wielkie dzieło najtęższych umysłów Dojnej Zmiany, zwróci się Polsce przy dobrych wiatrach za 450 lat.
Kolejnymi gospodarczymi hitami władzy będą z pewnością tak cenne pomysły jak produkcja aut elektrycznych na węgiel, budowa akwarium dla wielorybów w Suwałkach oraz wyciąg narciarski dla Adriana, który będzie przebiegał z Zakopanego, aż pod sam Pałac Prezydencki w Warszawie.

UKŁADANIE ZDAŃ
Nie od dziś wiadomo, że zdania można układać na wiele sposobów. Układanie zdań podobnie jak układanie glazury w toalecie budzi wiele kontrowersji. Marta Lempart liderka Strajku Kobiet dostała sądowy zakaz nazywania Ordo Iuris “fundamentalistami opłacanymi przez Kreml”. Ciekawe czy układając inaczej zdanie może stwierdzić, że to “grupa radykałów opłacanych przez Putina?”

NIE POLACY WRACAJĄ
Po odejściu z radiowej Trójki dziennikarze, którzy na skutek cenzorskich ingerencji na liście przebojów zdecydowali się opuścić radio, byli opluwani przez prorządowych dziennikarzy i nazywani “nie Polakami”. Teraz po wyrzuceniu naczelnego i zmianach personalnych w stacji, kilku z nich wróciło m.in. Piotr Metz. W dawnych epokach ludzie byli odważni przez całe życie. Dziś przez pięć minut.

KABARET POLSKA
Jest już pierwsza w Polsce płyta z piosenkami o czasie pandemii. “Kabaret Polska” to płyta którą można ściągnąć z platform muzycznych. Zawiera siedem premierowych piosenek, które napisane zostały w czasach przymusowej izolacji społecznej. To piosenki kabaretowe, które na wesoło starają się opisać rzeczywistość w dobie wirusa. “Kwarantanna”, “Mandat”, “Otwórzcie fryzjera” czy “Siedzi Duda na kanapie” to pełne przewrotnego humoru i refleksji kompozycje stworzone przez duet Skiba&Telus. Optymistyczna piguła antydepresyjna, która pozwoli nam wszystkim nie zwariować. Ponieważ to jest moja płyta to polecam gorąco.

Pod tym linkiem teledysk promujący płytę: https://youtu.be/gfLqVPTr_6g

Tutaj cała płyta:
http://www.soundline.biz/KrzysztofSkibaJacekTelusKabaretPolska

Zobacz podobne wpisy:
Przewiń do góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Bądź na bieżąco ze wszystkimi spotkaniami ze Skibą oraz wszystkimi ważnymi nowinkami.