SKIBA w XIĘGARNI

Udostępnij na:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W Wielką Sobotę 26.03 o godz. 18.00 w TVN 24 Krzysztof Skiba będzie gościem Agaty Passent w programie poświęconym literaturze pod tytułem „Xięgarnia”. W programie tym bywali tak znani polscy pisarze jak Olga Tokarczuk, Manuela Gretkowska, Andrzej Stasiuk czy Janusz Głowacki. Skiba opowie o swojej książce poświęconej historii happeningów i akcjom Pomarańczowej Alternatywy lat 80. pt. „Komisariat naszym domem.

Pomarańczowa historia” (wydanej w 2015 roku przez Narodowe Centrum Kultury z Warszawy), a także o najnowszej książce podróżniczej Jacka Dżej Dżeja Jędrzejaka „Z gitarą przez Antyle” wydanej miesiąc temu przez wydawnictwo Zysk z Poznania.

Z Agatą Passent gość programu porozmawia także o tekstach swoich piosenek i felietonach, oraz o życiu duchowym i sztuce współczesnej. Będzie się starał udowodnić, że Big Cyc to wbrew pozorom zespół ludzi wrażliwych i inteligentnych, a przede wszystkim czytających i piszących książki. Wywiad został zarejestrowany w Gdańsku w Instytucie Kultury Miejskiej w trakcie trwania Festiwalu Europejski Poeta Wolności.